Kahire ve Hurghada Turu Türk Havayolları ile 6 Gece CAI HRG

İYİ SEÇİM!
  • Kahire ve Hurghada Turu Türk Havayolları ile 6 Gece CAI HRG: Kahire (2) Hurghada (4)
  • Kahire ve Hurghada Turu Türk Havayolları ile 6 Gece CAI HRG: Kahire (2) Hurghada (4)
  • Kahire ve Hurghada Turu Türk Havayolları ile 6 Gece CAI HRG: Kahire (2) Hurghada (4)
  • Kahire ve Hurghada Turu Türk Havayolları ile 6 Gece CAI HRG: Kahire (2) Hurghada (4)
  • Türk Havayolları ile
  • 5* Oteller
  • 7 Gece 8 Gün
  • CAI HRG
Kahire (2) Hurghada (4)

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İSTANBUL  KAHİRE > 11 Mayıs 2024 Cumartesi > (Ö) 1 gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 04.00’te buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK690 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.50’te Kahire’ye uçuş. Yerel saat ile 08.05’te Kahire’ye iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile öğle yemeği dâhil Giza ve Sakkara Piramitleri Turu için hareket. İlk durağımız Giza Piramitleri ve Sfenks’in yer aldığı Giza Platosu olacak. Dünya’nın yedi harikasından birisi olan Keops Piramiti’nin yer aldığı bölgede günümüzden yaklaşık 4500 sene önce yapılan, konumlandırılmaları ve mühendislikleri ile hala gizemlerini koruyan meşhur Keops, Kefren ve Mikerinos piramitlerini göreceğiz. Platonun hâkim noktası panorama da çekeceğimiz kuşbakışı muhteşem resimlerin ardından Platon’nun bekçisi diye adlandırılan başı firavun, gövdesi aslan şeklinde tasvir edilmiş devasa heykel Sfenks’i göreceğiz. Buradaki ziyaretimiz sonrasında yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrası Kadim Mısır'da başkent olmuş Memphis'te bulunan Sakkara Piramit’lerine gideceğiz. Bölgede dünya üzerinde taştan yapılan ilk büyük anıt mezar olarak kabul edilen Firavun Zoser’in basamaklı piramitini göreceğiz. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Otelimize varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Kahire’deki otelimizde.

2.

Gün
KAHİRE > 12 Mayıs 2024 Pazar > (K) 2 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Kahire Mısır Müzesi, Eski Kahire ve Citadel Turuna katılabilirler. Akşam, dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Nil Üzerinde Yüzer Restoranda Akşam Yemeği ve Şov Turuna katılabilirler. Gecelememiz Kahire’deki otelimizde.

→ Kahire Mısır Müzesi, Eski Kahire ve Citadel Turu (öğle yemekli) | 85 USD Yetişkin - 45 USD Çocuk (06-11,99 yaş)

Turumuza Kahire Mısır Müzesi ile başlayacağız. Tüm Mısır’da çıkarılan eserlerin neredeyse tamamına ev sahipliği yapan müze ziyaretimiz sonrası Eski Kahire diye anılan bölgeye gideceğiz. Araç trafiğine kapalı bu bölge içerisinde dar sokaklar arasında birer adet kilise, sinagog ve camiyi ziyaret edeceğiz. Buradaki ziyaretlerimiz sonrasında yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrası 12.yy da Eyyubiler tarafından inşasına başlanan ve Osmanlılar döneminde tamamlanan, Kavalalı Mehmet Paşa’nın camisininde yer aldığı şehir kalesi Citadel’i gezeceğiz. Turumuz buradan sonra Mısır’ın kapalı çarşısı olarak adlandırılan ve renkli elişlerinin, yöresel ve hediyelik eşyaların satıldığı Khan El Khalily’de bir süre duracak. Misafirlerimiz yüzyıllardır aynı aile tarafından işletilen El-Fishawy veya benzeri tipik bir şark kahvesinde alabilecekleri Türk Kahvesi’nin ve içimi kolay olan meyveli nargilenin tadını hep hatırlayacaklar.

→ Nil Üzerinde Yüzer Restoranda Akşam Yemeği ve Şov Turu | 75 USD Yetişkin - 50 USD Çocuk (06-11,99 yaş)

Nil üzerindeki yüzer restoran da akşam yemeği için otelden hareket. Yüzer restorana varışımızı takiben grubumuz için ayrılan masalara yerleşme. Açık büfe olarak servis edilen akşam yemeğimizi yerken, gemimiz hareket edecek ve Kahire’nin nehirden panoramik görüntüsünü zevkli bir program eşliğinde izleme imkânı bulacağız. Yaklaşık 2 saat süren yüzer restoranın nehir gezisi sırasında yerli ve yabancı şarkılar, dansöz, Mısır folkloru ve oldukça ilgi çekici olan Tannura dansı eşliğinde eğlence. Yemek sonunda aracımızla otelimize dönüş


3.

Gün
KAHİRE  HURGHADA > 13 Mayıs 2024 Pazartesi > (K, A 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde özel aracımızla Hurghada’ya doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 6 saatlik yolculuk sonrası otelimize varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Hurghada’daki otelimizde.

4.

Gün
HURGHADA > 14 Mayıs 2024 Salı > (K, Ö, A) 4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Otelimizin aktivitelerinden faydalanabilir, Kızıldeniz’in masmavi sularında zengin sualtı dünyasını keşfedebilir, deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkartabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz öğleden sonra rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra ATV Motor Safari Turuna katılabilirler. Öğle yemeği, akşam yemeği ve gecelememiz Hurghada’daki otelimizde.

→ ATV Motor Safari Turu | 50 USD İki Kişilik Motor - 35 USD Tek Kişilik Motor (Çocuk indirimi yoktur)

Otelimizden aracımızla alınarak çölde sürüş deneyimi yaşayacağımız ATV motorları hareket noktasına gideceğiz. Burada konvoy oluştup 4 tekerlekli ATV motorları ile adrenalin ve eğlence dolu eşsiz bir tecrübe yaşıyacağız. Çöldeki sürüşümüz sırasında bir Bedevi kampında çay molası ve panoramik bir noktada fotoğraf molası vereceğiz. Tur sonrası aracımızla otelimize transfer.


5.

Gün
HURGHADA > 15 Mayıs 2024 Çarşamba > (K, Ö, A) 5 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Otelimizin aktivitelerinden faydalanabilir, Kızıldeniz’in masmavi sularında zengin sualtı dünyasını keşfedebilir, deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkartabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra öğle yemekli Giftun Adası Ulusal Parkı Tekne Turuna katılabilirler. Öğle yemeği, akşam yemeği ve gecelememiz Hurghada’daki otelimizde.

→ Giftun Adası Ulusal Parkı Tekne Turu | 65 USD Yetişkin - 40 USD Çocuk (06-11,99 yaş)

Otelimizden aracımızla alınarak teknemize bineceğimiz rıhtıma gideceğiz. Dünyanın sayılı sualtı ulusal parkı olan Giftun Adası Ulusal Parkı, Kızıldeniz’in en güzel yerlerinden biridir. 250’den fazla mercan türüne ev sahipliği yapan milli parkta 1.000’den fazla endemik balık görme şansını bulacağız. Teknemiz gün içerisinde koylarda durarak sizlere şnorkel (şnorkel vs malzemeler marinadan kiralanabilir) ile denizaltı güzelliklerini gözlemleme ve cam gibi bir denizde yüzme imkânı sunacak. Turumuz sırasında, endemik doğası ile büyüsüne kapılacağımız, sert ve yumuşak mercanların yanı sıra büyük ton balığı, jackfish ve hatta köpek balığı görebileceğimiz olağanüstü sualtı manzaralarının tadını çıkaracağımız anlar yaşama şansı bulacağız. Öğle yemeğimizi ve ücretsiz su ve çay aldığımız tekne gezisi sonrası aracımızla otelimize transfer.


6.

Gün
HURGHADA > 16 Mayıs 2024 Perşembe > (K, Ö, A) 6 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Otelimizin aktivitelerinden faydalanabilir, Kızıldeniz’in masmavi sularında zengin sualtı dünyasını keşfedebilir, deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkartabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz öğleden sonra rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Luxor Turuna (öğle yemekli) katılabilirler. Öğle yemeği, akşam yemeği ve gecelememiz Hurghada’daki otelimizde.

→ Luxor Turu (öğle yemekli) | 180 USD Yetişkin - 140 USD Çocuk (06-11,99 yaş)

Otelimizden sabah çok erken saatlerde aracımızla alınarak Antik Mısır tarihinin en değerli eserlerini barındıran Luxor’a doğru hareket. Yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası Luxor’a varış. Varışımızı takiben Nil nehrinin batısına geçerek Memnon heykellerini görecek, Krallar vadisini ve 3 adet kral mezarının (Tutankhamun’un Mezarı dahil değildir) içini gezeceğiz. Daha sonra Kraliçe Hatçepsut’un muhteşem tapınağını ziyaret edecek ve Luxor kent merkezine geri döneceğiz. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Yemek sonrası Luxor’un doğu kıyısını keşfedeceğimiz turumuz için hareket. Yüzyıllar boyunca firavunların çeşitli eklemeleri ile Mısır’ın ve dünyanın en büyük tapınağı haline gelen ve antik Mısır boyunca bilimsel, politik ve ekonomik bir merkez olan Karnak tapınağını gezeceğiz. Buradan sonra Mısır’da antik zamanlardan günümüze kadar üretilmiş olan, parfüm hammaddesi olan esansın tanıtımının yapılacağı bir üreticiyi ziyaret ederek, alışveriş imkânı bulacağız. Daha sonra gene antik Mısır zamanının önemli tapınaklarından Luxor tapınağını gezeceğiz. Bu son ziyaret sonrası Hurghada’ya ve otelimize dönüş (Öğle yemeği, müze ve örenyeri giriş ücretleri dahildir).


7.

Gün
HURGHADA > 17 Mayıs 2024 Cuma > (K, Ö) 7 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, odalarımızı boşaltıyoruz. Transfer saatine kadar serbest zaman. Misafirlerimiz gün boyu otelin plaj ve havuzunu kullanabilecekler. Öğle yemeği otelimizde. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde havalimanına doğru hareket ediyoruz.

8.

Gün
HURGHADA  İSTANBUL > 18 Mayıs 2024 Cumartesi 8 gün programını görmek için tıklayınız

Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1430 sefer sayılı uçuşu ile saat 00.35’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 04.25’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz

DAHİL OLANLAR:
 Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile IST-CAI/HRG-IST parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 Kahire’de belirtilen veya benzeri otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama
 Hurghada’da belirtilen veya benzeri otelde 4 gece alkolsüz her şey dahil konaklama
 Programda belirtilen sabah kahvaltıları
 Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 Kahire – Hurghada arası transfer
 Tam gün öğle yemekli Giza ve Sakkara Piramitleri Turu
 Türkçe rehberlik hizmeti
 Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)


HARİÇ OLANLAR:
 Yerel otel, belboy, rehber, şoför vs bahşişleri (30 USD zorunlu, rehber tarafından toplanacaktır)
 Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)
 Mısır vize ücreti
 Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
 Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
 Ekstra turlar
 Kişisel harcamalar
 Seyahat sağlık sigortası
 Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Kısaltmaların açıklamaları >>> (K): Kahvaltı | (A): Akşam Yemeği | (Ö): Öğle Yemeği

Kahire (2 gece) 5* Grand Nile Tower Hotel vb. // Hurghada (4 gece) 5* Sea Star Beau Rivage Hotel vb.

11 Mayıs 2024 Türk Hava Yolları TK690 IST-CAI 06.50-08.05 - 18 Mayıs 2024 Türk Hava Yolları TK1430 HRG-IST 00.35-04.25

MISIR

Mısır, Afrika ile Asya kıtalarının kesişiminde yer alan bir ülkedir. Kuzey Afrika'nın nüfusu en büyük olan ülkesidir. Nüfusunun büyük bölümü Nil Nehri boyunca yerleşmiştir. Akdeniz ve Kızıldeniz'e kıyısı bulunan Mısır'ın, batısında Libya, güneyinde ise Sudan yer almaktadır. Ülkenin Asya kıtasında yer alan kısmı, Sina Yarımadası üzerinden Filistin ve İsrail ile komşudur. Mısır'dan geçen Nil Nehri, sularını Akdeniz'e boşaltmaktadır. Medeniyetin beşiği olarak bilinen, Orta Doğu'da bulunan bir ülkedir. Ülke, 1.010.000 km² kapsayan toprak parçasına ve 2022 yılı verilerine göre yaklaşık 104 milyon nüfusa sahiptir. Bu yönüyle Mısır, dünyanın en kalabalık 14. ve Afrika'nın da en kalabalık 3. ülkesidir. Ülkenin başkenti, aynı zamanda en kalabalık şehri olan Kahire'dir. Ülke içine dağılmış 7 adet UNESCO Dünya Mirası Listesi alanı bulunmaktadır.Resmi dili: Arapça

Para birimi: Mısır Poundu

İklim: Çöl ve Akdeniz iklimi

Priz tipi: C/F tipi

ÖNEMLİ NOTLAR:

• Tur programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Paket tur için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur kalkışına 30 gün kala iptal edilebilir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur tarafınıza bildirilecektir.

• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.

• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir ve eskisini tamamen geçersiz kılar.

• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

• Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Jojo Tatil’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. Yolcuların check-in işlemini ve koltuk seçimini ilgili havayolunun sitesinden tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

• Jojo Tatil; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında aynı odada kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından en az birisi olmadan tura katıldığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin tüm seyahat süresince kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen müze, ören yeri girişlerini içermeyen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir. Bu sayının altında kalınması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Jojo Tatil sorumlu tutulamaz.

• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

• Tur detayları, havalimanı sorumlusu, tur lideri ve otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce yapılacaktır.

• Pasaport resmi bir belge olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş veya yırtılmış olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

• Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır. Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. Pasaport polisi geçerli vizesi olsa dahi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda tüm mali ve hukuki sorumluluk yolcuya aittir. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

• Türkiye sınır kapılarından çıkış yapılırken, Türk veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan geçerli vizeye sahip pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aranmaktadır. Bu şarta uymayan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Jojo Tatil’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

• Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#SKY
LOKASYON:
Mısır (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

1.047$

8 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Kahire ve Hurghada Turu Türk Havayolları... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.