• Peru Kolombiya Turu İnka Rotası Türk havayolları ile 7 Gece BOG-BOG: Bogota ( 3 ) Lima ( 2 ) Cusco ( 2 )
  • Peru Kolombiya Turu İnka Rotası Türk havayolları ile 7 Gece BOG-BOG: Bogota ( 3 ) Lima ( 2 ) Cusco ( 2 )
  • Peru Kolombiya Turu İnka Rotası Türk havayolları ile 7 Gece BOG-BOG: Bogota ( 3 ) Lima ( 2 ) Cusco ( 2 )
  • Peru Kolombiya Turu İnka Rotası Türk havayolları ile 7 Gece BOG-BOG: Bogota ( 3 ) Lima ( 2 ) Cusco ( 2 )
  • Peru Kolombiya Turu İnka Rotası Türk havayolları ile 7 Gece BOG-BOG: Bogota ( 3 ) Lima ( 2 ) Cusco ( 2 )
  • Türk Havayolları ile
  • 4* Oteller
  • 7 Gece 8 Gün
  • Seyahat Sağlık Sigortası Bizden
  • BOG-BOG
Bogota ( 3 ) Lima ( 2 ) Cusco ( 2 )

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İstanbul – Bogota 1 gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarına ait tarifeli sefer ile Bogota’ya hareket ediyoruz. Uçuşumuz sonrası öğleden sonra Bogota’ya varıyoruz. Varışımızı takiben yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve özel aracımız otelimize transfer olacağız. Odaların alınmasının ardından dinlenmek üzere odalarımıza geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Chiva Otobüs turuna ( Kişibaşı 60 USD ) katılabilirler. Bu turumuza Kolombiya’ya özgü mavi,sarı, kırmızı renklerle ve ışıklarla süslenmiş, geleneksel müzikleri dinleyebileceğiniz ve yerel içecekleri içebileceğiniz hareket halinde olan ve 2-3 saat şehir de tur attığınız mobil parti atmosferini yaşacağınız keyifli bir deneyim olacaktır. Geceleme Bogota’da otelimizde.

2.

Gün
Bogota 2 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından şehir turumuz için otelimizden rehberimiz eşliğinde özel aracımız ile ayrılıyoruz. Turumuzun bu kısmında öncelikle Altın Müzesi, Fernando Botero Müzesi ve La Candelaria tarihi mahallesini görüp, devamında şehrin tarihi dokusunu tanımak için rehberimiz eşliğinde Plaza Bolivar’ı gezeceğiz. Turumuzun devamında Bogota’yı harika manzarasını yakalayacağımız 3000 metre yükseklikteki Monserrate tepesine teleferikle çıkıyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Kahve Üretim Çiftliği ( Kişibaşı 80 USD ) ziyareti turuna katılabilirler. Bu turumuza dünyaca ünlü Kolombiya kahvesinin üretiminden içime hazır hale gelene kadar geçirdiği aşamaları görme ve Kolombiya kahvesi hakkında detaylı bilgi alacak ve taptaze kahve çekirdeklerinden yapılmış Kolombiya kahvesini bizzat kaynağında içeceğiz. Geceleme Bogota’da otelimize.

3.

Gün
Bogota–Lima 3 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Lima’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor. Lima şehir turumuza Lima’nin yeni bölümü olan Plaza De Armas ile başlıyor ve San Francisco manastırının ardından Okyanus kıyısındaki Lima’nın simgesi Aşıklar Parkı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında San İsidro ve Miraflores’i geziyor ve otelimize transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Inka medeniyetinin tarihini derinlemesine görebilieceğimiz Altın ve Larco müzeleri ve Catacomb ( Kişibaşı 85 USD ) denilen yeraltı mezarlarının görüleceği tura katılabilirler. Geceleme Lima’da otelimizde. 

4.

Gün
Lima 4 gün programını görmek için tıklayınız

Bugün kahvaltının ardından serbest saatlerimiz olacak. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği öğle yemekli Palomino Adası yüzme turuna ( Kişibaşı 130 USD ) katılabilirler. Bu turumuzda Peru’nun Galapagos’u da denilen Callao-Palomino bölgesinde ki pek çok farklı kuş türlerini, küçük kayalık adalarda güneşlenen deniz aslanları gözlemleme ve deniz aslanları ile yüzme imkanı bulacaklar. Turumuzun sonunda otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Lima’da otelimizde.

5.

Gün
Lima –Cusco 5 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Cusco’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve ardından şehir turumuza yürüyüşle başlıyoruz. İnka İmparatorluğu’nun merkezi olan Plaza De Armas’ı ve sonrasında Katedrali görüyor, turumuza Coricancha tapınağıyla devam ediyoruz. Coricancha, orijinal adı ile İnti yani güneş tapınağı olarak adlandırılan tapınak, İnka İmparatorluğu'nun en önemli tapınağı olarak bilinmektedir. Güneş tanrısı İnti'ye adanmıştır. Tavan ve taban tabakalar halinde katı altınla döşenmiştir. Turumuzun sonunda otelimize transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Inka Antik Mirası ( Kişibaşı 85 USD ) turuna katılabilirler. Bu turumuzda İnka kalıntısı olan Kenko kalıntıları (Q’enko) ve Sacsayhuaman Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız İnka Banyoları olarak da adlandırılan Tambomachay Kalıntıları. Inka medeniyetinin yaşayışı hakkında günümüze ışık tutan bu antik yapıları geziyor ve rehberimizden detaylı bilgi alıyoruz. Turumuzun sonunda otelimize transferimiz yapılıyor. Geceleme Cusco’da otelimizde.

6.

Gün
Cusco - Machu Picchu – Cusco 6 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından Ollantaytambo Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz. Özel gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Machu Picchu’nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes’te son buluyor. Yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bing- ham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya küçük otobüslerle gidiyoruz. Bölgenin eşsizliği ve dâhice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da öğlene kadar turumuz devam ediyor. Öğle yemeğimizi alıyoruz. Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollantaytambo’ya ardından Cusco ‘ya hareket ediyoruz otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

7.

Gün
Cusco- Lima - Bogota 7 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine kadar serbest zamanımız olacak. Sonrasında Bogota uçuşumuzu yapmak için havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Lima aktarmalı Bogota uçuşumuzun ardından bizi bekleyen rehberimiz ve özel aracımız ile transferimiz yapılıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelde. ( Cusco Bogota uçuşumuz Lima aktarmalı olarak gerçekleşecektir.)

8.

Gün
Bogota – İstanbul 8 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zamanımız olacak. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Zipaquira ( Kişibaşı 70 USD ) ya, tuz madenleri tüneline inşa edilmiş olan Salt Catedral turuna katılabilirler. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız gezinin bitişiyle öğle yemeğimiz yerel restoranda alıyor ve Bogota’ya dönüyoruz. Bogota ‘’ El Dorado’’ havalimanına transfer sonrası bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 801 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Uçağımız Panama'da yaklaşık 1 saat 30 dakikalık teknik beklemenin ardından tekrar İstanbul'a doğru yola devam edecek olup geceyi uçakta geçireceğiz. Varışımız Türkiye saati ile akşam saatlerinde gerçekleşiyor ve turumuz son buluyor.

DAHİL OLANLAR:
 Türk Havayolları ile İstanbul (IST)- Bogota (BOG) gidiş / Bogota ( BOG ) – İstanbul (IST) arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri,
 Yerel havayolları ile Bogota – Lima / Lima – Cusco / Cusco – Lima - Bogota arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri,
 Havalimanı vergileri
 4 yıldız otellerde 7 gece oda-kahvaltı konaklama
 Alan-otel-alan transferleri
 Özel otobüs ile tüm transferler
 Bogota, Lima , Cusco panoramik şehir turları
 Machu Picchu Antik kenti giriş ve tren biletleri ve Aguascalientes’te öğle yemeği
 Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır).


HARİÇ OLANLAR:
 Türkiye İç hat bağlantı bileti
 Öğle ve akşam yemekleri
 Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 Müze ve ören yerleri girişleri
 Covid-19 Sigortası
 Şoför tipleri 5-10 Usd / kişibaşı (isteğe bağlı)

AVANTAJLI ETKİNLİK PAKETİ – X LARGE
Chiva Bus Tour + Coffee Farm Visit + Lima Inka Tarihi turu + Lima Palomina Islan Yüzme turu + Cusco Inka Harabeleri turu + Zipaquira Tuz Katedrali turu = 510 USD yerine 470 USD


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

 Havalimanı buluşma saati, uçuştan 3,5 sa önce olup, detaylar tur hareketinden 2 gün öncesinde ayrıca iletilecektir.

 Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.

 +1 işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.

 İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir.


 Bağlantı veren şehirlerin teyit edilmesi gerekmektedir.

 Konfirme edilen iç hat bağlantıları 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.

 Gruplarda iç hat bağlantı fiyatları geçerli olmayabilir. Özel fiyatlarımızı sorunuz.

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 22 Temmuz 2023 sabah 06:30  22 Temmuz 2023 10:00 – 15:15 TK 800 Istanbul – Bogota // 29 Temmuz 2023 16:45 – 16:45* TK 801 Bogota – Istanbul

 Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 19 Ağustos 2023 sabah 06:30  19 Ağustos 2023 10:00 – 15:15 TK 800 Istanbul – Bogota // 26 Ağustos 2023 16:45 – 16:45* TK 801 Bogota - Istanbul

 BOGOTA : 4****Casa Dann Carlton Hotel vb.//  LIMA : 4**** Casa Andina Select Miraflores vb. // CUSCO : 4**** Novotel Cusco vb.

KATILIM ŞARTI Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE Umumi Pasaport  Vize gerekli değil // Yeşil Pasaport  Vize gerekli değil // Hizmet Pasaportu  Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK Peru ve Kolombiya’ya girişlerde aşı zorunluluğu bulunmuyor. Yemeklerde sağlığınıza etki edecek bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsa mide ve ishal ilaçları, vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğuk algınlığı ve tansiyon hastalıklarına karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız.

UÇUŞ SÜRELERİ İstanbul  Bogota  13 sa 15 dk Bogota  İstanbul  15 sa 25 dk

EKSTRA TURLAR ETKİNLİKLER Ekstra turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

KONAKLAMA Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

PARA BİRİMİ Peru para birimi Peru solüdür ( PEN ) Kolombiya para birimi Kolombiya Pesosudur. ( COP ) Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

SAAT DİLİMİ Her iki ülke ile Türkiye arasında –8 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 14.00 iken her iki ülkede de saat 06.00.

TELEFON KULLANIMI Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

YEMEK KÜLTÜRÜ Peru’da deniz mahsülleri ve et oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

ELEKTRİK Peru’da elektrik 220 volt. Prizler A tipi ikili, B tipi üçlü ve C tipi ikili yuvarlak uçlu prizlerdir..

ALIŞVERİŞ Ülkeye özgü Alpaca yününden kıyafetleri alabilirsiniz. Bunun dışında hediyelik eşyalar da satın alınabilir. Fakat kredi kartı ile yapılan alışverişlerde yüksek banka komisyonları uygulandığını göz önünde bulundurmakta ve mümkünse alışverişler sırasında nakit para kullanmakta fayda olduğunu belirtmek isteriz.

ÖNEMLİ NOTLAR Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Jojo Tatil sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Jojo Tatil, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Jojo Tatil, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Jojo Tatil sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#BIN
LOKASYON:
Kolombiya (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları
EKSTRALAR
470 USD
AVANTAJLI ETKİNLİK PAKETİ – X LARGE

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

TARİH VE FİYATLAR

2.997$

8 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Peru Kolombiya Turu İnka Rotası... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.