FIRSAT
  • Kudüs Turu Pegasus Havayolları ile 3 Gece TLV TLV: Telaviv – Yafa – Kudüs – Eriha – El Halil - Ölüdeniz
  • Kudüs Turu Pegasus Havayolları ile 3 Gece TLV TLV: Telaviv – Yafa – Kudüs – Eriha – El Halil - Ölüdeniz
  • Pegasus Havayolları ile
  • 4* Oteller
  • 3 Gece 4 Gün
  • TLV TLV
Telaviv – Yafa – Kudüs – Eriha – El Halil - Ölüdeniz

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İstanbul– Telaviv – Yafa - Kudüs 1 gün programını görmek için tıklayınız

Gezimizin ilk günü Sabiha Gökçen havalimanı D kontuarında 05.00’de tur görevlileri ile buluşuyoruz. Bilet, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile 08.10’da Telaviv’e uçuş ve yerel saat ile 10.10’da varış sonrası alanda bizleri bekleyen otobüsümüz ile Yafa şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Yafa’nın tarihi sokaklarında yürüyüş turu yapıyoruz. Görülecek yerler arasında : Abdülhamid Han tarafından yaptırılan Saat Kulesi, Osmanlı Bahriye Camiii, Vali konağı, Tarihi liman, Çarşı ve eski evleri bulunmakta. Yafa turu sonrası Kudüs şehrine hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik Kudüs yolculuğu sonrası Zeytin dağından panaromik Kudüs ve Mescid-i Aksa manzarası eşliğinde bölgenin tanıtımı…Bölgede bulunan Sahabe Selman-ı Fârisi ve Rabiatül Adeviyye hazretlerinin makam kabirlerini ziyaret sonrası konaklayacağımız otele transfer odalara yerleşme ve akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.

Gün
Kudüs – El Halil – Halhul - Ölüdeniz – Eriha 2 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan kahvaltı sonrası yaklaşık 1 saatlik yolculuk ile El Halil Şehrinde Hz İbrahim camisine ulaşım ve cami içerisinde Hz İbrahim, İshak, Sâra, Refika, Yusuf asm'ın makam kabirlerini ziyaret edeceğiz. Sonrasında Halhul kasabasında bulunan Hz Yunus peygamberin (asm) makamını ziyaret edeceğiz. Ardından Halhul’dan ayrılıp Ölüdenize hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından Ölüdeniz'in uzaktan görülmesi ve Eriha şehrine varış. Eriha şehrinde Hz İsa asm'ın peygamberlik ile şereflendiği tecrübe dağının görülmesi sonrası Kudüs şehrine geri dönüş için hareket ediyoruz…dönüş yolunda Hz Musa külliyesi ve Hz Musa (asm) makam kabrinin ziyaret edilmesi sonrası konaklayacağımız otele transfer akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.

Gün
Kudüs 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan kahvaltı sonrası yürüyerek yapacağımız turumuza başlıyoruz. Cuma namazı öncesi Burak Mescidi, Kadîm Mescid ve Mervâni mescidlerini ziyaret edeceğiz. Müslümanların ilk kıblesi Resulullah'ın isrâ ve mirâç mucizesine şahit olan ayrıca Rabbimiz tarafından çevresi ile beraber mübarek ve bereketli kılınan, bütün müslümanlar için kutsiyet kazanan Mescid-i Aksa‘da Cuma namazının edâsı…Cuma namazı sonrası Kubbetus Sahra, Avludaki önemli bölgeler, Ağlama duvarı, Kıyame klisesi ve Hz Ömer mescidinin ziyaret edilecek ve Rehberimizin anlatımları ile bölge tarihi hakkında bilgiler edineceğiz. Günün sonunda konaklayacağımız otele transfer akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4.

Gün
Kudüs 4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan kahvaltı sonrası valizlerimiz ile birlikte otelden çıkış yapıyoruz. İçerisinde kabirlerinin yeri bilinen Şeddat bin Evs ve Ubâde bin Sâmid gibi sahabe efendilerimizin de bulunduğu, Mescid-i Aksa surlarının dibindeki Müslüman mezarlığını ziyaret edeceğiz. Aslanlı kapı, Rahmet kapısı gibi Kudüs surlarının tarihi kapılarının görülmesi ve son olarak Mescid-i Aksa ziyareti yapacağız. Ardından yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından Ben Gurion Havalimanına ulaşım pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile 16.15’de İstanbul’a uçuş ve 18.20’de varış ile turumuz sona eriyor. Bir başka turumuzda buluşmak ümidi ile ; sağlıklı günler dileriz.


DAHİL OLANLAR:
Pegasus Hava Yolları ile İstanbul – Telaviv gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
Havalimanı vergileri
Lüks otobüsler ile tur boyu ulaşım hizmetleri
Tüm otoyol – otopark ve gümrük ücretleri
4* Otellerde oda kahvaltı 3 gece konaklama
Restaurant veya otelde alınacak 3 akşam yemeği
Profesyonel rehberlik hizmetleri
Yerel rehberlik hizmeti
İsrail Vize ücreti

HARİÇ OLANLAR:
Yurt dışı çıkış harç pulu ücretleri (150 TL)
Öğle yemekleri

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

1. Genel şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve Tur programından bağımsız düşünülemez.

2. Tur için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Acente gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Bu durumda Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satılan ilave hizmetlerin (Vize – İç Hat Bileti – Seyahat Sağlık sigortası) iadesi bulunmamaktadır. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul etmiş sayılır. Acente sorumlu tutulamaz.

3. Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin tur başlangıç tarihine 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur başlangıç tarihine 30 günden az kalması durumunda iptallerde 0 ceza, 20 gün veya daha az süreli iptallerde 0 ceza uygulanır. Türkiye’ de bulunan Mercilerden alınan hastane raporu, İş yeri izin belgeleri vb. evraklar, Türkiye dışında konaklayacakları otel ve alacakları hizmetin iptalinde kabul görmemektedir.

4. Acente hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu hükümleri uygulanacaktır.

5. Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi ve beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgileri göre kesilmektedir. Hatalı verilen bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal ve değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

6. Tarifeli ve Charter uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Acente bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Misafir uçuş saatinin değişme / İptal riskini kabul ederek geziyi satın almış sayılır.

7. Hava Yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu Hava yolu tarafından iptal edilmektedir, kullanılamaz.

8. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir Ek olarak .bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan , check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan veya zamanında yaptırdığı halde uçağa binmeyen misafirlerin uçuşunu gerçekleştirememeleri durumunda Acente sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

9. Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20kg’dir. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarında valiz ağırlığı 15kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / Fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, Acente sorumluluğunda değildir.

10. Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.

11. Konaklama için otel giriş saati 14.00, çıkış saati 12.00’dir. Konaklanacak oda ile ilgili talepler (Yüksek Kat, Sigara içilmeyen oda, Yatak Tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine bağlı olarak misafir tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. 3 Kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır. Bu tip odalarda 3.kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük + 1 İlave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama veya coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. 2 Yetişkin + 1 Çocuk şeklinde olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak 2 yetişkin yanında konaklanması şartıyla geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan ‘tek çocuk’ için geçerlidir.

12. Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

13. Fuar, kongre, konser ,etkinlik, spor turnuvası vb. özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Acente tarafından bildirilecektir.

14. Rehberimiz turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumuna göre turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir. Acente

zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan Ana havayolunu değiştirebilir.

15. Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

16. Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir. Otobüsler 25-46 Kişi sayılarında kullanılır. (Mercedes Travego vb.) Midibüsler

17. 24 kişi sayılarında kullanılır (Isuzu Turkuaz vb.) Minibüsler 8-16 kişi aralığında kullanılır. (Mercedes Sprinter vb.) kullanılan araçlardandır. Ek olarak Seyahat esnasında Karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir. Yaşanan olumsuzluklardan Acente sorumlu tutulamaz.

18. Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Acente sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

19. Tura katılan kişilerin Seyahat Sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili araç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

20. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başına ya da yanlarında anne veya babadan sadece biri seyahat ederken ülke giriş çıkışlarında görevli polis memurunca Anne- bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri babanın ortak muvafakat belgesi soracağından seyahate gidecek kişinin belgeyi yanında bulundurması zorunludur.

21. Acentemiz aracılığı ile alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Sadece evrak temini düzeni, teslimi ile ilgili sizlere danışmanlık hizmeti verilmektedir. Vizenin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi bulunmamaktadır. Tur için ödenen ücretin iadesinde İptal & İade koşulları geçerlidir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#EMC
LOKASYON:
İsrail (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

750$

4 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Kudüs Turu Pegasus Havayolları... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.