Sömestre Puglia Turu - Güney İtalya - Türk Havayolları ile 4 Gece BRI...

İYİ SEÇİM!
 • Sömestre Puglia Turu - Güney İtalya - Türk Havayolları ile 4 Gece BRI BRI: Bari (2 ) Lecce (2 )
 • Sömestre Puglia Turu - Güney İtalya - Türk Havayolları ile 4 Gece BRI BRI: Bari (2 ) Lecce (2 )
 • Sömestre Puglia Turu - Güney İtalya - Türk Havayolları ile 4 Gece BRI BRI: Bari (2 ) Lecce (2 )
 • Türk Havayolları ile
 • 4* Oteller
 • 4 Gece 5 Gün
 • TÜM ŞEHİR TURLARI DAHİL!
 • BRI BRI
Bari (2 ) Lecce (2 )

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İSTANBUL  BARİ  POLİGNANO A MARE  BARİ > 20 Ocak 2024 Cumartesi 1. gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 05.30’ta buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1445 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.35’te Bari’ye uçuş. Yerel saat ile 08.30’ta Bari’ye iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile kartpostalvari resimleri ile tanıdığımız ve herkesin hayatında en az bir kez ziyaret etmesi gereken yerlerden birisi olan panoramik Polignano a Mare Turu için hareket. Yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuk ile varacağımız şehir falezler üzerinde yükselen yapısı, denizinin mavisi ve evlerinin beyazı ile etkileyici. Eski Kent, Marchesale Kemeri, Santa Maria Assunta Kilisesi, Adriyatik Denizini seyredebileceğimiz panorama ve San Vito Martire Manastırı’nı gördükten sonra Bari’ye hareket. Kısa bir yolculuk sonrası panoramik Bari Şehir Turuna başlayacağız. Turumuzda Liman Caddesi Lungomare di Bari, Eyalet Sarayı Palazzo della Provincia, İtalya’nın en büyük tiyatrolarından birisi olan Teatro Petruzzelli, Eski Bari ve bölgede yer alan Şehir Sarayı, Bari Kalesi, San Sabino Metropolitan Katedrali Bazilikası, Noel Baba diye bilinen Antalya-Demreli Aziz Nikola'ya adanmış San Nicola Bazilikası, Mercantile Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Bari’deki otelimizde.

2.

Gün
BARİ  MATERA  ALBEROBELLO  BARİ > 21 Ocak 2024 Pazar > (K) 2. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında panoramik Matera ve Alberobello Turu için hareket. İlk durağımız olan Matera’ya yaklaşık 1 saatlik keyifli bir yolculuk ile varacağız. Matera, UNESCO Dünya Mirası Listesin’de yer alan, taşların üzerinde yükselen, yontma taş devrinden itibaren kullanılan mağaraları, tüf kayalara oyulmuş evleri ve kiliseleri, kendine özgü kent mimarisi ile meşhur, birçok filme plato olmuş Güney İtalya’nın en ilginç şehirlerinden birisidir. Kayalara oyulmuş San Pietro Barisano Kilisesi, Santa Lucia alle Malve Kilisesi ve İdris Santa Maria Kilisesi ziyaretlerimiz sonrası dinlenmek ve öğle yemeği için serbest zaman. Daha sonra buluşarak yaklaşık 1 saatlik yolculuk ile ikinci durağımız olan Alberobello’ya varacağız. Yine UNESCO Dünya Mirası Listesin’de yer alan, 16.yy'dan kalma kendine özgü mimarisi ile beyaz badanalı Trulli evlerin örneklerini görebileceğimiz Alberobello'da tarihe bir yolculuk yapacağız. Del Popolo Meydanı ve Trulli evlerinin yoğunlukta olduğu Rione Monti ve Aia Piccola caddelerini ziyaretimiz sonrası hem şehri keşfetmek hem de bölgeye has mimari ile inşa edilmiş dükkan, restoran ve kafeleri deneyimlemek için vereceğimiz serbest zaman sonrası Bari’ye ve otelimize doğru hareket edeceğiz. Gecelememiz Bari’deki otelimizde.

3.

Gün
BARİ  LOCOROTONDO  MARTINA FRANCA  TARANTO  LECCE > 22 Ocak 202 3. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, panoramik Locorotondo, Martina Franca ve Taranto Turu için hareket. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk sonrası ilk durağımız Itria Vadisi’nin balkonu olarak anılan, adının kökeni yerleşim merkezinin yuvarlak şeklinden gelen, beyaz badanalı evleri, arnavut kaldırımı sokakları ve taraçalarıyla Locorotondo olacak. Şehirde Morelli Sarayı, Aziz George Kilisesi, Locorotondo panoramik terasını gezdikten sonra ikinci durağımız bölgenin en önemli ticaret merkezi olan Martina Franca olacak. Şehrin meydanına ve dar sokaklarına, korunmuş taş surlar ve barok kapılardan ulaşacağız. Sahip olduğu çok sayıda saray ve kilisesiyle tarihe açılan bir kapı gibi olan şehirde Ducale Meydanı, Roma Meydanı, San Martino Bazilikası ve Plebiscito Meydanı’nı gördükten sonra ferforje balkonların altından yürüyerek şehri keşfetmek ve öğle yemeği için serbest zaman. Buluşma sonrası hareket. Kısa bir yolculuk sonrası, tarih boyunca limanı nedeniyle önemli bir ticaret merkezi ve savunma üssü olmuş Taranto’ya varış. San Angelo Kalesi, San Francesco di Paola döner köprüsü, Taranto Katedrali ve Poseidon Tapınağı göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası Lecce’ye hareket. Yaklaşık 1 saat 15 dakikalık bir yolculuk sonrası otelimize varış. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Lecce’deki otelimizde.

4.

Gün
LECCE  OTRANTO  GALLIPOLI  LECCE > 23 Ocak 2024 Salı > (K) 4. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında panoramik Lecce, Otranto ve Gallipoli Turu için hareket. Turumuza Puglia bölgesinin kiliseler ile dekore edilmiş en iyi barok şehri olan Lecce ile başlayacağız. Eski Kent, Roma Amfitiyatrosu, muhteşem çan kulesiyle Lecce Katedrali, Antik Yunan Tiyatrosu, Sant'Oronzo Meydanı, şehir surları ve Lecce'nin zafer takı şehir Kapısı Porta Napoli görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında Otranto’ya hareket. Yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuk sonrası Otranto’ya varış. Fatih Sultan Mehmed, Roma’yı fethetmek ideali doğrultusunda İtalya’da yapılacak olan fetihlere üs elde etmek amacı ile donanmasını 1480 yılında Otranto’ya yollamıştır. Otranto turumuzda Gedik Ahmed Paşa komutasındaki kuvvetlerin fethettiği ve 13 ay boyunca kontrol ettiği Otranto Kalesi, UNESCO Dünya Mirası Listesin’de yer alan Eski Kent, Bizans freskleri ve mozaikleri ile ünlü Otranto Katedrali ve Osmanlı fethi sırasında ölenlerin kemiklerinin sergilendiği şapel göreceğimiz yerlerin başlıcaları olacaktır. Turumuzun sonunda Gallipoli’ye hareket. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk sonrası İyon Denizi sahil şehri Gallipoli’ye varış. Eski Kent ve Yeni Kent olarak ikiye bölünmüş olan şehrin ismi Yunanca “güzel şehir” den gelmektedir. Eski Kent aslında ana karadan kısa bir köprüyle ulaşılan bir adadır. Eski kentte çarpıcı Sant'Agata Bazilikası, San Francesco d'Assisi Kilisesi, Santa Maria della Purità Papaz Kilisesi, limana bakan Gallipoli Kalesi ve Yunan Çeşmesi görüldükten sonra şehri keşfetmek ve öğle yemeği için serbest zaman. Serbest zaman sonrası buluşarak Lecce’ye dönüş. Gecelememiz Lecce’deki otelimizde.

5.

Gün
LECCE  OSTUNİ  CİSTERNİNO  BARİ  İSTANBUL > 24 Ocak 2024 Çarşam 5. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Ostuni ve Cisternino Turu için hareket. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk sonrası Akdeniz mimarisinin yansıdığı ilginç sokakları ile La Città Bianca, “beyaz şehir” olarak bilinen Ostuni’ye varış. Piazza Della Libertà Meydanı, San Francesco d'Assisi Kilisesi, Saint Oronzo Heykeli, 1400’lü yıllardaki dokusunu koruyan eski kente uzanan via Cattedrale caddesi, Ostuni Katedrali ve Scoppa Kemeri görülecek yerler olacak. Buradan sonra kısa bir yolculuk ile Cisternino’ya varış. Eski Kent, Vittorio Emanuele II Meydanı, saat kulesi Torre dell'Orologio, 14. yy’da Patara’lı San Nicola’ya adanmış kilise, Norman Kulesi görülükten sonra öğle yemeği için serbest zaman. Serbest zaman sonrası Bari Havalimanı’na doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1466 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.55’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 23.55’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

DAHİL OLANLAR:
 Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile IST-BRI-IST parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 Belirtilen veya benzeri otellerde toplam 4 gece konaklama
 Programda belirtilen sabah kahvaltıları
 Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 Programda belirtilen tüm ulaşım
 Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları
 Türkçe rehberlik hizmeti
 Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)


HARİÇ OLANLAR:
 Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)
 Schengen vize bedeli (185 EUR)
 Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
 Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
 Ekstra turlar
 Kişisel harcamalar
 Seyahat sağlık sigortası
 Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler
 Bahşişler (kişi başı günlük 2 EUR


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

(K): Kahvaltı | (A): Akşam Yemeği | (Ö): Öğle Yemeği

Bari (2 gece) 4* Parco Dei Principi Hotel Congress & SPA vb. // Lecce (2 gece) 4* - Hotel Delle Palme vb.

20 Ocak 2024 Türk Hava Yolları TK1445 IST-BRI 08.35 08.30 // 24 Ocak 2024 Türk Hava Yolları TK1466 BRI-IST 19.55 23.55

İTALYA

İtalya ya da resmî olarak İtalyan Cumhuriyeti ya da bazen İtalya Cumhuriyeti, Güney Avrupa'da, büyük ölçüde İtalya Yarımadası üzerinde yer alan bir ülkedir. Akdeniz'in en büyük iki adası Sicilya ve Sardinya da İtalyan topraklarıdır. Yüzölçümü 301.340 km2 olan ülkenin kuzeyde Alpler bölgesinde Fransa, İsviçre, Avusturya ve Slovenya'yla kara sınırı vardır. Bağımsız iki Avrupa ülkesi olan Vatikan ve San Marino da İtalya'nın yarımadadaki toprakları içine sıkışmış anklav (bir başka ülkeyle tümüyle kuşatılmış) ülkelerdir. İtalya'nın ayrıca biri İsviçre (Campione), diğeriyse Tunus (Lampedusa) tarafından kara ve deniz sınırlarıyla kuşatılmış iki eksklavı bulunur. Nüfusu yaklaşık 60 milyon olan İtalya, Avrupa Birliği'nin en kalabalık üçüncü ülkesidir. Başkenti ve en büyük şehri Roma, yüzyıllar boyunca Batı uygarlığının merkezi olmuş, mimaride barok üslûbunun doğuşuna tanıklık etmiş ve eskiden beri Katolik Kilisesi'nin merkezi olmuştur.Resmi dili: İtalyanca

Para birimi: Euro

İklim: Akdeniz iklimi

Priz tipi: C/F tipi

ÖNEMLİ NOTLAR:

• Tur programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Paket tur için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur kalkışına 30 gün kala iptal edilebilir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur tarafınıza bildirilecektir.

• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.

• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir ve eskisini tamamen geçersiz kılar.

• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

• Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Jojo Tatil’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. Yolcuların check-in işlemini ve koltuk seçimini ilgili havayolunun sitesinden tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

• Jojo Tatil; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında aynı odada kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından en az birisi olmadan tura katıldığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin tüm seyahat süresince kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen müze, ören yeri girişlerini içermeyen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir. Bu sayının altında kalınması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Jojo Tatil sorumlu tutulamaz.

• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

• Tur detayları, havalimanı sorumlusu, tur lideri ve otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce yapılacaktır.

• Pasaport resmi bir belge olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş veya yırtılmış olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

• Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır. Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Pasaport polisi geçerli vizesi olsa dahi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda tüm mali ve hukuki sorumluluk yolcuya aittir. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

• Türkiye sınır kapılarından çıkış yapılırken, Türk veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan geçerli vizeye sahip pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aranmaktadır. Bu şarta uymayan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Jojo Tatil’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

• Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#SKY
LOKASYON:
İtalya (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

747

5 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Sömestre Puglia Turu - Güney İtalya... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.