Sri Lanka Turu Jazeera Havayolları ile - Ekstra Turlar Dahil - 5 Gece...

EN İYİ FİYAT
  • Sri Lanka Turu Jazeera Havayolları ile - Ekstra Turlar Dahil - 5 Gece CMB CMB: Kolombo-Dambulla- Kandy-Nuwara Eliya - Negombo
  • Sri Lanka Turu Jazeera Havayolları ile - Ekstra Turlar Dahil - 5 Gece CMB CMB: Kolombo-Dambulla- Kandy-Nuwara Eliya - Negombo
  • Sri Lanka Turu Jazeera Havayolları ile - Ekstra Turlar Dahil - 5 Gece CMB CMB: Kolombo-Dambulla- Kandy-Nuwara Eliya - Negombo
  • Jazeera Havayolları ile
  • 3* 4* Oteller
  • 5 Gece 7 Gün
  • Kolay E-Vize / Kapı Vizesi
  • CMB CMB
Kolombo-Dambulla- Kandy-Nuwara Eliya - Negombo

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İstanbul-Kuveyt 1. gün programını görmek için tıklayınız

Saat 11.00’da havaalanında buluşup Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından 14:15 Jezeera Havayolları tarifeli seferi ile Kuveyt aktarmalı olarak Sri Lanka’nın başkenti Kolombo’ya hareket edeceğiz. Yerel saat ile 17:45’da Kuveyt’e varış ardından Saat 19:40’te Kolombo’ya hareket. Geceleme uçakta.

2.

Gün
Kolombo-Dambulla 2. gün programını görmek için tıklayınız

Yerel saatle 03.30’da Sri Lanka’nın başkenti Kolombo’daki havaalanına varacak, ardından Dambulla’ya gitmek üzere bizi bekleyen otobüse bineceğiz. Restoran’da kahvaltımızı aldıktan sonra yol üzerinde, Sri Lanka hükümetinin doğada yetim kalan ve tek başına yaşaması mümkün olmayan filleri koruma altına aldığı Pinnawala Fil Yetimhanesi’ne uğrayacağız. Maha Oya Nehri kenarında faaliyet gösteren yetimhanede yavru filleri biberonla besleme, onlara ellerimizle yemek yedirme ve oynama fırsatı bulacağız. Yemek molamızı verdikten Dambulla’ya gidecek ve dinlenip konaklamak üzere kentteki Sigiriya Otel’e yerleşeceğiz. Rehberimizin belirlediği saate buluşarak UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan ünlü ve görkemli Mağara Tapınağı’na gideceğiz. Sri Lanka’nın simgesi haline gelen “Yatan Buda” heykelinin de bulunduğu tapınak kompleksinin büyüklüğünün yanı sıra barındırdığı heykel ve resimler karşısında da hayranlık duyacağız. Sidarta Gotama’ya, yani herkesçe bilinen adıyla Buda’ya adanmış tapınakta onun hayatından kesitlerin anlatıldığı resimler eşliğinde Budizm hakkında da bilgi alacağız. Geceleme Sigirya’da otelimizde. 

3.

Gün
Dambulla-Kandy 3. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde kahvaltı yaptıktan sonra çıkış işlemlerimizi tamamlayıp, Dambulla’ya yaklaşık 75 kilometre uzaklıktaki Kandy’ye gitmek üzere otobüsümüze bineceğiz. Güzergâhta yer alan antik Sigiriya Kalesi’ne uğrayacağız. Yemyeşil coğrafyanın ortasında yükselen 200 metre uzunluğundaki kaya sütununun üzerine kurulan kalenin MÖ 5. Yüzyıla uzanan tarihini dinlerken alandaki tapınağı da ziyaret edecek, muhteşem manzara eşliğinde efsanelerle dokunmuş tarihi gözlerimizde canlandıracağız. Ardından çay tarlaları arasında seyahat ederek Sri Lanka’nın eski krallar döneminin son başkenti Kandy’ye gideceğiz. Dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleştikten sonra serbest zaman. Akşam saatlerinde Kandy’deki Kutsal Diş Tapınağı’na gideceğiz. Buda’nın dişi olduğuna inanılan ve kutsal emanet kabul edilen röliklerin korunduğu tapınakta Budist ibadetlere tanık olacak, bu kutsal atmosferi şahsen deneyimleyeceğiz. Ardından Kandy kültürüne yönelik hazırlanmış unutulmaz bir gösteri izleyeceğiz. Rengarenk ve enerji dolu bu gösteriden sonra konaklamak üzere otele döneceğiz. Geceleme Kandy‘de otelimizde. 

4.

Gün
Kandy-Nuwara Eliya 4. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Sri Lanka’nın çay üretim merkezi kabul edilen, göz alabildiğine çay tarlalarıyla donanmış şehri Nuwara Eliya’ya gitmek üzere yola çıkacağız. Küçük İngiltere olarak da anılan, ülke Britanya sömürgesi olduğu dönemde bir Britanyalı tarafından kurulan, tarihi boyunca İngiltere’nin çay ihtiyacını neredeyse tek başına sağlayan şehre giderken yol üzerindeki Peradeniya Kraliyet Botanik Bahçeleri’ne uğrayacağız. Sri Lanka’nın en uzun nehri olan Mahaveli’nin kıyısına kurulan bu botanik bahçesinde yer alan 4.000’den fazla bitkiyi görme fırsatı bulacağız. Yılın 200 günü yağmur alan bölgenin bitki müzesi sayılan alandaki gezimizin ardından Nuwara Eliya’ya gidecek, dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleşeceğiz. Akşam saatlerinde şehirdeki Gregory Gölü’nü ve çevresini ziyaret edeceğiz. Britanyalı sömürgeci bir vali tarafından inşa ettirilen bir rezervuar barındıran, bölgenin elektriğini sağlayan gölde yapılan su sporlarını izleyecek ve güzel bir gezinti yapacağız. Geceleme Nuwara Eliya’da otelimizde. 

5.

Gün
Nuwara Eliya-Kolombo 5. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde yapılacak kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi tamamlayarak başkent Kolombo’ya gitmek üzere yola çıkacağız. Yol üzerindeki baharat bahçelerinin içinden geçerek ve bazılarında kısa molalar vererek yapacağımız yolculuğun ardından Kolombo’ya varış. Ardından dinlenmek ve konaklama üzere otele transfer ve serbest zaman. Geceleme Kolombo’da otelimizde. 

6.

Gün
Kolombo-Negombo 6. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltıdan sonra otelden çıkış yapacağımız saate kadar serbest zaman. Bu esnada misafirlerimiz vakitlerini plajlarda dinlenerek ve yüzerek geçirebilecekler. Ardından Negombo’ya gitmek üzere otelden ayrılacağız. Şehirde yapacağımız gezi sırasında uzun yıllar Britanyalıların, Hollandalıların ve Portekizlilerin sömürgesi olan Sri Lanka’nın hemen her şehrinde olduğu gibi bu sömürgecilerin şehirde bıraktıkları izleri görecek, Hollanda Kanalı ve kalesini, St. Mary Kilisesi’ni, Sr. Anne Kilisesi’ni inceleyeceğiz. Ardından Kolombo’ya hareket. Varışımızla panoramik bir tur yapacak ve ülkenin en önemli tapınaklarından biri olan Gangarama Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Sri Lanka, Tay, Hint ve Çin etkilerini taşıyan mimarisiyle oldukça etkileyici bir mimarisi bulunan, Portekizlilerce düzenlenen Beira Gölü’nün kıyısında yer alan, halen aktif olan düşkünler evi, yetimhane ve okul ile halka hizmet veren tapınakta müzeyi, kutsallık atfedilen kişilerden kalan eşyaların sergilendiği kutsal emanetler odasını, Buda’nın altında oturduğu sırada aydınlandığına inanılan kutsal incir ağacı “Bodhiya”yı göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme Kolombo’da airport otelinde.

7.

Gün
Colombo-Kuveyt-İstanbul 7. gün programını görmek için tıklayınız

01:00’da otelden çıkış yaparak 03.15’daki Kuveyt aktarmalı uçağımıza binmek üzere havaalanına gideceğiz. Yerel saat 06:40’de Kuveyt Havalimanı’na varıyoruz. Saat 09:35’te İstanbul uçuşumuz için yapacağımız aktarmadan sonra Yerel saatle 13.30’da İstanbul’a vardığımızda gezimiz de sona erecek. Eve hoş geldiniz!

DAHİL OLANLAR:
• Jazeera Airways Havayolları tarifeli seferi ile Kuveyt Aktarmalı IST/CMB/IST parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar
• Havalimanı vergileri
• 3* & 4* Otellerde Sigirya’da 1 gece, Kandy‘de 1 gece, Nuwara Eliya’da 1 gece, Kolombo’da 2 gece toplamda 5 (beş) gece ,Oda Kahvaltı Konaklama , 1 (bir) bir gece uçakta geceleme
Örnek otel isimleri:
1 Gece DAMBULLA – SIGIRIAYANA BY THILANKA
1 Gece KANDY – RADISSOON
1 Gece NUWARA ELIYA - RIPON GRAND HILLS
1 Gece COLOMBO – PEGASUS REEF BEACH HOTEL
1 Gece NEAR AIRPORT – SASHA TRANSIT HOTEL

• Programda dahil olarak belirtilen tüm turlar ( Pinnawala Fil Yetimhanesi, Sigiriya, Dambulla Mağara Tapınağı, Kandy Diş Kalıntısı Tapınağı, Peradeniya Botanik Bahçesi. )
• İlk gün yerel restoranda alınacak 1 kahvaltı
• Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
• Otel vergileri
• Türkçe rehberlik hizmetleri


HARİÇ OLANLAR:
• Yurtdışı çıkış harcı bedeli
• Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar
• Şoför ve rehber bahşişleri (isteğe bağlıdır)
• Kapıda Kolay vize ücreti 60 USD'dir.
(Önceden online elektronik başvurusu ile 50 USD'dir. https://lka-egov.org/?gclid=EAIaIQobChMIoO_6qtbygAMVyxAGAB389QxSEAAYASAAEgK9aPD_BwE#req )


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

13-JAN IST/KWI J9 302 / 13-JAN KWI/CMB J9 553

19-JAN CMB/KWI J9 554 / 19-JAN KWI/IST J9 301

10-FEB IST/KWI J9 302 / 10-FEB KWI/CMB J9 553

16-FEB CMB/KWI J9 554/ 16-FEB KWI/IST J9 301

Önemli Notlar

• Yurtdışı gezilerinde en az 6 (altı) ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 (on) yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir. Bu tür pasaportların tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamaz.

• Jojo Tatil, havayolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Jojo Tatil, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu, saat değişmesi riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş aralığındaki çocuklar için alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödenmez.

• Jojo Tatil, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.

• Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 (kırk) kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 (yirmi bir) gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

• Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün/günlerde yapılabilir.

• Fiyatlara dahil olan ve olmayan (ekstra) turların özel durumlardan dolayı yapılamaması halinde yerine alternatif turlar düzenlenir.

• Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 (yirmi) kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir. Daha az sayıda katılım olduğu takdirde turlar rehberin inisiyatifinde ve gerekli olursa fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Jojo Tatil sorumlu tutulamaz.

• Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup bu tip odalarda üçüncü kişiye tahsis edilen yatak, standart yataklardan küçüktür. Üç kişilik odalar bir büyük yatak ve bir ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan türdedir; tur katılımcısı üçüncü kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiğini beyan etmiş sayılır. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir.

• Vize başvurusu için en az 6 (altı) ay geçerli pasaportun ve acentelerimizden temin edilebilecek “vize için gerekli evraklar listesi”nde belirtilen belgelerin tur hareket tarihinden minimum 1 (bir) ay önce yazılı onay ile eksiksiz olarak acenteye teslim edilmesi gerekmektedir.

• Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası gibi faal dönemlerde, belirtilen lokasyonlardan veya mesafelerden daha uzaktaki oteller kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 (on beş) gün önce katılımcıya acente tarafından bilgi verilecektir.

• Tur programında fiyata dâhil olan hizmetler arasında yer alan “otelde yapılan kahvaltılar”, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde “kontinental kahvaltı” denilen “tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahve”den oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

• Panoramik şehir turları maksimum 2 (iki) saat süren, otobüs içerisinden yapılan, şehrin önemli noktalarının ziyaret edildiği turlardır.

• Ekstra Turların gün içerisindeki zamanlamaları içerik değişmemek kaydıyla gidilecek yerlerin açılış kapanış ve rezervasyon saatine göre değişiklik gösterebilir.

• Yemekli turlarda mönü “başlangıç tabağı, ana yemek ve tatlı” içermekte olup içecekler hariçtir.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#EXP
LOKASYON:
Sri Lanka (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

1.049$

7 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Sri Lanka Turu Jazeera Havayolları... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.