Sömestre Meksika Turu Türk Havayolları ile 7 Gece MEX CUN

İYİ SEÇİM!
 • Sömestre Meksika Turu Türk Havayolları ile 7 Gece MEX CUN : MEXICO CITY (3 GECE) - MERIDA (1 GECE) - CANCUN (3 GECE)
 • Sömestre Meksika Turu Türk Havayolları ile 7 Gece MEX CUN : MEXICO CITY (3 GECE) - MERIDA (1 GECE) - CANCUN (3 GECE)
 • Sömestre Meksika Turu Türk Havayolları ile 7 Gece MEX CUN : MEXICO CITY (3 GECE) - MERIDA (1 GECE) - CANCUN (3 GECE)
 • Sömestre Meksika Turu Türk Havayolları ile 7 Gece MEX CUN : MEXICO CITY (3 GECE) - MERIDA (1 GECE) - CANCUN (3 GECE)
 • Sömestre Meksika Turu Türk Havayolları ile 7 Gece MEX CUN : MEXICO CITY (3 GECE) - MERIDA (1 GECE) - CANCUN (3 GECE)
 • Sömestre Meksika Turu Türk Havayolları ile 7 Gece MEX CUN : MEXICO CITY (3 GECE) - MERIDA (1 GECE) - CANCUN (3 GECE)
 • Türk Havayolları ile
 • 5* Oteller
 • 7 Gece 9 Gün
 • LATİN AMERİKA’NIN GÖZDESİ
 • MEX CUN
MEXICO CITY (3 GECE) - MERIDA (1 GECE) - CANCUN (3 GECE)

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İSTANBUL 19 Ocak 2024 Cuma 1. gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 23.30’ta buluşma.

2.

Gün
İSTANBUL  MEXICO CITY 20 Ocak 2024 Cumartesi 2. gün programını görmek için tıklayınız

Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK181 sefer sayılı uçuşu ile saat 02.25’te Mexico City’ye uçuş. Yerel saat ile 08.15’te Mexico City’ye iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile öğle yemekli panoramik Mexico City Şehir Turuna başlamak üzere hareket ediyoruz. Şehir turumuzda UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan şehrin tarihi merkezi, Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı, bir Aztek Tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali, ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı göreceğimiz yerler arasında bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında El Cardenal Restoran’da alacağız. Turumuzu tamamladıktan sonra otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Mexico City’deki otelimizde. (Ö)

3.

Gün
MEXICO CITY 21 Ocak 2024 Pazar 3. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Frida Kahlo Müzesi ve Xochimilco Turuna katılabilirler. Gecelememiz Mexico City’deki otelimizde. (K)

→ Frida Kahlo Müzesi ve Xochimilco Turu | Kişi Başı 120 USD Yetişkin - 100 USD Çocuk

Turumuzda ilk durağımız özellikle de hafta sonlarında tam bir festival havasına bürünen, Meksika’nın Venedik’i olarak bilinen, çiçekli yer anlamına gelen Xochimilco olacak. Burada Trajinera denilen gondol tarzı yerel ahşap tekne ile 170km uzunluğa erişen kanallarda gezecek, yanımızdan geçen yiyecek satıcıları, sanatkârlar ve Mariachi gruplarının müzikleri ile keyifli bir tur yapacağız. Buradan sonra 20. yüzyılın popüler kültür ikonu haline gelen Meksikalı ressam Frida Kahlo’ya ait yaklaşık 300 parça eşyanın bulunduğu, kendisine ait eski ev olan Frida Kahlo Musesi (La Casa Azul) ile turumuza devam edeceğiz. Tur bitiminde otelimize dönüş.


4.

Gün
MEXICO CITY 22 Ocak 2024 Pazartesi 4. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Teotihuacan Turuna katılabilirler. Gecelememiz Mexico City’deki otelimizde. (K)

→ Teotihuacan Turu | Kişi Başı 130 USD Yetişkin - 110 USD Çocuk

Sabah yaklaşık 1 saat mesafede yer alan kadim Teotihuacan şehrini keşfetmek için hareket. Kent günümüzde Güney Amerika’nın keşfi öncesi kıtanın en önemli şehri olarak kabul edilmektedir. Kentin ilk kurucularının kimler olduğu bilinmemekle birlikte, Aztekler terkedilmiş haliyle buldukları kente “Teotihuacan” adı vermişlerdir ve Nahuatl dilinde “tanrıların yaşadığı yer” anlamına gelmektedir. Aztek efsanesine göre insan vücudunu imal eden tanrıların bir araya geldikleri yerdir. Milattan önce 150-200 bin kişilik bir nüfusu barındırdığı sanılan kentin ana caddesi Aztekler’in verdiği adla “ölüler yolu”, Güneş Piramidi, Ay Piramidi ve Quetzalcoatl Tapınağı ve diğer binalarla çevrelenen 1,5 km uzunluğundaki yoldur. Bizlerde “ölüler yolu” üzerindeki bu olağanüstü yapıları ziyaret ederek keşfedeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra Mexico City’ye ve otelimize dönüş.


5.

Gün
MEXICO CITY  MERİDA 23 Ocak 2024 Salı 5. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, iç hat uçuşumuz için havalimanına hareket. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Yerel Hava Yolları’nın uçuşu ile Merida’ya uçuş. Merida’ya iniş ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Merida Şehir Turu için hareket. Turumuzda Yucatan Yarımadası'nın en büyük kiliselerinden biri olan Merida Katedrali, Hükümet Sarayı, şehrin simgeleşmiş anıtı Monumento a la Patria, Gran Museo del Mundo Maya isimli ülkenin en kapsamlı Maya müzesi ve modern sanatın en güzel eserlerini sergileyen Museo de Arte Contemporáneo de Yucatán görülecek yerler arasındadır. Şehir turunun ardından otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Merida’daki otelimizde. (K)

6.

Gün
MERİDA  CHICHEN-ITZA  CANCUN 24 Ocak 2024 Çarşamba 6. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Kukulcan Tapınağı, El Caracol, Ik kil Sulu Obruğu, Kaplanlar Tapınağı ve Savaşçılar Tapınağı’nı göreceğimiz turumuz için hareket. Yucatan Yarımadası’nın içlerinde doğru yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından ilk ziyaretimize başlıyoruz. Gezeceğimiz yapıların arasında belki de en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulcan Tapınağı’nın bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarisinde kullanılan bilimsel gözlemlerdir. 8. ve 12. yy. lar arasında Mayalar tarafından yapılan piramit formundaki tapınağın dört bir yanında yer alan 91 basamak ve nihai son basamak, bir yıl içerisindeki 365 günü temsil etmektedir. Turumuzda ayrıca Meksika’nın sembollerinden birisi olan Cenote Ik Kil’i gezeceğiz. Dileyen misafirlerimiz bu sulu obruk içerisinde yüzmeyi deneyimleyebilirler. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra yaklaşık 2,5 saat sürecek yolculuk ile Cancun’a varış. Varışımızı takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Cancun’daki otelimizde. (K, Ö, A)

7.

Gün
CANCUN 25 Ocak 2024 Perşembe 7. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Otelimizin her şey dahil hizmetlerinden faydalanabilir, deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Tulum Harabeleri Turuna katılabilirler. Öğle yemeği, akşam yemeği ve gecelememiz Cancun’daki otelimizde. (K, Ö, A)

→ Tulum Harabeleri Turu | Kişi Başı 90 USD Yetişkin - 80 USD Çocuk

Cancun’a yaklaşık 1,5 saatlik mesafede yer alan Tulum harabeleri, Meksika’da Chichen Itza ve Teotihuacan’dan sonra en çok ziyaret edilen arkeolojik alandır. Bu yarım günlük turumuzda Karayip Denizi'ndeki Yucatán Yarımadası'nın doğu kıyısındaki 12 metrelik kayalıklarda yer alan, M.Ö 300 ile M.S 1500 yılları arasında Orta Amerika ve Meksika sınırları içerisinde yaşamış ve tarihin en gizemli medeniyeti olan Maya’ların Saray ve Tapınaklarını ziyaret edeceğiz. Tur sonrası Cancun’a ve otelimize dönüş.


8.

Gün
CANCUN 26 Ocak 2024 Cuma 8. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Otelimizin her şey dahil hizmetlerinden faydalanabilir, deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Öğle yemeği, akşam yemeği ve gecelememiz Cancun’daki otelimizde. (K, Ö, A)

9.

Gün
CANCUN  İSTANBUL 27 Ocak 2024 Cumartesi 9. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, havalimanına hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK184 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.30’ta İstanbul’a uçuş. Gecelememiz uçakta. (K)

10.

Gün
CANCUN  İSTANBUL 28 Ocak 2024 Pazar 10. gün programını görmek için tıklayınız

Yerel saat ile 10.35’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

DAHİL OLANLAR:
 Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile IST-MEX ve CUN-IST parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Yerel Hava Yolları seferleri ile MEX-MID parkurunda tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 Belirtilen veya benzeri otellerde toplam 7 gece konaklama
 Programda belirtilen sabah kahvaltıları
 Otelde alınacak 3 akşam yemeği
 Otelde alınacak 2 öğle yemeği
 Turlar sırasında alınacak 2 öğle yemeği
 Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 Programda bahsedilen tüm turlar
 Türkçe rehberlik hizmeti
 Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)


HARİÇ OLANLAR:
 Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)
 Meksika vizesi hizmet bedeli
 Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
 Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
 Ekstra turlar
 Kişisel harcamalar
 Seyahat sağlık sigortası
 Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler
 Bahşişler (kişi başı günlük 2 USD)


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

K: Kahvaltı / A: Akşam Yemeği / Ö: Öğle Yemeği

Mexico City (3 gece) 5* Barceló Mexico Reforma vb. // Merida (1 gece) 5* Hyatt Regency Merida vb. // Cancun (3 gece) 5* The Pyramid Cancun vb.

20 Ocak 2024 Türk Hava Yolları TK181 IST-MEX 02.25 08.15

23 Ocak 2024 Yerel Havayolu MEX-MID

27 Ocak 2024 Türk Hava Yolları TK181 CUN-IST 14.30 10.35 (+1)

MEKSİKA

Meksika resmi adıyla Birleşik Meksika Devletleri Kuzey Amerika'nın güney yarısında yer alan federal cumhuriyet. Kuzeyde Amerika Birleşik Devletleri; güney ve batıda Büyük Okyanusu; güneydoğuda Guatemala, Belize ve Karayip Denizi; doğuda ise Meksika Körfezi ile komşudur. 1.972.550 km² yüzölçümü ile Amerika kıtasındaki altıncı, dünyada ise 13. en büyük bağımsız ülke konumundadır. Worldometer en son Birleşmiş Milletler verilerinin detaylandırılmasına göre Meksika, nüfus bakımından dünyanın 10. büyük ülkesidir. Federal seviyede resmî bir dil olmasa da ülkede en çok konuşulan dil ve hükûmetin fiilen dili İspanyolcadır. Ülke, 31 eyalet ile aynı zamanda ülkenin başkenti ve nüfus bakımından en büyük şehri olan federal bölge statüsündeki Meksiko olmak üzere 32 birinci seviye idari bölümden meydana gelir.

Resmi dili: İspanyolca

Para birimi: Meksika Pesosu

İklim: Sıcak ve Tropik İklim

Priz tipi: C/F tipi

NOTLAR:

• Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 30 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, operasyon departmanı aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.

• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.

• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

• Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Jojo Tatil’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check-in sitesi var ise, check-in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

• Jojo Tatil; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında aynı odada kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından birisi veya ikiside olmadan tura katıldığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin tüm seyahat süresince kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Jojo Tatil sorumlu tutulamaz.

• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

• Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail olarak yapılacaktır.

• Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

• Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır. Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Pasaport polisi geçerli vizesi olsa dahi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda tüm mali ve hukuki sorumluluk yolcuya aittir. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

• Pasaport polisi Türkiye sınır kapılarından çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Jojo Tatil’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

• Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.

• Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir. 15 kişi altında sayı olması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir.

• Şehir turu ilk gün rötar vs nedeniyle hava karanlığına denk gelirse farklı günde gerçekleşebilir.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#SKY
LOKASYON:
Meksika (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

2.997

10 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Sömestre Meksika Turu Türk Havayolları... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.