İYİ SEÇİM!
  • İzmir Hareketli Büyük İspanya ve Endülüs Turu Kültür Rotası Sun Ekpress Havayolları ile 7 Gece BCN BCN: Barcelona (2 Gece) & Madrid (2 Gece) Sevilla (1 Gece) & Granada (1 Gece) & Valencia (1 Gece)
  • İzmir Hareketli Büyük İspanya ve Endülüs Turu Kültür Rotası Sun Ekpress Havayolları ile 7 Gece BCN BCN: Barcelona (2 Gece) & Madrid (2 Gece) Sevilla (1 Gece) & Granada (1 Gece) & Valencia (1 Gece)
  • İzmir Hareketli Büyük İspanya ve Endülüs Turu Kültür Rotası Sun Ekpress Havayolları ile 7 Gece BCN BCN: Barcelona (2 Gece) & Madrid (2 Gece) Sevilla (1 Gece) & Granada (1 Gece) & Valencia (1 Gece)
  • İzmir Hareketli Büyük İspanya ve Endülüs Turu Kültür Rotası Sun Ekpress Havayolları ile 7 Gece BCN BCN: Barcelona (2 Gece) & Madrid (2 Gece) Sevilla (1 Gece) & Granada (1 Gece) & Valencia (1 Gece)
  • Sun Express Havayolları ile
  • 3* 4* Oteller
  • 7 Gece 8 Gün
  • BCN-BCN
Barcelona (2 Gece) & Madrid (2 Gece) Sevilla (1 Gece) & Granada (1 Gece) & Valencia (1 Gece)

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İZMİR - BARCELONA 1. gün programını görmek için tıklayınız

İzmir Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Sunexpress kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Sunexpress tarifeli seferi ile Barcelona’ya hareket. Varışımız ile birlikte gerçekleştireceğimiz panoramik Barcelona şehir gezisinde Katalonya’nın başkenti ve İspanya’nın en büyük 2. şehrini keşfedeceğiz. Gezimizde; Cristof Colomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, La Ramblas Caddesi, Montjuic Tepesi, İspanya ve Catalunya Meydanları, Paseo de Gracia, Gran Via Caddesi, Endülüs Arenası ve Olimpic Liman görülecek yerler arasındadır. Panoramik gezimizin ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.

2.

Gün
BARCELONA – ZARAGOZA - MADRİD 2. gün programını görmek için tıklayınız

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Zaragoza Gezisi için hareket ediyoruz. Varışımızı takiben gerçekleştirilecek panoramik şehir turumuzda Ebro Nehri, şehrin merkez katedrali olan Pilar Katedrali, La Seo Katedrali, San Pablo Kilisesi, Plaza Espana ve Pilar Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Gezimizin bitimiyle birlikte Madrid’e doğru yola çıkıyoruz. otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

3.

Gün
MADRID – TOLEDO – MADRID 3. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Toledo Gezisi için hareket ediyoruz. İspanya’nın eski başkenti ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nin önemli şehirlerinden biri olan ve El Greco’nun şehri olarak bilinen Toledo, XVI. yy’dan günümüze değişmeden gelmeyi başaran ender şehirlerden biridir. Roma, Vizigot, Arap, Gotik, Rönesans mimarilerinin izlerini taşıyan yapılar, dar sokaklar, El Greco’nun tabloları ve tabii ki ünlü katedrali ile bizi karşılayacak şehirde Yahudi Mahallesi’nde yapacağımız yürüyüşün ardından Madrid’e dönüyor ve panoramik Madrid şehir gezisine başlıyoruz. Alcala Kapısı, Cibeles Meydanı ve Çeşmesi Paseo Del Prado Ve Apollo Çeşmesi, Retiro Parkı, Castellana Caddeleri, Arena, Botanik Bahçesi, Neptün Çeşmesi, Belediye Binası görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.

4.

Gün
MADRİD – CORDOBA – SEVİLLA 4. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Cordoba Eski Şehir & Cordoba Camii (giriş biletleri dâhil) gezimiz için otelimizden ayrılıyoruz. X. ve XI. yy.’da dünyanın en kalabalık şehirlerinden birisi olan Cordoba’da, o dönem Yahudi, Hristiyan ve Müslüman halklarının barış içinde yaşamaktaydı ve şehir, önemli filozoflar, bilim insanları, sanatçıların katkısı ile Avrupa’nın en önemli kültür merkezlerinden biri haline gelmişti. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Cordoba şehrinde yapılacak olan gezimizde rönesanstan kalma Palacio de Viana, Musevi Mahallesi ve yapımına 785 yılında başlanıp 987 yılında tamamlanan, Batı İslam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii görülecek yerler arasındadır. Ardından Sevilla şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından otele transfer oluyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenleyeceğimiz bir İspanya klasiği olan Flamenco Şov Gecesi Etkinliği (55 Euro) katılım sağlayabilirler. Gece sonunda otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

5.

Gün
SEVİLLA - GRANADA 5. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından panoramik Sevilla şehir gezisine başlıyoruz. İspanya Meydanı, Altın Kule, Paula Rahibeler Manastırı, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı ile Santa Cruz Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu esnasında panoramik olarak Arap mimarisinin eşsiz örneklerinden biri olan Alcazar Sarayı’nı (dışarıdan) ve dünyanın en büyük 3. katedrali olan Sevilla Katedrali’ni (dışarıdan) görüyoruz. Ardından Granada şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımız ile birlikte El Hamra Sarayı Gezisi (giriş biletleri dâhil) için hareket ediyoruz. Bu gezimizde Arabesk mimarisi, havuz ve bahçeleri ile ünlü UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan El Hamra Sarayı ziyaret edilecektir. Ardından arzu eden misafirlerimiz rehberinizin belirteceği saatte buluşarak akşam etkinliği olarak gerçekleştireceğimiz Albaicin & Sacramonte Gipsy Mahallesi Gece Gezisi (35 Euro) için hareket ediyoruz. Bu turumuzda El Hamra Sarayı karşısında, Sierra Nevada dağının eteklerinde bulunan eski çingene yerleşimlerinde unutulmaz bir Flamenko gösterisi izleyecek, gösteriden sonra Sacromonte ve Albaicin bölgesini gezme ve El Hamra Sarayı’nı ışıklandırılmış bir şekilde görme fırsatını yakalayacaksınız. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.

6.

Gün
GRANADA –MURCIA - VALENCİA 6. gün programını görmek için tıklayınız

Güne otelde alacağımız kahvaltının ardından panoramik Granada şehir gezisine başlıyoruz. Tarihi Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Grand Via, La Rambla Meydanı, Arap Çarşısı ve Belediye Meydanı görülecek yerler arasındadır.Grana’dan sonra Murcia’dan geçerken panaromik şehir turu yapıyoruz. Murcia ‘da panoramik olarak gerçekleştireceğimiz turumuz esnasında Gotik, Rönesans ve Barok izler taşıyan ve Murcia Merkez Camii ‘nin üzerine inşa edilmiş olan ünlü Santa Maria Katedrali, rengarenk yapısı ile dikkat çeken Piskoposluk Sarayı, şehrin merkezine modern hava katan Belediye Binası başlıca görülecek yerler arasındadır. Murcia şehir turu sonrasında ardından Valencia şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımız ile birlikte serbest zaman. Ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

7.

Gün
VALENCIA - BARCELONA 7. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından panoramik Valencia şehir gezisine başlıyoruz. Romalılar tarafından kurulan ve günümüze dek birçok farklı kültüre ev sahipliği yapan, İspanya’nın en kalabalık 3. şehri olan ve ülkenin en büyük limanına sahip Valencia gezimizde; Belediye Sarayı, Arena, Gotik Katedral, Lonja Market, Micalet Çan Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turundan ardınadan Barcelona’ya gidiyoruz . Ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

8.

Gün
BARCELONA - İZMİR 8. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltının rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman veriyoruz. Ardından havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Sunexpress tarifeli seferi ile İzmir’e uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

DAHİL OLANLAR:
 Sunexpress ile İzmir (ADB) - Barcelona (BCN) / Barcelona (BCN) - İzmir (ADB) parkurlarında gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 3 &4 yıldızlı otellerde 7 gece oda-kahvaltı konaklama,
 Alan-otel-alan transferleri
 Özel otobüs ile tüm transferler
 Panoramik Barcelona, Madrid, Sevilla, Granada, Valencia, Murcia şehir gezisi
 40 Euro değerindeki Zaragoza Gezisi dâhil
 40 Euro değerindeki Toledo Gezisi dâhil
 35 Euro değerindeki Cordoba Eski Şehir & Cordoba Camii Gezisi ve giriş biletleri dâhil
 70 Euro değerindeki El Hamra Sarayı Gezisi ve giriş biletleri dâhil
 Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 Otel ve turist şehir vergileri (25-30 Euro)
 TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)


HARİÇ OLANLAR:
 Vize ücreti ve servis bedeli
 Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası
 Akşam Etkinlikleri
 Öğle ve akşam yemekleri
 Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 Opsiyonel geziler/etkinlikler
 Fiyata dâhil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri,
 Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

AKŞAM ETKİNLİKLERİ (OPSİYONEL)
 Flamenco Şov Gecesi Etkinliği 55 Euro
 Albaicin & Sacramonte Gipsy Mahallesi Gece Gezisi 35 Euro


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

10.09.2023 XQ894 ADB-BCN 09:25-12:05 - 17.09.2023 XQ895 BCN-ADB 13:00 – 17:00

01.10.2023 XQ894 ADB-BCN 09:25-12:05  - 08.10.2023 XQ895 BCN-ADB 13:00 – 17:00

ÖRNEK (vb.) OTELLER : BARCELONA 4**** Exe Barcelona Gate //  MADRİD 4**** Hotel Praga // SEVİLLA 4**** YIT Via Sevilla Mairena // GRANADA 4**** Abades Nevada Palace // VALENCİA 3*** Hotel Olympia Universidades

 Havalimanı buluşma saati, uçuştan 3 saat önce olup, detaylar tur hareketinden 2 gün öncesinde ayrıca iletilecektir.

 Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.

 *işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.

 İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir.

 Bağlantı veren şehirlerin teyit edilmesi gerekmektedir.

 Konfirme edilen iç hat bağlantıları 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.

 Gruplarda iç hat bağlantı fiyatları geçerli olmayabilir. Özel fiyatlarımızı sorunuz.

KATILIM ŞARTI Bu gezimiz, en az 35 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE Umumi Pasaport  Vize gerekli - Yeşil Pasaport  Vize gerekli değil - Hizmet Pasaportu  Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK İspanya girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

UÇUŞ SÜRELERİ İzmir  Barcelona  3 sa 30 dk Barcelona  İzmir  3 sa 10 dk

OPSİYONEL TURLAR ETKİNLİKLER Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya Opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca Opsiyonel turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

KONAKLAMA Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

PARA BİRİMİ İspanya para birimi Euro (EUR)’dur. Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

SAAT DİLİMİ İspanya Türkiye’den yaz saat diliminde 3, kış saat diliminde 2 saat geridedir. Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken İspanya’da 15:30’dur.

TELEFON KULLANIMI Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

YEMEK KÜLTÜRÜ İspanyol mutfağı, İspanya istilalarının ve fetihlerinin gelenekleri değiştirerek yeni malzemeleri kullanıma sunduğu karmaşık bir tarihten türemiştir. Böylece, İspanya'nın mevcut ve eski mutfağı, eski ve yeni gelenekleri birleştirmektedir. Gazpacho çorbası, Fajita ve enfes atıştırmalık Tapas mutfağın önemli tatlarındandır.

ELEKTRİK Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

ALIŞVERİŞ Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

ÖNEMLİ NOTLAR Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Jojo Tatil sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Jojo Tatil, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Jojo Tatil, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Jojo Tatil sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#BIN
LOKASYON:
İspanya (İzmir çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

996

8 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

İzmir Hareketli Büyük İspanya... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.