Sömestre Lapland Turu Türk Havayolları ile 3 Gece RVN RVN

İYİ SEÇİM!
  • Sömestre Lapland Turu Türk Havayolları ile 3 Gece RVN RVN: Rovaniemi
  • Sömestre Lapland Turu Türk Havayolları ile 3 Gece RVN RVN: Rovaniemi
  • Sömestre Lapland Turu Türk Havayolları ile 3 Gece RVN RVN: Rovaniemi
  • Sömestre Lapland Turu Türk Havayolları ile 3 Gece RVN RVN: Rovaniemi
  • Sömestre Lapland Turu Türk Havayolları ile 3 Gece RVN RVN: Rovaniemi
  • Türk Havayolları ile
  • 4* Oteller
  • 3 Gece 4 Gün
  • Tüm turlar ve tur boyunca Termal kıyafetler dahil!
  • RVN RVN
Rovaniemi

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İSTANBUL  ROVANIEMI 25 Ocak 2024 Perşembe 1. gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 07.00’ta buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1749 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.55’te Rovaniemi’ya uçuş. Yerel saat ile 13.30’ta Rovaniemi’ya iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile Santa Claus Village’a doğru yola çıkacağız. Kısa bir yolculuğun ardından Noel Baba’nın Köyü olarak tanınan Santa Claus Village’da sevdiklerinize Santa Claus Office’ten kartpostal gönderebilir, masal diyarını andıran büyüleyici atmosferinde keyifli anlar geçirebileceksiniz. Santa Claus Village ziyaretimiz esnasında Kuzey Kutup çizgisini de ziyaret etmiş olacağız. Turumuz sonrasında otelimize doğru yola çıkacağız. Varışımızı takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Rovaneimi’deki otelimizde.

2.

Gün
ROVANIEMI 26 Ocak 2024 Cuma 2. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Ren Geyiği Çiftliği ve Husky Safari Turu için otelden hareket. Turumuza Ren Geyiği çiftliği ile başlayacağız. Burada kısa bir Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşayacak ve “Ren Geyiği Sürüş Sertifikası” alacağız. Ardından yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçireceğiz. Turumuzun devamında Husky çiftliğine transfer. Soğuk mevsimin bu sevimli hayvanlarıyla zaman geçirecek, kendi takımımızdaki Husky köpeklerinin nasıl yönlendirileceğini öğreneceğiz. Daha sonra 3km boyunca Husky kızağı sürüşünün tadını çıkarıyoruz. Öğle yemeğini alacağımız restoranımızdan sonra otelimize dönüş. Akşam, dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Kuzey Işıkları Avı Turuna katılabilirler. Gecelememiz Rovaneimi’deki otelimizde. (K)

→ Kuzey Işıkları Avı Turu | 50 EUR kişi başı Şansımız yaver giderse bu büyüleyici doğa olayına tanıklık edebileceğiz...


3.

Gün
ROVANIEMI 27 Ocak 2024 Cumartesi 3. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Kar Safarisi Turu için otelden hareket. Kar safarisi turumuzda, ilk önce Lapland’e özel kar motorları (snowmobile) ile donmuş Baltık Denizi’nin üzerinde yaklaşık 1 saat süren sürüş deneyimi yaşayacağız. Ardından bölgenin ormanlık alanlarının içine kurulmuş vahşi yaşam parkı Ranua Hayvanat Bahçesine gidiyoruz. Bölgede yaşayan kutup ayıları, kutup tilkileri, vaşaklar, kar baykuşu ve daha pek çok yırtıcı özel hayvanı görebileceğiz. Sonrasında benzerine masallarda rastladığımız içerisinde buzdan heykeller, buzdan yapılan kaydırak, buzdan restoran bulunan Snowexperince 365’i gezeceğiz. Dilerseniz buzdan masalarda oturup, içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz. Turumuzun sonrasında otelimize dönüş. Gecelememiz Rovaniemi’deki otelimizde. (K)

4.

Gün
ROVANIEMI  İSTANBUL 28 Ocak 2024 Pazar 4. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, cam igloolar ve buz otelin olduğu kompleksi ziyaret etmek üzere otelden hareket. Turumuzda buzdan heykeller, buzdan barlar ve hatta buzdan yapılmış saunayı görme şansına sahip olacağız. Turumuzun ardından havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1750 sefer sayılı uçuşu ile saat 15.25’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 21.10’ta İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz. (K)

DAHİL OLANLAR:
 Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile IST-RVN-IST parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 Belirtilen veya benzeri otelde 3 gece konaklama
 Programda belirtilen sabah kahvaltıları
 Otel ve turist şehir vergileri
 Noel Baba Köyü Turu (40EUR değerinde)
 Ren Geyiği Çiftliği ve Husky Safari Turu (250 EUR değerinde)
 Kar Safarisi (Snowmobile) Turu (200 EUR değerinde)
 Tur boyunca termal kıyafet kullanımı
 Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 Türkçe rehberlik hizmeti
 Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen mesleki sorumluluk sigortasıdır)


HARİÇ OLANLAR:
 Yurt dışı çıkış harcı (güncel 150 TL)
 Schengen vize ücreti (165 EUR)
 Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
 Ekstra turlar
 Kişisel harcamalar
 Seyahat sağlık sigortası
 Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilemiş tüm servisler
 Covid-19 ile ilgili testler ve sigortalar
 Bahşişler


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Rovaniemi 4* Scandic Rovaniemi City vb.

25 Ocak 2024 Türk Hava Yolları TK1749 IST-RVN 09.55 13.30 // 28 Ocak 2024 Türk Hava Yolları TK1750 RVN-IST 15.25 21.10

FİNLANDİYA Finlandiya, Kuzey Avrupa'daki bir İskandinav ülkesi. Doğuda Rusya, kuzeyde Norveç ve batıda İsveç'le komşudur. Batıda Botniya ve güneyde Finlandiya körfezlerine kıyısı vardır. Yüzölçümü 338.455 km² ve nüfusu 5,5 milyondur. Helsinki ülkenin başkenti ve en büyük şehridir. Finlerin ana dili olan Fince, yeryüzündeki az sayıda Baltık-Fin dilinden biridir. Finlandiya'da 180 binden fazla göl bulunmaktadır. 1950'lere kadar bir tarım ülkesi olarak kalan Finlandiya; II. Dünya Savaşı'nın ardından bir yandan hızla sanayileşerek gelişmiş, bir yandan da İsveç modelini örnek alan bir refah devleti inşa etmiştir. Sonuç olarak refah tabana yayılmış ve ülke yüksek bir kişi başına gelire sahip olmuştur. Finlandiya eğitim, ekonomik rekabet, sivil özgürlükler, yaşam kalitesi ve insani gelişme gibi birçok uluslararası değerlendirmede lider konumundadır. Ayrıca 2018, 2019 ve 2020 yıllarında Dünya Mutluluk Raporu'nda zirvede yer almıştır. Ülke içine dağılmış 7 adet UNESCO Dünya Mirası Listesi alanı bulunmaktadır.

Resmi dili: Fince

Para birimi: Euro

İklim: Güneyde nemli karasal iklim, kuzeyde kutup altı iklimi görülür.

Priz tipi: C/F tipi

ROVANIEMI Rovaniemi, Finlandiya'nın Laponya bölgesinin merkezi olan şehirdir. Şehir, Kuzey Kutup Dairesi'nin 6 km güneyinde Kemijoki ve Ounasjoki'nin kesiştiği noktada yer almaktadır. Yüzölçümü 8,016.75 km² olan şehrin nüfusu 31 Ağustos 2017 tarihi itibari ile 62,037'dir. Rovaniemi, Laponya bölgesinin merkezi olması dışında turizm de şehrin ekonomisinde önemli rol oynamaktadır. Şehir aynı zamanda Laponya Üniversitesi'ne ev sahipliği yapmaktadır. Rovaniemi adı ilk kez 1453 yılında resmi belgelerde belirtilmiştir. 19. yüzyılda Laponya'da maden kaynaklarının keşfedilmesi Rovaniemi'nin büyümesini hızlandırdı. 2006 yılında Rovaniemi Rovaniemen maalaiskunta belediyesi ile birleşerek Avrupa'nın yüzölçümü en büyük kenti haline geldi.

• Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 30 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, operasyon departmanı aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.

• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.

• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

• Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Jojo Tatil’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check-in sitesi var ise, check-in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

• Jojo Tatil; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında aynı odada kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından birisi veya ikiside olmadan tura katıldığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin tüm seyahat süresince kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Jojo Tatil sorumlu tutulamaz.

• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

• Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail olarak yapılacaktır.

• Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

• Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır. Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Pasaport polisi geçerli vizesi olsa dahi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda tüm mali ve hukuki sorumluluk yolcuya aittir. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

• Pasaport polisi Türkiye sınır kapılarından çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Jojo Tatil’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

• Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.

• Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir. 15 kişi altında sayı olması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir.

• Şehir turu ilk gün rötar vs nedeniyle hava karanlığına denk gelirse farklı günde gerçekleşebilir.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#SKY
LOKASYON:
Finlandiya (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

1.997

4 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Sömestre Lapland Turu Türk Havayolları... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.