Kurban Bayramı Güney Afrika Turu Türk Havayolları ile 7 Gece JNB CPT

VİZESİZ
  • Kurban Bayramı Güney Afrika Turu Türk Havayolları ile 7 Gece JNB CPT: JOHANNESBURG (1 GECE) – SUN CITY – PILANESBERG (2 GECE) – CAPE TOWN (4 GECE)
  • Kurban Bayramı Güney Afrika Turu Türk Havayolları ile 7 Gece JNB CPT: JOHANNESBURG (1 GECE) – SUN CITY – PILANESBERG (2 GECE) – CAPE TOWN (4 GECE)
  • Kurban Bayramı Güney Afrika Turu Türk Havayolları ile 7 Gece JNB CPT: JOHANNESBURG (1 GECE) – SUN CITY – PILANESBERG (2 GECE) – CAPE TOWN (4 GECE)
  • Kurban Bayramı Güney Afrika Turu Türk Havayolları ile 7 Gece JNB CPT: JOHANNESBURG (1 GECE) – SUN CITY – PILANESBERG (2 GECE) – CAPE TOWN (4 GECE)
  • Kurban Bayramı Güney Afrika Turu Türk Havayolları ile 7 Gece JNB CPT: JOHANNESBURG (1 GECE) – SUN CITY – PILANESBERG (2 GECE) – CAPE TOWN (4 GECE)
  • Türk Havayolları ile
  • 4* 5* Oteller
  • 7 Gece 9 Gün
  • Vizesiz
  • JNB CPT
JOHANNESBURG (1 GECE) – SUN CITY – PILANESBERG (2 GECE) – CAPE TOWN (4 GECE)

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İSTANBUL > 14 Haziran 2024 Cuma 1. gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 22.15’te buluşma. Gecelememiz uçakta.

2.

Gün
İSTANBUL  JOHANNESBURG > 15 Haziran 2024 Cumartesi 2. gün programını görmek için tıklayınız

Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK146 sefer sayılı uçuşu ile saat 01.10’ta Cape Town’a uçuş. Yerel saat ile 09.50’te Cape Town’a iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Johannesburg Şehir Turu için hareket. Turumuzda Şehir Merkezi, Houghton-Mandela Evi, Rosebank, Sandton bölgeleri göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer. Otelimize varışımıza takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Johannesburg’daki otelimizde.

3.

Gün
JOHANNESBURG  SUN CITY  PILANESBERG > 16 Haziran 2024 Pazar > (K, 3. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Pilanesberg Milli Parkı’na hareket. Yol üzerinde Aslan ve Safari Parkı Turu ve öğle yemekli Lesedi Kültür Köyü Turu olmak üzere Güney Afrika’nın olmaz ise olmaz iki turunu gerçekleştireceğiz. Aslan Parkı turumuzda, başta nadir bulunan beyaz aslan olmak üzere bir çok yerel hayvanı görme, kendi yaşam ortamlarında gözlemleme imkânı bulacağız. Daha sonra Lesedi Köyüne geçeceğiz. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğimiz kültürel bir köy. Köydeki gezimizin başlangıcında video gösterimi ile siyah kültürlerin tarihi anlatılacak ve daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara gireceğiz. Daha sonra kültürel Afrika danslarını izleyeceğiz. Öğle yemeğimizi köy içerisindeki restoranda geleneksel Afrika mutfağı olarak alacağız. Lesedi Köyü ziyareti sonrası yolumuza devam edecek ve bugünün son durağı olan Sun City’e varacağız. Sun City, Güney Afrika’nın kuzey batı eyaletinin bozkırlarında sakin bir gölün kıyısında yer alır ve Pilanesberg’in heybetli dağlarıyla çevrilidir. Sun City, birçok özelliğinin birleşimiyle tatil beldeleri içinde benzersiz bir yere sahiptir. Her sene ihtişamlı sportif ve eğlence faaliyetleriyle donanmış otelleri ve etkileyici Lost City (Kaybolmuş Şehir) binlerce turisti buraya çekmektedir. Panaromik Sun City Şehir Turu sonrasında Pilanesberg’e ve safari otelimize hareket. Otelimize varışımıza takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip milli parkın doğal ortamı içerisinde yer alan lüks lodge odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Pilanesberg’deki otelimizde.

4.

Gün
PILANESBERG > 17 Haziran 2024 Pazartesi > (K, A) 4. gün programını görmek için tıklayınız

Sabahın erken saatlerinde ve kahvaltı öncesi Pilanesberg Safari Turu için hareket. Pilanesberg Milli Park’ında safari araçları ile yapılacak olan gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılar biriktireceğimiz, eşsiz bir zaman geçirme fırsatına sahip olacağız. Parkta, dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve hippoları ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkânı yakalayacağız. Bu benzersiz safari tecrübesinin ardından kahvaltı ve dinlenmek üzere otelimize geri döneceğiz. Gün içerisinde dileyen misafirlerimiz otelin shuttle servisi ile Sun City’ye giderek akşamüstü safarisine kadar Sun City’de zaman geçirebilirler. Günün ilerleyen saatlerinde, akşam yemeği öncesi düzenlenecek olan Akşamüstü Safarisine başlayacağız. Safari dönüşü akşam yemeği ve gecelememiz Pilanesberg’deki otelimizde.

5.

Gün
PILANESBERG  JOHANNESBURG  CAPE TOWN > 18 Haziran 2024 Salı > ( 5. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, havalimanına transfer. Yol üzerinde Güney Afrika’nın yine bir olmaz ise olmaz turu olan Fil ve Maymun Parkı Turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu turumuz sonrası hediyelik eşya alışverişi ve elmas toptancısı ziyaretinin ardından Johannesburg havalimanına doğru hareket edeceğiz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında yerel hava yollarının uçuşu ile Cape Town’a uçuş. Yaklaşık 2 ssatlik bir uçuş sonrası Cape Town’a iniş. Bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Cape Town Şehir Turu için hareket ediyoruz. Aracımızla yapacağımız turumuzda Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli ve Adderly Caddesini gördükten sonra otelimize transfer. Otelimize varışımıza takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Cape Town’daki otelimizde.

6.

Gün
CAPE TOWN > 19 Haziran 2024 Çarşamba > (K) 6. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Masa Dağı ve Şarap Bahçeleri Turuna katılabilirler. Gecelememiz Cape Town’daki otelimizde.

→ Masa Dağı ve Şarap Bahçeleri Turu (öğle yemekli) | 110 EUR Yetişkin - 80 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)

Masa Dağı’nı ve yörenin ünlü şaraplarını tadacağımız turumuz için hareket. Yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuk sonrası varacağımız çiftlikte önce mahzenleri gezecek ardından da tadım yapacağız. Daha sonra 1679’da kurulmuş olan Stellenbosh kasabasına geçecek ve şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turumuzu yapacağız. Tokara Şarap çiftliğinin restoranında alacağımız öğle yemeği sonrası Masa Dağı’nın 1.087m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın keyfini deneyimleyeceğiz. Sonrasında otelimize dönüyoruz.


7.

Gün
CAPE TOWN > 20 Haziran 2024 Perşembe > (K) 7. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Ümit Burnu Turuna katılabilirler. Gecelememiz Cape Town’daki otelimizde.

→ Ümit Burnu Turu (öğle yemekli) | 115 EUR Yetişkin - 85 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)

Yaklaşık 30 dakikalık bir yolculuk ile Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip bir balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varacağız. Burada tekne ile denize açılarak Duiker Adasındaki Cape Kürklü Fokları’nı göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenleri’ni göreceğiz. Tekne gezisi sonrası deniz kenarındaki yerel bir restoranda alınacak öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan, Barthelomios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu için hareket. Burunda yer alan Cape Point Fenerine zevkli bir feniküler yolculuğu ile varacağız. Bu dünyanın en yüksek fenerini gördükten sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a ve otelimize döneceğiz.


8.

Gün
CAPE TOWN > 21 Haziran 2024 Cuma > (K) 8. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Güney Afrika Sembolleri Turuna katılabilirler. Gecelememiz Cape Town’daki otelimizde.

→ Güney Afrika Sembolleri Turu (öğle yemekli) | 95 EUR Yetişkin - 65 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)

Turumuzda ilk durağımız olan Ostrich Ranch Cape Town Devekuşu Çiftliği’nde deve kuşlarını ziyaret edecek, aynı zamanda deri ürünleri üretimi de dahil olmak üzere, devekuşu yetiştiriciliği ve çiftçiliğinin tüm yönlerini görme fırsatı bulacağız. Sonrasında Kirstenbosch Botanik Bahçesine geçeceğiz. 36 hektarlık ekili bahçe ile 528 hektarlık bir alanı kaplayan bu büyük bahçe, Güney Afrika florasının bir buluşma noktasıdır. Sadece yerli Güney Afrika bitkilerinin sergilendiği bu bahçede, Fynbos, Proteas, sikadlar ve yuvarlanan çimenler, akarsular ve göletler, kolay yürüyüş için iyi düzenlenmiş yollar birbirleri ile iç içedir. Bahçedeki çeşitli kuş türleri arasında keyfini çıkaracağımız muhteşem manzaranın ardından, ziyaretçilerine ormanı yerden yüksekte deneyimleme fırsatı veren Treetop Canopy yürüyüş köprüsüne gideceğiz. Galvanizli çelik yapı, ağaçların ve dalların arasında ormanın üzerinde taçlanan bir macera için bizleri bekiyor. Sonrasında, Victoria & Alfred Waterfront bölgesine hareket. Moda, ev eşyası, antikadan mücevher ve teknolojiye kadar her şeyi satan 450’den fazla perakende satış noktasıyla, Güney Afrika’nın en popüler alışveriş noktasında alışveriş için serbest zaman. Turumuzun ardından Cape Town’a ve otelimize dönüş.


9.

Gün
CAPE TOWN  İSTANBUL > 22 Haziran 2024 Cumartesi > (K) 9. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde havalimanına doğru hareket edeceğiz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK045 sefer sayılı uçuşu ile saat 17.05’te İstanbul’a uçuş.

10.

Gün
JOHANNESBURG  İSTANBUL > 23 Haziran 2024 Pazar 10. gün programını görmek için tıklayınız

Yerel saat ile 04.30’ta İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

DAHİL OLANLAR:
 Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile IST-JNB/CPT -IST parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Yerel Hava Yolları ile JNB-CPT parkurunda tek yön ekonomi sınıfı iç hat uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 Belirtilen veya benzeri otellerde toplam 7 gece konaklama
 Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 Lesedi Kültür Köyü Turu sırasında 1 öğle yemeği
 Pilanesberg’de otelde 2 akşam yemeği
 Panoramik Cape Town Şehir Turu
 Panoramik Johannesburg Şehir Turu
 Panoramik Sun City Şehir Turu
 Aslan ve Safari Parkı Turu (50 EUR değerinde)
 Lesedi Kültür Köyü Turu (85 EUR değerinde)
 Pilanesberg Safari Turu (140 EUR değerinde)
 Fil ve Maymun Parkı Turu (100 EUR değerinde)
 Türkçe rehberlik hizmeti
 Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)


HARİÇ OLANLAR:
 Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)
 Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
 Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
 Ekstra turlar
 Kişisel harcamalar
 Seyahat sağlık sigortası
 Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler
 Bahşişler (kişi başı günlük 2 EUR)


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Kısaltmaların açıklamaları >>> (K): Kahvaltı | (A): Akşam Yemeği | (Ö): Öğle Yemeği

Johannesburg (1 gece) 5* Davinci Hotel and Suites vb. (Oda kahvaltı konaklama) // Pilanesberg (2 gece) 4* Bakubung Bush Lodge vb. (Yarım pansiyon konaklama) // Cape Town (4 gece) 4* The Commodore Hotel vb. (Oda kahvaltı konaklama)

15 Haziran 2024 Türk Hava Yolları TK146 IST-JNB 01.10-09.50

18 Haziran 2024 Yerel Hava Yolu JNB-CPT

23 Haziran 2024 Türk Hava Yolları TK045 CPT-IST 17.05-04.30 (+1)


Güney Afrika Cumhuriyetinin sınır komşularını Namibya, Botsvana, Zimbabve, Mozambik ve Esvatini oluştururken güneydoğusunda Hint Okyanusu, güney ve güneybatısında Atlas Okyanusu yer alır. Ayrıca Lesotho'da tamamen Güney Afrika Cumhuriyeti toprakları içinde yer alan bir ülke olarak tüm sınırlarını paylaşmaktadır. Güney Afrika'da yürütme başkenti Pretoria, yasama başkenti Cape Town, yargı başkenti Bloemfontein olmak üzere üç başkent bulunmaktadır.

Para birimi: Güney Afrika Randı İklim: Çöl ve subtropikal iklim Priz tipi: C/M/N tipi (adaptör gerekebilir)

ÖNEMLİ NOTLAR:

• Tur programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Paket tur için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur kalkışına 30 gün kala iptal edilebilir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur tarafınıza bildirilecektir.

• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.

• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir ve eskisini tamamen geçersiz kılar.

• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

• Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Jojo Tatil’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. Yolcuların check-in işlemini ve koltuk seçimini ilgili havayolunun sitesinden tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

• Jojo Tatil; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında aynı odada kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından en az birisi olmadan tura katıldığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin tüm seyahat süresince kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen müze, ören yeri girişlerini içermeyen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir. Bu sayının altında kalınması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Jojo Tatil sorumlu tutulamaz.

• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

• Tur detayları, havalimanı sorumlusu, tur lideri ve otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce yapılacaktır.

• Pasaport resmi bir belge olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş veya yırtılmış olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

• Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmamaktadır. Pasaport polisi geçerli vizesi olsa dahi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda tüm mali ve hukuki sorumluluk yolcuya aittir. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

• Türkiye sınır kapılarından çıkış yapılırken, Türk veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan geçerli vizeye sahip pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aranmaktadır. Bu şarta uymayan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Jojo Tatil’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

• Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#SKY
LOKASYON:
Güney Afrika (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

1.997

10 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Kurban Bayramı Güney Afrika Turu... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.