Elit İsviçre Türk Havayolları ile 3 Gece GVA BSL

FIRSAT
 • Elit İsviçre Türk Havayolları ile 3 Gece GVA BSL: Cenevre-Losan–Vevey-Montreaux-Fribourg Bern-Thun- İnterlaken – Lauterbrunnen- Grindelwald Brienz- Luzern- Stein Am Rhein- Zürih
 • Elit İsviçre Türk Havayolları ile 3 Gece GVA BSL: Cenevre-Losan–Vevey-Montreaux-Fribourg Bern-Thun- İnterlaken – Lauterbrunnen- Grindelwald Brienz- Luzern- Stein Am Rhein- Zürih
 • Elit İsviçre Türk Havayolları ile 3 Gece GVA BSL: Cenevre-Losan–Vevey-Montreaux-Fribourg Bern-Thun- İnterlaken – Lauterbrunnen- Grindelwald Brienz- Luzern- Stein Am Rhein- Zürih
 • Elit İsviçre Türk Havayolları ile 3 Gece GVA BSL: Cenevre-Losan–Vevey-Montreaux-Fribourg Bern-Thun- İnterlaken – Lauterbrunnen- Grindelwald Brienz- Luzern- Stein Am Rhein- Zürih
 • Elit İsviçre Türk Havayolları ile 3 Gece GVA BSL: Cenevre-Losan–Vevey-Montreaux-Fribourg Bern-Thun- İnterlaken – Lauterbrunnen- Grindelwald Brienz- Luzern- Stein Am Rhein- Zürih
 • Türk Havayolları ile
 • 3* 4* Oteller
 • 3 Gece 4 Gün
 • Sabah gidiş - akşam dönüş
 • Tüm geziler dahil
 • GVA BSL
Cenevre-Losan–Vevey-Montreaux-Fribourg Bern-Thun- İnterlaken – Lauterbrunnen- Grindelwald Brienz- Luzern- Stein Am Rhein- Zürih

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İSTANBUL -CENEVRE – LOSAN- VEVEY- MONTREAUX 1. gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 05.00’da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1917 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.40’da Cenevre’ye hareket ve yerel saat ile 09.50’de Cenevre’e varış. Bagaj ve pasaport işlemleri sonrası havaalanından çıktıktan sonra 4000 yıllık tarih, kültür, bilim ve doğanın birleştiği dünyadaki muazzam şehirlerden Cenevre şehir turumuza başlıyoruz Cenevre gölü, Mont Blanc Rıhtımı, Rousseau Adası, Cenevre’nin sembolü 140 metre yükselebilen Jet d’eau Fıskiyesi, İngiliz Bahçeleri ve 6.500 çiçek türünden yapılmış Çiçek Saati, savaşta mayından dolayı ayağını kaybedenlerin anısına yaptırılan 5,5 ton ağırlığında 12 metre uzunluğundaki kırık sandalyenin bulunduğu Nations Meydanı görüldükten sonra tarihi dokusunu muhafaza etmeyi başarmış, enerjik ve genç yapısını eğitim ve spor şehri özelliğine borçlu İsviçre’nin etkileyici şehirlerinden Losan ile gezimize devam ediyoruz. Lozan anlaşmasının imzalandığı Beau Rivage oteli, İsviçre’nin en çok ziyaret edilen Olimpiyat Müzesi bahçesi müzesi, Ouchy Liman Bölgesi geziyoruz. Sadece 15 dakika uzaklıktaki palmiye ağaçlarıyla ve rengarenk çiçeklerle döşeli sahilinde, Charlie Chaplin anıtının yanı sıra gölün içerisinde bulunan bronz çatal ve denizatı heykelleri ile küçük ama çok şirin kent Vevey, günün son durağı boğazlar anlaşmasıyla belleğimize yer eden, göl ve arkasında yemyeşil dağ manzarası ile farklı güzellikler sunan Montrö ile gezimizi tamamlayarak otelimize yerleşme. Konaklama otelimizde.


2.

Gün
MONREAUX – FRİBOURG – BERN - THUN 2. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltı sonrası ilk durağımız Holstein inekleri ile ünlü İsviçre’nin en kırsal kantonunun Sarine ırmağının üzerindeki Orta Çağdan kalma dar sokakları, şirinevleri ile büyüleyici kasabası Fribourg. Kıs abir yolculukla İsvçre’nin başkenti Orta Çağ atmosferini içinde barındıran büyülü kent Bern’deyiz.. Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki üç tarafı Aare Nehri ile çevrili, içerisinde birçok tarihi yapıyı barındıran eski şehir Altstadt, 100 metrelik kulesiyle Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki Bern Katedrali, 800 yıldır varlığını koruyan Bern’in simgesi saat kulesi, 1246 yılında inşa edilmiş hapishane kulesi Kafigturm, 220 farklı gül çeşidinin görülebileceği ve eski şehir manzarasının seyredilebileceği Rosangarden (gül bahçesi) görüldükten sonra Bern den ayrılıyoruz. Aare Nehri üzerindeki köprüleri, güzel manzarası, zengin tarihi ve kültürü olan Thun ile bugünkü gezimizi tamamlayarak otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.

3.

Gün
THUN – INTERLAKEN- LAUTERBRUNNEN – GRİNDELWALD – BRİENZ- LUZERN 3. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından dağların tepesine kurulmuş köyler, yüzlerce metreden dökülen şelaleler, nefes kesen muhteşem manzalar, ile oksijen seviyesi yüksek mükemmel bir günde İsviçre’nin doğal cennetleri sizi bekliyor. Yemyeşil doğası, yürüyüş rotaları, yamaç paraşütü ve kano gibi adrenalin yükselten etkinlikleri ve ünlü temiz havasıyla her yıl on binlerce turisti ağırlayan Brienz Gölü ve Thun Gölleri’nin arasında cennetten bir parça İnterlaken, dağların tam ortasındaki vadiye kurulmuş dağlardan (hatta bazısı dağın içinde) akan 72 farklı şelalesi ile oldukça etkileyici bölgenin en ünlü köyü Lauterbrunnen, dünyada görülmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda olan Top Of Europe ( Avruapa’nın zirvesi) olarak bilinen ve her yıl dünyanın birçok yerinden kampçıların, kayakçıların, bisikletlilerin doğa sporu ile ilgilenenlerin akın ettiği dünyanın en güzel köylerinden, tek kelimeyle rüya gibi bir yer Grindelwald. Turkuaz renkli suyu, nefes kesen muhteşem manzarası ile gölün kıyısında İsviçre nin ahşap heykelciliğinin merkezi Brienz. Ünlü şair Alexander Dumas’ın “İsviçre bir istiridye, Luzern onun içindeki incidir” dediği Luzern. Fransız Devrimi sırasında Kral 16. Louis ve ailesini korurken şehit olan 800 İsviçre askeri anısına yapılmış Aslan Anıtı (Löwendenkmal), Kuğuların yüzdüğü gölde Kapel Köprüsü, köprünün içinde tavanlarda üçgen 100’e yakın yağlı boya resmi, bu köprüye bağlı sekizgen su kulesi ve göl boyu şehrin doyumsuz manzarası ile bugünkü turumuzu tamamlayarak bölgedeki otelimize yerleşme. Serbest zaman ve konaklama.

4.

Gün
LUZERN – ZÜRİH – STEİN AM RHEİN - İSTANBUL 4. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısı bitimiyle dünyada yaşam kalitesi en gelişmiş şehir olan Zürih’e hareket. Varışımıza istinaden şehir turumuz başlıyor. İkiz kuleleriyle şehrin en etkileyici yapılarından Büyük Manastır (Grossmünster), 19.yüzyıldan kalma vitraylarıyla turistlerin ilgisini çeken Fraumünster, ünlü markaların vitrinlerinin süslediği Banhoffstrasse, şehrin içinden geçen Limmat Nehri ve şehrin iki yakasını birbirine bağlayan köprüler, nehir kıyısına doğru Avrupa’nın en büyük saatine sahip kilisesi St.Peterskirche görüldükten sonra geçmişi Ortaçağ dönemine kadar uzanan, evlerin duvarları adeta resim sergisi gibi olan İsviçre’nin en ilgi çekici ve güzel kasabalarından Stein am Rhein gezimizi tamamlayarak Basel Havalimanına hareket ediyoruz. Bilet, bagaj, pasaport işlemleri sonrasında Türk Havayolları’nın TK 1926 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.05’de İstanbul’a hareket. 23:05’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

DAHİL OLANLAR:
Türk HY tarifeli seferi ile İstanbul – Cenevre – Basel -İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı
uçak bileti,
 Havalimanı vergileri, Alan/otel /alan transferleri, şehirlerarası transferler,
 Luzern bölgesinde 1 gece , Thun bölgesinde 1 gece, Cenevre bölgesinde1 gece toplam 3 gece 3* ve 4* otellerde oda kahvaltı konaklama.
 Programda belirtilen tüm çevre gezileri,
 Zorunlu seyahat, sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.),
 Türkçe tur liderliği hizmeti.


HARİÇ OLANLAR:
150 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.),
 Vize ücreti ve hizmet bedeli,
 Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz.)
Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz.
 Kişisel harcamalar,
 Öğle ve akşam yemekleri,
 Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri,


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Extra Turlar 

Rhein Şelalesi turu 30 € yerine Ücretsiz

Grindelwald turu 20 € yerine Ücretsiz

Lauterbrunnen turu 35 € yerine Ücretsiz

Bern-Fribourg gölü 50 € yerine Ücretsiz

Brienz - İnterlaken 40 € yerine Ücretsiz

Luzern turu 30 € yerine Ücrtesiz

Genel şartlar ‘Tur Broşürü'nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur satış temsilciniz ya da acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Jojo Tatil misafirleri Jojo Tatil sorumluluğundadır.

Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.

Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Jojo Tatil’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

Jojo Tatil geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.

Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Jojo Tatil’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

Jojo Tatil; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Jojo Tatil sorumlu tutulamaz.

Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.

Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Gerekli evraklar listesini satış temsilcisinden talep edebilirsiniz. Yeşil pasaport sahipleri için bu turda vize uygulanmamaktadır. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#MNG
LOKASYON:
İsviçre (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

749

4 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Elit İsviçre Türk Havayolları... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.