Sömestre İsviçre Turu Türk Havayolları ile 3 Gece BSL GVA

İYİ SEÇİM!
  • Sömestre İsviçre Turu Türk Havayolları ile 3 Gece BSL GVA: ZÜRİH (2 GECE) CENEVRE (1 GECE)
  • Sömestre İsviçre Turu Türk Havayolları ile 3 Gece BSL GVA: ZÜRİH (2 GECE) CENEVRE (1 GECE)
  • Sömestre İsviçre Turu Türk Havayolları ile 3 Gece BSL GVA: ZÜRİH (2 GECE) CENEVRE (1 GECE)
  • Sömestre İsviçre Turu Türk Havayolları ile 3 Gece BSL GVA: ZÜRİH (2 GECE) CENEVRE (1 GECE)
  • Türk Havayolları ile
  • 4* Oteller
  • 3 Gece 4 Gün
  • YERYÜZÜNDEKİ CENNET: İSVİÇRE
  • ZÜRİH, LUZERN, MONTRÖ, LOZAN, CENEVRE ŞEHİR TURLARI DAHİL!
  • BSL GVA
ZÜRİH (2 GECE) CENEVRE (1 GECE)

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İSTANBUL  BASEL  ZÜRİH 27 Ocak 2024 Cumartesi 1. gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 06.00’ta buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1923 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.10’ta Basel’e uçuş. Yerel saat ile 10.20’te Basel’e iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile Zürih’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek, yeryüzündeki cennet İsviçre’nin doğası ile tanışacağımız keyifli bir yolculuk sonrası Zürih’e varışımızı takiben panoramik Zürih Şehir Turuna başlıyoruz. Şehir turumuzda ikiz kuleleriyle şehrin etkileyici yapılarından Grossmünster Manastırı, 19.yüzyıldan kalma vitraylarıyla ilgi çeken Fraumünster Kilisesi, ünlü İsviçre markalarının vitrinleri süslediği alışveriş caddesi Banhoffstrasse, şehrin içinden geçerek Zürih gölüne akan Limmat Nehri ve bu nehir üzerinde şehrin iki yakasını birbirine bağlayan biribirinden güzel köprüler, Avrupa’nın en büyük saatine sahip St.Peterskirche Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odaların hazır olması durumuna göre odalarımıza yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Zürih Gölü Tekne Turuna katılabilirler. Gecelememiz Zürih’teki otelimizde.

→ Zürih Gölü Tekne Turu | Kişi Başı 30 EUR Yetişkin - 20 EUR Çocuk

Zürih’ten bineceğimiz teknemiz ile muhteşem Zürih Gölü’nü keşfe çıkacağız. Yaklaşık 2 saat sürecek göl üzerindeki seyahatimiz boyunca teknemiz zigzaglar çizerek gölün kenarındaki çeşitli rıhtımlara yanaşarak göl kenarında yaşayan sakinleri bırakıp alacak. Yeme ve içme imkanı bulacağımız teknemizin son durağı Rapperswil olacak. Bu şirin kasabada vereceğimiz kısa bir mola sonrası aracımızla Zürih’e ve otelimize döneceğiz.


2.

Gün
ZÜRİH 28 Ocak 2024 Pazar 2. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Schaffhausen Ren Şelalesi ve Stein am Rhein Turuna katılabilirler. Gecelememiz Zürih’teki otelimizde. (K)

→ Schaffhausen Ren Şelalesi ve Stein am Rhein Turu | Kişi Başı 60 EUR Yetişkin - 30 EUR Çocuk

Bu turumuzda ilk olarak Zürih’ten yaklaşık 50 dakika mesafede bulunan, 150 metre genişlik ve 23 metre yükseklik ile Avrupa’nın en büyük şelalesi olan Ren Şelalesini görmek için Schaffhausen kantonuna gideceğiz. Şelale ve yanında, hakim noktada yer alan Laufen Kalesi (Schloss Laufen) tablo güzelliği ile bizleri etkileyecek. Biraz yürümeyi göze alanlarımızla manzara terasından şelaleyi çok daha yakından seyretme imkanımız olacak. Buradan sonra yine Ren Nehri kenarında yer alan ve Orta Çağ'dan kalma özelliğini çok iyi koruyan Stein am Rhein’e gideceğiz. Tarihi bölümü araç trafiğine kapalı olan şehrin bir kısmı iyi korunmuş şehir surlarını ve kale kapısını, ön cepheleri fresklerle süslü ahşap karkas evlerini ve sergilediği antik sokak planını birlikte yürüyerek keşfedeceğiz. Bu tipik tarihi İsviçre şehrinde vereceğimiz kısa bir mola sonrası aracımızla Zürih’e ve otelimize döneceğiz.


3.

Gün
ZÜRİH  LUZERN  MONTRÖ  LOZAN  CENEVRE 29 Ocak 2024 Pazartesi 3. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Cenevre’ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık yolculuk sonrası ilk turumuz, ünlü Fransız şair Alexandre Dumas’ın “İsviçre güzel bir istiridye, Luzern de onun içindeki incidir” dediği Luzern Şehir Turu olacak. Fransız Devrimi sırasında Kral 16. Louis ve ailesini korurken ölen 800 İsviçre askerinin anısına yapılmış olan Aslan Anıtı (Löwendenkmal), etrafında kuğuların yüzdüğü Reuss Nehri'nin üzerinde yer alan Kapell Köprüsü, köprünün üstünde ahşap tavanlarda yer alan 100’e yakın üçgen yağlı boya resmi ve köprüye bağlı sekizgen su kulesini gezerek yolumuza devam edeceğiz. Yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculuk sonrası tarihimizde boğazlar anlaşmasıyla ile akıllarımızda yer edinen Möntrö’ye varış. Cenevre Gölü kıyısında yer alan bu güzel şehri panoramik Montrö Şehir Turu çerçevesinde gezdikten sonra bu sefer Cumhuriyetimizin uluslararası hukuki temelini oluşturan antlaşmadan tanıdığımız Lozan şehrine hareket. Yaklaşık yarım saat sonra yine Cenevre Gölü kıyısında yer alan şehre varış. Panoramik Lozan Şehir Turu sonrasında günümüzün son durağı olan Cenevre’ye yaklaşık 1 saat sonra varışımızı takiben panoramik Cenevre Şehir Turuna başlayacağız. Bir kısmını yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda Mont Blanc Köprüsü, Jean Jacques Rousseau adası, Çiçek Saat, Büyük Katedral, Barış Parkı ve Birleşmiş Milletler Binası görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Cenevre’deki otelimizde. (K)

4.

Gün
CENEVRE  İSTANBUL 30 Ocak 2024 Salı 4. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, transfer saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Annecy Turuna (Fransa) katılabilirler. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde otelimizden havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1920 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.10’ta İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 23.25’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz. (K)

→ Annecy Turu (Fransa) | Kişi Başı 60 EUR Yetişkin - 30 EUR Çocuk

Annecy Gölü ile dağlar arasına sıkışmış görüntüsünden dolayı Coğrafyacı Raoul Blanchard’ın “Fransız Alplerinin İncisi” diye nitelendirdiği Annecy’e doğru hareket. Turumuzda Venedik misali kanalları, şirin dar sokakları, cezbedici restoran ve kafeleri, her yerden fışkıran çiçekleri ile oldukça romantik kenti keşfettikten sonra kısa bir serbest zaman vereceğiz. Rehberimizin bildireceği yerde ve saatte toplandıktan sonra aracımızla yaklaşık bir saatlik mesafedeki Cenevre’ye ve otelimize dönüş.


DAHİL OLANLAR:
 Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile IST-BSL/GVA-IST parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 Belirtilen veya benzeri otellerde toplam 3 gece konaklama
 Programda belirtilen sabah kahvaltıları
 Otel – havalimanı – otel transferleri
 Programda belirtilen tüm şehir turları
 Türkçe rehberlik hizmeti
 Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)


HARİÇ OLANLAR:
 Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)
 İsviçre vize bedeli (veya Schengen vizesi)
 Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
 Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
 Ekstra turlar
 Kişisel harcamalar
 Seyahat sağlık sigortası
 Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler
 Bahşişler (kişi başı günlük 2 EUR)


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

K: Kahvaltı / A: Akşam Yemeği / Ö: Öğle Yemeği

27 Ocak 2024 Türk Hava Yolları TK1923 IST-BSL 09.10 10.20 // 30 Ocak 2024 Türk Hava Yolları TK1920 GVA-IST 18.10 23.25

Zürih (2 gece) 4* aja Zürich Hotel vb. // Cenevre (1 gece) 4* IntercityHotel Geneva vb.

İSVİÇRE

İsviçre veya resmî adıyla İsviçre Konfederasyonu; Batı, Orta ve Güney Avrupa'nın kesişme noktasında bulunan bir ülkedir. Federal otoritelerin merkezi Bern ile birlikte 26 kantondan oluşan bir federal cumhuriyettir. Kuzey sınırında Almanya, batısında Fransa, güneyinde İtalya, doğusunda Avusturya ile Lihtenştayn yer alır.

İsviçre, denize kıyısı olmayan, Alpler, İsviçre Platosu ve Jura Dağları arasında bölünen, 41.285 km² yüzölçümüne sahip bir ülkedir. Alpler toprakların daha fazla bölümünü işgal ederken yaklaşık 8,5 milyon insandan oluşan İsviçreli nüfus çoğunlukla en büyük şehirlerin bulunduğu platoda yoğunlaşmıştır. Bu şehirlerin arasında iki küresel kent ve ekonomik merkez olan Zürih ve Cenevre de vardır. İsviçre Konfederasyonunun uzun bir silahlı tarafsızlık tarihi vardır 1815 yılından bu yana uluslararası bir savaş durumu olmamıştır- ve 2002 yılına kadar Birleşmiş Milletler'e katılmamıştır. Yine de etkin bir dış politika sürdürmektedir ve sıklıkla dünya çapında barış kurma girişimlerine katılır. İsviçre aynı zamanda Kızılhaç'ın doğduğu ülkedir ve ikinci büyük BM merkezi de dahil olmak üzere çok sayıda uluslararası organizasyonun ev sahibidir. Avrupa seviyesinde, Avrupa Serbest Ticaret Birliğinin kurucu üyelerindendir ve Schengen Bölgesinin bir parçasıdır ancak Avrupa Birliğinin ve Avrupa Ekonomik Alanının bir üyesi değildir.

İsviçre kişi başına düşen gayri safi yurt içi hasıla bakımından dünyadaki en zengin ülkelerden biridir ve her bir yetişkin için en yüksek malvarlığına (finansal ve finansal olmayan) sahiptir. Zürih ve Cenevre sırasıyla dünyadaki ikinci ve sekizinci yaşam kalitesine sahip şehirler olarak sıralanmaktadır. 2021 yılından nominal (GSYİH) bakımından dünyanın 18., satın alma gücü paritesine göre 35. büyük ekonomisine sahiptir. Malların ihracatında yirminci, ithalatında on sekizinci sıradadır.Resmi dili: Almanca, Fransızca, İtalyanca

Para birimi: İsviçre Frangı

İklim: Karasal ve Atlantik

Priz tipi: C ve J tipi (adaptör gerekli değildir)NOTLAR:

• Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 30 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, operasyon departmanı aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.

• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.

• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

• Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Jojo Tatil’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check-in sitesi var ise, check-in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

• Jojo Tatil; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında aynı odada kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından birisi veya ikiside olmadan tura katıldığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin tüm seyahat süresince kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Jojo Tatil sorumlu tutulamaz.

• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

• Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail olarak yapılacaktır.

• Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

• Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır. Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Pasaport polisi geçerli vizesi olsa dahi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda tüm mali ve hukuki sorumluluk yolcuya aittir. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

• Pasaport polisi Türkiye sınır kapılarından çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Jojo Tatil’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

• Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.

• Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir. 15 kişi altında sayı olması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir.

• Şehir turu ilk gün rötar vs nedeniyle hava karanlığına denk gelirse farklı günde gerçekleşebilir.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#SKY
LOKASYON:
İsviçre (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

777

4 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Sömestre İsviçre Turu Türk Havayolları... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.