EN İYİ FİYAT
 • Küba Meksika Turu Türk Havayolları ile 7 Gece HAV CUN: Havana Cancun
 • Küba Meksika Turu Türk Havayolları ile 7 Gece HAV CUN: Havana Cancun
 • Küba Meksika Turu Türk Havayolları ile 7 Gece HAV CUN: Havana Cancun
 • Küba Meksika Turu Türk Havayolları ile 7 Gece HAV CUN: Havana Cancun
 • Küba Meksika Turu Türk Havayolları ile 7 Gece HAV CUN: Havana Cancun
 • Küba Meksika Turu Türk Havayolları ile 7 Gece HAV CUN: Havana Cancun
 • Küba Meksika Turu Türk Havayolları ile 7 Gece HAV CUN: Havana Cancun
 • Küba Meksika Turu Türk Havayolları ile 7 Gece HAV CUN: Havana Cancun
 • Küba Meksika Turu Türk Havayolları ile 7 Gece HAV CUN: Havana Cancun
 • Türk Havayolları ile
 • 4* 5* Oteller
 • 7 Gece 9 Gün
 • HAV CUN
Havana Cancun

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İSTANBUL 28 Nisan 2024 Pazar 1 gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 23.00’da buluşma.

2.

Gün
İSTANBUL  HAVANA 29 Nisan 2024 Pazartesi 2 gün programını görmek için tıklayınız

Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK183 sefer sayılı uçuşu ile saat 02.10’da Havana’ya uçuş. Yerel saat ile 07.45’te Havana’ya iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Havana Şehir Turuna başlamak üzere hareket ediyoruz. Turumuzda Devrim Meydanı, Miramar, Malecon Bulvarı, Colomb Mezarlığı, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti ve kenti yüksek hâkim noktasından izleyebileceğimiz Morro Kalesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda otelimize varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odaların hazır olması durumuna göre odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Havana’daki otelimizde.

3.

Gün
HAVANA 30 Nisan 2024 Salı 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Vinales Vadisi ve Pinar del Rio Turuna katılabilirler. Gecelememiz Havana’daki otelimizde. (K)

→ Vinales Vadisi ve Pinar del Rio Turu (öğle yemekli) | Kişi Başı 80 USD Yetişkin – 55 USD Çocuk

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan ve dünyaca ünlü Küba Puroları'nın tütünlerinin yetiştirildiği Vinales Vadisi’ne hareket. Yeşillikler arasında yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Pinar del Rio’ya varış ve panoramik şehir turu. Ardından Küba purolarının resmi olarak üretildiği bir fabrikada puro yapımını ve kültürünü tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarından satın alabilirler (Puro fabrikasının kapalı olması durumunda, yerel bir tütün çiftliği ziyaret edilip, hem puro yapımı hakkında bilgi alma hem de dilersek alışveriş yapabilme imkanımız olacak). Daha sonra Vinales Vadisi’ne geçerek tütün tarlalarını ve yerel tütün çiftliklerini görebileceğiz. Ardından Ressam ve bilim adamı Leovigildo González Morillo tarafından 4 yılda 18 kişi ile birlikte kayaların üzerine çizilerek yapılmış, tarih öncesi yaşamı anlatan 120m yüksekliğinde ve 180m genişliğindeki duvar resmini (Mural de la Prehistoria) göreceğiz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan San Vicente restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrası aynı bölgede yer alan ve Indian Cave diye adlandırılan mağarayı teknelerle gezeceğiz. Turumuzun sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hâkim manzaraya sahip bir tepede fotoğraf molası verdikten sonra Havana'ya ve otelimize geri döneceğiz.


4.

Gün
HAVANA 01 Mayıs 2024 Çarşamba 4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizden sabah erken saatlerde aracımızla hareketle Küba’ya has şekilde yapılan 1 Mayıs kutlamasına katılım sağlayacağız. Kutlama sonrası otelimize dönüş. Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Benzersiz Havana Turuna katılabilirler. Gecelememiz Havana’daki otelimizde. (K)

→ Benzersiz Havana Turu (öğle yemekli) | Kişi Başı 90 USD Yetişkin – 65 USD Çocuk

1958 yılının sonunda nihayete eren Küba devrimine kadar ithal edilmiş ancak daha sonra Amerika ve ona eşlik eden ülkeler tarafından konulan ambargolar sebebi ile bir daha ülkeye sokulma şansı kalmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan klasik Amerikan arabaları ile otelden ayrılıyoruz. Her birinin 4 kişiyi aldığı bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız yaklaşık bir saatlik gezinin sonrasında ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan Hamel Sokağı’nı gezeceğiz. Buradan aracımızla Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in yaşadığı dönem boyunca yaptığı resimler, seramikler ve çizimlerden esinlinerek dekore edilip açık hava sergisine dönüşen mahallesine hareket. Mahallede vereceğimiz kısa bir alışveriş molası sonrasında Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Daha sonra Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado Caddesi’ne geçeceğiz. Bölgede yürüyerek yapacağımız gezimiz sırasında Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılan, devrim sonrasında ise müze olarak halkın hizmetine sunulan Devrim Müzesi’nden geçeceğiz. Devrim Müzesi’nin bahçesinde Küba Bağımsızlık Savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tekne, uçak ve tankları (dışarıdan) görebileceğiz.


5.

Gün
HAVANA  CANCUN 02 Mayıs 2024 Perşembe 5 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında yerel havayolu ile Cancun’a uçuş. Cancun’a inişi takiben pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile otelimize transfer. Otelimize varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odaların hazır olması durumuna göre odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Cancun’daki otelimizde. (K, A)

6.

Gün
CANCUN 03 Mayıs 2024 Cuma 6 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Otelimizin her şey dahil hizmetlerinden faydalanabilir, deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Tulum Harabeleri Turuna katılabilirler. Öğle yemeği, akşam yemeği ve gecelememiz Cancun’daki otelimizde. (K, Ö, A)

→ Tulum Harabeleri Turu | Kişi Başı 90 USD Yetişkin – 80 USD Çocuk

Cancun’a yaklaşık 1,5 saatlik mesafede yer alan Tulum harabeleri, Meksika’da Chichen Itza ve Teotihuacan’dan sonra en çok ziyaret edilen arkeolojik alandır. Bu yarım günlük turumuzda Karayip Denizi'ndeki Yucatán Yarımadası'nın doğu kıyısındaki 12 metrelik kayalıklarda yer alan, M.Ö 300 ile M.S 1500 yılları arasında Orta Amerika ve Meksika sınırları içerisinde yaşamış ve tarihin en gizemli medeniyeti olan Maya’ların Saray ve Tapınaklarını ziyaret edeceğiz. Tur sonrası Cancun’a ve otelimize dönüş.


7.

Gün
CANCUN 04 Mayıs 2024 Cumartesi 7 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Otelimizin her şey dahil hizmetlerinden faydalanabilir, deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Chichen Itza ve Cenote Ik Kil Turuna katılabilirler. Öğle yemeği, akşam yemeği ve gecelememiz Cancun’daki otelimizde. (K, Ö, A)

→ Chichen Itza ve Cenote Ik Kil Turu (öğle yemekli) | Kişi Başı 180 USD Yetişkin – 160 USD Çocuk

Kukulcan Tapınağı (El Castillo), El Caracol, Ik kil Sulu Obruğu (Cenote Ik Kil), Kaplanlar Tapınağı ve Savaşçılar Tapınağı’nı göreceğimiz turumuz için hareket. Yucatan Yarımadası’nın içlerinde doğru yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından ilk ziyaretimize başlıyoruz. Gezeceğimiz yapıların arasında belki de en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulcan Tapınağı’nın bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarisinde kullanılan bilimsel gözlemlerdir. 8. ve 12. yy. lar arasında Mayalar tarafından yapılan piramit formundaki tapınağın dört bir yanında yer alan 91 basamak ve nihai son basamak, bir yıl içerisindeki 365 günü temsil etmektedir. Turumuzda ayrıca Meksika’nın sembollerinden birisi olan Cenote Ik Kil’i gezeceğiz. Dileyen misafirlerimiz bu sulu obruk içerisinde yüzmeyi deneyimleyebilirler. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Tur sonrası Cancun’a ve otelimize dönüş.


8.

Gün
CANCUN 05 Mayıs Pazar 8 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Otelimizin her şey dahil hizmetlerinden faydalanabilir, deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Öğle yemeği, akşam yemeği ve gecelememiz Cancun’daki otelimizde. (K, Ö, A)

9.

Gün
CANCUN  İSTANBUL 06 Mayıs Pazartesi 9 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK181 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.00’ta İstanbul’a uçuş. Geceleme uçakta. (K)

10.

Gün
CANCUN  İSTANBUL 07 Mayıs 2024 Salı 10 gün programını görmek için tıklayınız

Yerel saat ile 10.10’ta İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

DAHİL OLANLAR:
 Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile IST-HAV/CUN-IST parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Yerel Havayolu ile HAV-CUN parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 Belirtilen veya benzeri otellerde toplam 7 gece konaklama
 Havana’da oda-kahvaltı konaklama
 Cancun’da alkollü her şey dahil konaklama
 Tüm havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 Havana panoramik şehir turu
 Programda belirtilen giriş ücretleri
 Türkçe rehberlik hizmeti
 Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)


HARİÇ OLANLAR:
 Yurt dışı çıkış harcı (güncel 150 TL)
 Küba vize ücreti (50 USD)
 Meksika vize ücreti
 Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
 Ekstra turlar
 Kişisel harcamalar
 Seyahat sağlık sigortası
 Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilemiş tüm servisler
 Bahşişler


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

K: Kahvaltı / A: Akşam Yemeği / Ö: Öğle Yemeği

Tüm yolcuların Küba'ya giriş için online olarak https://dviajeros.mitrans.gob.cu/ formunu doldurmaları gerekmektedir.

29 Nisan 2024 Türk Hava Yolları TK183 IST-HAV 02.10 07.45 // 02 Mayıs 2024 Yerel Havayolu HAV-CUN // 06 Mayıs 2024 Türk Hava Yolları TK181 CUN-IST 14.00 10.10 (+1)

Havana (3 gece) 5* Melia Habana vb.Oda Kahvaltı //  Cancun (4 gece) 4* Grand Oasis Cancun vb. Alkollü her şey dahil konaklama

KÜBA Küba, Karayiplerde bir ada ülkesidir. Küba, Isla de la Juventud ve birçok takımadaların yanı sıra, başlıca Küba adasından oluşur. Havana, Küba'nın en büyük şehri ve ülkenin başkentidir. Santiago de Cuba ikinci en büyük şehirdir. Küba'nın kuzeyinde Birleşik Devletler (150 km uzaklıkta) ve Bahamalar, batısında Meksika, güneyinde Cayman Adaları ve Jamaika ve güneydoğusundaki Haiti ve Dominik Cumhuriyetine kadar uzanır Küba, 1898'de biten İspanya-Amerika Savaşına kadar İspanya'nın bir toprağı olarak kaldı ve 1902'de Birleşik Devletler'den resmi bağımsızlık kazandı. Küba 11 milyonu aşkın insan yaşamaktadır ve Karayipler'de en geniş yüzölçümüne sahip olmanın yanı sıra en kalabalık ada milletidir. Ada, etrafındaki sular tarafından ılıklaştırılmış bir tropikal iklime sahiptir. Aynı zamanda Karayip Denizi'nin sıcak suları ve adanın Meksika Körfezi'nin karşısında olması adayı kasırgalara açık hale getirmiştir. 1232.5 km uzunluğundaki Küba Adası yeryüzündeki en büyük 13. adadır. Ülke içine dağılmış 9 adet UNESCO Dünya Mirası Listesi alanı bulunmaktadır.

Resmi dili: İspanyolca / Para birimi: Küba Pezosu / İklim: Yarı tropikal iklim / Priz tipi: A / B / C / L tipi

MEKSİKA Meksika resmi adıyla Birleşik Meksika Devletleri Kuzey Amerika'nın güney yarısında yer alan federal cumhuriyet. Kuzeyde Amerika Birleşik Devletleri; güney ve batıda Büyük Okyanusu; güneydoğuda Guatemala, Belize ve Karayip Denizi; doğuda ise Meksika Körfezi ile komşudur. 1.972.550 km² yüzölçümü ile Amerika kıtasındaki altıncı, dünyada ise 13. en büyük bağımsız ülke konumundadır. Worldometer en son Birleşmiş Milletler verilerinin detaylandırılmasına göre Meksika, nüfus bakımından dünyanın 10. büyük ülkesidir. Federal seviyede resmî bir dil olmasa da ülkede en çok konuşulan dil ve hükûmetin fiilen dili İspanyolcadır. Ülke, 31 eyalet ile aynı zamanda ülkenin başkenti ve nüfus bakımından en büyük şehri olan federal bölge statüsündeki Meksiko olmak üzere 32 birinci seviye idari bölümden meydana gelir.

Resmi dili: İspanyolca / Para birimi: Meksika Pesosu / İklim: Sıcak ve Tropik İklim / Priz tipi: C/F tipi

NOTLAR:

• Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 30 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, operasyon departmanı aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.

• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.

• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

• Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Jojo Tatil’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check-in sitesi var ise, check-in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

• Jojo Tatil; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında aynı odada kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından birisi veya ikiside olmadan tura katıldığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin tüm seyahat süresince kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Jojo Tatil sorumlu tutulamaz.

• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

• Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail olarak yapılacaktır.

• Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

• Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır. Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. Pasaport polisi geçerli vizesi olsa dahi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda tüm mali ve hukuki sorumluluk yolcuya aittir. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

• Pasaport polisi Türkiye sınır kapılarından çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Jojo Tatil’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

• Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.

• Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir. 15 kişi altında sayı olması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir.

• Şehir turu ilk gün rötar vs nedeniyle hava karanlığına denk gelirse farklı günde gerçekleşebilir.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#SKY
LOKASYON:
Meksika (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

2.797$

10 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Küba Meksika Turu Türk Havayolları... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.