Ramazan Bayramı Sicilya Turu Türk Havayolları ile 4 Gece CTA PMO

İYİ SEÇİM!
  • Ramazan Bayramı Sicilya Turu Türk Havayolları ile 4 Gece CTA PMO: KATANYA (2 GECE) PALERMO (2 GECE)
  • Ramazan Bayramı Sicilya Turu Türk Havayolları ile 4 Gece CTA PMO: KATANYA (2 GECE) PALERMO (2 GECE)
  • Ramazan Bayramı Sicilya Turu Türk Havayolları ile 4 Gece CTA PMO: KATANYA (2 GECE) PALERMO (2 GECE)
  • Türk Havayolları ile
  • 4* Oteller
  • 4 Gece 5 Gün
  • TÜM ŞEHİR TURLARI DAHİL! / CEFALU TURU DAHİL!
  • CTA PMO
KATANYA (2 GECE) PALERMO (2 GECE)

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İSTANBUL  KATANYA 10 Nisan 2024 Çarşamba 1. gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 04.10’ta buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1393 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.10’da Katanya’ya uçuş. Yerel saat ile 08.35’te Katanya’ya iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Katanya Şehir Turuna başlamak üzere hareket ediyoruz. Turumuzda Duomo Katedrali, Fontana Dell'elefante, Piazza Repubblica, Etna Caddesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Öğleden sonra, dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Siracusa Turuna katılabilirler. Gecelememiz Katanya’daki otelimizde.

→ Siracusa Turu | Kişi Başı 85 EUR Yetişkin - 45 EUR Çocuk

Yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrası Siracusa’ya varış. Siracusa’da bulunan Apollo tapınağı Roma İmparatorluğu son dönemlerinde ve Bizans İmparatorluğu dönemlerinde kiliseye dönüştürülmüş ve Arap Sicilya Emirliği döneminde bir cami olarak kullanılmıştır. Siracusa aynı zamanda ünlü bilim adamı Arşimet’in yaşadığı yer olan bilinmektedir. Tur bitiminin ardından Katanya’ya ve otelimize dönüş.


2.

Gün
KATANYA 11 Nisan 2024 Perşembe 2. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Taormina, Giardini Naxos ve Etna Turuna katılabilirler. Gecelememiz Katanya’daki otelimizde. (K)

→ Taormina, Giardini Naxos ve Etna Turu | Kişi Başı 80 EUR Yetişkin - 40 EUR Çocuk

İtalya’nın en şık turizm merkezlerinden olan, muhteşem bahçeleri, villaları, çiçeklerle süslü sokakları, küçük dükkânlarıyla ünlü olan Taormina'yı geziyor ve Taormina’nın sembolü haline gelmiş Greko-Romen dönemi tiyatrosunu ziyaret ediyoruz. Sonrasında Giardini Naxos Taormina’daki en güzel plajlardan biri olarak kabul edilen “Alcantara patlaması” sırasında oluşan lav kumsalı görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Avrupa’nın en yüksek aktif yanardağı olan Etna’nın günbatımını seyre dalıyoruz. Günbatımının turuncu ışıklarında lavlarla çevrili evler, alabildiğince uzanan ormanlar eşliğinde esrarengiz bir fenomen olan Etna’nın büyüsüne kapılıyoruz. Tur bitiminin ardından Katanya’ya ve otelimize dönüş.


3.

Gün
KATANYA  CEFALU  PALERMO 12 Nisan 2024 Cuma 3. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Cefalu Turu için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası Cefalu’ya varış. Cefalu, Palermo'nun doğusunda ve Tiran Denizi kıyısında yer alan, orta çağdan kalan daracık sokakları, evleri ve turkuaz mavisi denizi uzunca kumsalıyla Sicilya'nın en önemli turistik merkezlerinden biridir. Aynı zamanda tipik bir balıkçı kasabası olan Cefalu'da 12 yy.da yapılmış olan ünlü Katedrali ve Romalılar döneminden kalan tarihi çamaşırhane görülecek yerler arasındadır. Buradaki turumuz sonrasında Palermo’ya hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrası Palermo’ya varış. Varışımızı takiben panoramik Palermo Şehir Turuna başlıyoruz. Şehir turumuzda Cappella Palatina, San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Palazzo Normanni, Wuattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzu tamamladıktan sonra otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Palermo’daki otelimizde.

4.

Gün
PALERMO 13 Nisan 2024 Cumartesi 4. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Erice, Castellammare del Golfo ve Monreale Turuna katılabilirler. Gecelememiz Palermo’daki otelimizde. (K)

→ Erice, Castellammare del Golfo ve Monreale Turu | Kişi Başı 85 EUR Yetişkin - 45 EUR Çocuk

Erice, kendisi ile aynı adı taşıyan dağın tepesinde olan surları, avlulu taş evleri ve sokaklarıyla tipik bir orta çağ kentidir. Buradaki gezimiz sonrasında Castellammare del Golfo’ya hareket. Küçük bir balıkçı kasabası olmasına rağmen güzelliğiyle adanın ünlü kasabalarından biri haline gelmiştir. Buradaki şehir turumuzda uzun sahili ve Aragonese kalesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Monreale’ye hareket. 12.yy da yapılmış Arap, Bizans ve Norman mimari tarzlarının karışımı olan ve mozaik süslemeleriyle meşhur Monreale Katedrali, Norman Sarayı, alışveriş caddesi, Vittorio Emmanuel meydanı görülecek olan yerler arasındadır. Tur bitiminin ardından Palermo’ya ve otelimize dönüş.


5.

Gün
PALERMO  İSTANBUL 14 Nisan 2024 Pazar 5. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1376 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.20’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 22.55’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz. (K)

DAHİL OLANLAR:
 Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile IST-CTA/PMO-IST parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 Belirtilen veya benzeri otellerde toplam 4 gece konaklama
 Programda belirtilen sabah kahvaltıları
 Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 Tüm Panoramik Şehir Turları (programda belirtilen)
 Türkçe rehberlik hizmeti
 Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)


HARİÇ OLANLAR:
 Yurtdışı Çıkış Harcı (150 TL)
 Schengen vize bedeli (165 EUR)
 Tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
 Öğle yemekleri ve yemeklerdeki içecekler
 Akşam yemekleri ve yemeklerdeki içecekler
 Ekstra turlar
 Kişisel harcamalar
 Seyahat sağlık sigortası
 Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilemiş tüm servisler
 Bahşişler


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

K: Kahvaltı / A: Akşam Yemeği / Ö: Öğle Yemeği

Katanya (2 gece) 4* NH Catania Centro vb. // Palermo (2 gece) 4* Astoria Palace Hotel vb.

10 Nisan 2024 Türk Hava Yolları TK1393 IST-CTA 07.10 08.35 // 14 Nisan 2024 Türk Hava Yolları TK1376 PMO-IST 19.20 22.55

İTALYA

M.Ö. 800 yılının Etrüsk kültüründen günümüze evrilmiş olan İtalya, Güney Avrupa’da ve Akdeniz kıyısında yer alan bir yarımadadır. 302 bin metrekare yüzölçümüne sahip ülke dünyanın en çok ziyaret edilen ülkeleri arasında gelmektedir. Ülke içine dağılmış 51 adet UNESCO Dünya Mirası Listesi alanı bulunmaktadır.

Resmi dili: İtalyanca

Para birimi: Euro

İklim: Akdeniz iklimi

Priz tipi: L tipiNOTLAR:

• Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 30 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, operasyon departmanı aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.

• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.

• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

• Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Jojo Tatil’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check-in sitesi var ise, check-in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

• Jojo Tatil; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında aynı odada kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından birisi veya ikiside olmadan tura katıldığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin tüm seyahat süresince kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Jojo Tatil sorumlu tutulamaz.

• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

• Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail olarak yapılacaktır.

• Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

• Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır. Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Pasaport polisi geçerli vizesi olsa dahi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda tüm mali ve hukuki sorumluluk yolcuya aittir. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

• Pasaport polisi Türkiye sınır kapılarından çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Jojo Tatil’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

• Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.

• Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir. 15 kişi altında sayı olması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir.

• Şehir turu ilk gün rötar vs nedeniyle hava karanlığına denk gelirse farklı günde gerçekleşebilir.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#SKY
LOKASYON:
İtalya (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

797

5 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Ramazan Bayramı Sicilya Turu Türk... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.