Çöl Safari Dahil Mega Fas turu Pegasus Havayolları ile 7 Gece CMN CMN

VİZESİZ
 • Çöl Safari Dahil Mega Fas turu Pegasus Havayolları ile 7 Gece CMN CMN: Marakeş (3) – Çöl Safari & Günbatımı – Meknes (1) – Şafşavan – Tanca (1) – Cebelitarık Boğazı – Kazablanka (2)
 • Çöl Safari Dahil Mega Fas turu Pegasus Havayolları ile 7 Gece CMN CMN: Marakeş (3) – Çöl Safari & Günbatımı – Meknes (1) – Şafşavan – Tanca (1) – Cebelitarık Boğazı – Kazablanka (2)
 • Çöl Safari Dahil Mega Fas turu Pegasus Havayolları ile 7 Gece CMN CMN: Marakeş (3) – Çöl Safari & Günbatımı – Meknes (1) – Şafşavan – Tanca (1) – Cebelitarık Boğazı – Kazablanka (2)
 • Çöl Safari Dahil Mega Fas turu Pegasus Havayolları ile 7 Gece CMN CMN: Marakeş (3) – Çöl Safari & Günbatımı – Meknes (1) – Şafşavan – Tanca (1) – Cebelitarık Boğazı – Kazablanka (2)
 • Çöl Safari Dahil Mega Fas turu Pegasus Havayolları ile 7 Gece CMN CMN: Marakeş (3) – Çöl Safari & Günbatımı – Meknes (1) – Şafşavan – Tanca (1) – Cebelitarık Boğazı – Kazablanka (2)
 • Pegasus Havayolları ile
 • 3* 4* Oteller
 • 7 Gece 8 Gün
 • Vizesiz
 • Sahra Çölü Konaklamalı Antik Fas Turu Seçeneği ile...
 • CMN CMN
Marakeş (3) – Çöl Safari & Günbatımı – Meknes (1) – Şafşavan – Tanca (1) – Cebelitarık Boğazı – Kazablanka (2)

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İSTANBUL – KAZABLANKA 1 gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Teminali’nde uçuştan 3 saat öncesinden itibaren gerçekleştireceğiniz bilet, check-in, bagaj teslim ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları‘nın PC651 sefer sayılı uçuşu ile 20.40‘da Kazablanka‘ya uçuyoruz. 

2.

Gün
KAZABLANKA – MARAKEŞ – AKŞAM YEMEĞİ ve GÜNBATIMI ÇÖL SAFARİ TURU 2 gün programını görmek için tıklayınız

Yerel saat ile 00.05‘de Kazablanka Havalimanı’na varışımız ardından Kazablanka bölgesindeki otelimize transfer. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman. Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından Kazablanka şehir turumuzu düzenlemek üzere hareket ediyoruz. Günümüzde başkent olmasa da Fas’ın nüfus bakımından en kalabalık şehri olan Kazablanka aynı zamanda ekonominin merkezi konumundadır. Bugün Dünya’nın en büyük suni limanlarından birine sahip olan, 12. yüzyılda ise Berberilerin Anfa isimli küçük bir köyü olan Kazablanka, 15. yüzyılda Portekizlilerin yerleşim yeri haline gelmiş ve Portekizce “Beyaz Saray” anlamına gelen “Casa Blanca” adını almıştır. 1755 yılındaki büyük depremden sonra boşaltılan kent, 18. yüzyılda Sultan Sidi Muhammad Ibn. Abdallah tarafından tekrar kurulmuş, 1907 yılında Fransızların işgaline uğramış, 1956 yılında ise bağımsızlığını geri kazanmıştır. Birçok medeniyeti ağırlamış olan ve bu yönü ile çok zengin bir mimariye sahip Kazablanka’da gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuz esnasında, 100.000 kişilik kapasitesiyle Dünya‘nın en büyük camileri arasında yer alan II. Hassan Camii (giriş ücreti 12 euro/namaz saatleri ücretsizdir), Eski Şehir (Medina), Birleşmiş Milletler Meydanı, 1942 yapımı olan ‘’ The Casablanca’’ Hollywood filminin çekildiği Rick’s Cafe, V. Muhammed Meydanı ve Atlas Okyanusu’nu fotoğraflama imkanı bulacağımız Corniche başlıca görülecek yerler arasındadır. Kazablanka turu sonrasında Marakeş ‘e bölgesindeki otelimize transfer, odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman. Rehberimizin belirteceği saatte özel araçlarımızla Günbatımı Çöl Safari Turu programımızı gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Günbatımının sunduğu eşsiz manzaranın ve soft ikramlarımızın eşliğinde Marakeş çöllerinin tadını çıkartacağımız bu turumuzda arzu eden misafirlerimiz develer ile safari deneyimi yaşayabilirler. Tur sonrası Marakeş bölgesindeki otelimize dönüyoruz ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeği ardından sunulacak serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Marakeş Gece Turu (35 Euro) programımıza katılabilirler. Marakeş ‘in gece ışık gösterileri ve süslemeleri ile adeta büyüleyici hal alan güzelliğini izleyip fotoğraflayabileceğimiz gezimizde, akşam bir başka güzelliği ve farklı konsepti ile Jeema El Fnaa meydanının keyfini çıkarıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. 

3.

Gün
MARAKEŞ 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman sunuyoruz. Arzu eden misafirleriniz, ekstra düzenlenecek olan Marakeş Şaheserleri Turu (75 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda 12.YY’dan kalma şehir surları, Kral Sarayı, gündüz show ve gösterileri ile Jeema El Fnaa Meydanı, Marakeş, Medina ve Bab-Agnaou Kapısı, Koutoubia Minaresi görülecek yerler arasında olup, devamında Marakeş Şaheserleri olarak bilinen ve Unesco Kültür Mirasları Listesi ‘nde bulunan; Bahia Sarayı, Yves Saint Laurent Majorelle Bahçeleri’ni (giriş ücretleri tur ücretine dahildir) ziyaret edeceğiz. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam saatlerinde arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Akşam Yemeği ve Chez Ali Fantasia Show (55 Euro) programımızı düzenliyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından, Marakeş gece hayatının vazgeçilmezi 1001 gece masallarını andıran, Fas’ın çeşitli bölgelerine ait folklorik dansları, at üzerindeki akrobasi hareketlerini, ortantal dansları ve yine at üzerinde oynanan Fantasia gösterisini izleyebileceğimiz Chez Ali Fantasia Show ‘a katılarak tur bitimi otelimize dönüyoruz.

4.

Gün
MARAKEŞ 4 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman sunuyoruz. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Öğle Yemekli Agadir Turu (75 Euro) programımıza katılabilirler. Atlas Okyanusu kıyısında ve Atlas Dağları’nın eteklerinde kurulmuş olan, yılın her dönemi ılıman bir iklime sahip, Fas’ın Monte Carlo’ su olarak bilinen, hem ticari hem de turistik önem taşıyan Agadir şehrinde gerçekleştireceğimiz turumuzda, Souk el had (lokal çarşı), Medina, La Corniche panoramik olarak görüldükten sonra lokal restoranda öğle yemeğimizi alarak yat limanında serbest zaman vereceğiz. Bu serbest süresince, hava durumuna bağlı olarak deniz, kum ve güneşin ya da alışverişin tadını çıkartabileceğimiz Tur bitiminde Marakeş bölgesindeki otelimize dönüyoruz.

Sunulacak tam gün serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ise, ekstra düzenlenecek olan Atlas Dağları’ndan Sahra Çölü ‘ne Antik Fas Turu (1 gece akşam yemeği dahil konaklamalı): Ait Benhaddou & Sahra Çölü Konaklaması & Quarzazate (Film Stüdyoları) (95 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk olarak Atlas Dağları’na hareket edeceğiz. Yolculuğumuz esnasında birbirinden güzel doğa ve renklerinin fotoğrafları çekme fırsatı bulacak, 2261 mt yükseklikteki Sahra geçidini geçerek Sahra Çölü’nün etkisini hissetmeye başlayacağız. Turumuzun devamında eski kervan güzergahı üzerinde yer alan, Arabistanlı Lawrence, Gladyatör ve Indiana Jones, Akrep Kral, Alexander; Mumya gibi ünlü filmlerin çekildiği, benzersiz mimarisi ile birçok turisti ağırlayan antik Ait Benhaddou kasabasına hareket ediyoruz. Kasabadaki mimari eserlerin yapımında çakıllı toprak, ahşap ve kil kullanılmıştır. Bölgeye ait camiler, kervansaraylar ve tarih boyunca kasabanın savunmasında önemli rol oynamış kaleyi göreceğiz. Turumuzun devamında Sahra’nın başlangıcı olan Zagora ‘ya ulaşıyoruz. Akşam yemeğimizi alacağımız ve otel konaklamamızı gerçekleştireceğimiz Zagora’da sabah erken saatlerde develer eşliğinde çöl safari programımızı düzenliyor ve eşsiz gündoğumuzu yakalıyoruz. Turumuzun son durağında ise, Atlas Dağları‘nın güneyinde yer alan bir diğer tarihsel kasaba Ouarzazate‘a (Varzazat) hareket ediyoruz. “Çölün Kapısı” lakabı ile anılan ve Fas Sahrası‘nın en büyük kenti olan Quarzazate ‘da birçok ikonik filme imza atmış Atlas Film Stüdyoları’nı ve film müzelerini ziyaret edeceğiz (giriş bedeli tur ücretine dahildir) ve sunulacak serbest zaman ardından turumuzu tamamlayacağız. Tur sonrasında (turumuzun 5. Günü) Marakeş yolu üzerinden Kazablanka’ya devam ediyoruz.


5.

Gün
MARAKEŞ – (Öğle Yemekli Essaouira Turu) – KAZABLANKA 5 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından serbest zaman sunuyoruz. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Öğle Yemekli Essaouira Turu (85 Euro) programımıza katılabilirler. Atlas Okyanusu‘nun kıyısında kurulmuş olan, deniz mahsulleri mutfağı ile ünlü, eski adıyla Mogador şehri Essaouira tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Game Of Thrones dizisinin bazı sahneleri çekilen ve 2001 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi‘ne alınan bu kasaba, aynı zamanda Afrika ile Avrupa arasındaki deniz ticaretine can veren önemli limanlar arasındadır. Tarih boyunca Portekiz ve İspanyol kültürü etkisinde kalan, incecik kumların denize karıştığı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bu kasaba otantik havası ile turistlerin ilgilerinin odak merkezi ve Faslılar için de cazip bir sayfiye yeri olmuş durumdadır. Essaouira‘da gerçekleştireceğimiz gezimizde, daracık labirent sokaklarda eski şehri keşfedecek, bu bölgeye ait hediyelik eşyalar satın alma fırsatı bulacağız. Madina (eski şehir, Pazar yeri, Suvayr Surları ve balıkçı limanını panoramik olarak göreceğimiz Essaouira şehir turu ve lokal restoranda alacağımız öğle yemeği ardından alışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman sunuyoruz. Tur bitimi Marakeş yolu üzerinden Kazablanka bölgesi otelimize varıyoruz. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman.  

6.

Gün
KASABLANKA – MEKNES – 6 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından Fas‘ın en eski yerleşim yeri olan, 16. YY sonlarından 17. YY ortalarına kadar Fas‘a başkentlik yapan Meknes ‘deki panoramik şehir turumuzu düzenlemek üzere hareket ediyoruz. Başkent olduğu dönemde altın çağını yaşayan, Mağribi-Arap tarzında inşaa edilen Meknes, camiler, hamamlar, saraylar, hanlar ve bölgede yaşamış uygarlıkların kültürlerine ait anıt eserlere ev sahipliği yapmasının yanı sıra 1996 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak tescillenen Meknes’te gerçekleştireceğimiz panoramik şehir gezimizin ardından serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Fes Turu (55 Euro) programımıza katılabilirler. Fas’ın en büyük 3. şehri, kültür ve tarih zenginliği açısından ise en önemli kenti olan Fes ‘e varışımızla birlikte şehir gezimizi düzenliyoruz. Eski şehir kısmında, araç girişinin yasak olduğu 9000 civarında dar sokağa sahip olan özelliği ile 1981 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi‘ne girerek koruma altına alınan Fes, 9. yüzyıldan kalma Dünya’nın ilk üniversitesinin bulunduğu ve Dünya üzerinde var olan en iyi korunan Orta Çağ şehirlerinden biridir. Devasa savunma duvarlarıyla çevrili, zaman tünelinde geri gittiğiniz hissine kapılacağınız, bakır ve deri işlemeciliğinin en güzel örneklerinin yanı sıra, baharatları ile de ünlü olan Fes şehrinde gerçekleştireceğimiz panoramik şehir gezisi esnasında Kral Kapısı (Musevi Mahallesi), Fatima tarafından 857 yılında yaptırılan, Fas'ın ikinci büyük camisi ve Batı'nın ilk üniversitesi ve dünyanın en önemli öğrenim merkezine ev sahipliği yapan Karaouin Cami ve Medresesi (giriş ücreti tur bedeline dahildir), Molla İdris Türbesi, Attarin Medresesi, Kraliyet Sarayı kapısı, eski şehir bölgesi ve yöreye ait hediyelik eşyalar ve baharatlar alabileceğimiz Bakır ve Zanaatkarlar Çarşısı görülecek yerler arasındadır. Fes turu bitiminde Meknes bölgesindeki otelimize transfer. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman. 

7.

Gün
MEKNES – ŞAFŞAVAN – TANCA 7 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından evlerde, sokaklarda, merdivenlerde, duvarlar ve direklerde hemen hemen şehrin her yerinde mavi renginin ve tonlarının hâkim olması sebebiyle “Mavi Elbiseli Şehir” olarak anılan, dar sokakları ve otantik evleri ile büyüleyen, masalsı güzelliği ile gelen turistleri etkisi altına alan ve fotoğraf severlerin kesinlikle hayran kaldığı Şafşavan ‘a hareket ediyoruz. Maviliğin başımızı döndüreceği ve yürürken zaman zaman kendimizi bir akvaryumun içinde hissedeceğimiz Şafşavan’ın dar sokak ve caddelerinde gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuz esnasında Uta-El Hamam Meydanı, 15. YY ‘da inşa edilen Şafşavan Büyük Camii, Medina (Eski Şehir), İspanyollar tarafından inşa edilen Jemaa Bouzafar Camii ve Fransız mimari örneklerini bulabileceğimiz V. Muhammed Meydanı başlıca görülecek yerler arasındadır. Şafşavan’da gerçekleştireceğimiz şehir turu ve serbest zamana sonrasında Tanca bölgesindeki otelimize transfer. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman. 

8.

Gün
TANCA – CEBELİTARIK BOĞAZI (Cap Spartel 8 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından panoramik Tanca şehir turumuzu düzenliyoruz. Fas ‘ın en büyük üçüncü şehri olan Tanca aynı zamanda Fas’ın Avrupa Kıtası ‘na en yakın şehridir ve Avrupa ile Afrika arasında stratejik bir geçiş konumundadır ve Fas’ın Endülüs’e açılan kapısı olarak nitelendirilir. Deniz kenarında ve tepeler üzerine kurulmuş bir şehir olan Tanca, konumu sebebi ile tarih boyunca birden fazla medeniyete ev sahipliği yapmış ve birçok ülkenin yönetimi altında kalmıştır. Bu sebeple mimari ve sanatsal açıdan farklı kültürlerin izine rastlamak mümkündür. Tanca ‘da Corniche yolu üzerinden gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu sonrasında Spartel Burnu’na (Cap Spartel) hareket ediyoruz. Cebelitarık Boğazı ‘nın başlangıç noktasında ve Fas ‘ın en kuzey noktasında konumlanan, stratejik konumu sebebiyle tarih boyunca birçok kara ve deniz savaşına ev sahipliği yapan, aynı anda hem Akdeniz’i hem Atlas Okyanusu‘nu, hem Avrupa hem de Afrika kıtalarını görebileceğimiz Spartel Burnu (Cap Spartel) ziyaretimiz ardından İstanbul’a dönüş uçuşumuz için Kazablanka Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Rabat Şaheserleri ve Medina Gece Pazarları Turu (65 Euro) programımıza katılabilirler. Kuzeybatı Fas'ın Atlantik kıyısında, Bouregreg Nehri kıyısında yer alan Rabat, Arap-Müslüman geçmişi & kendine özgü Kolonyal mimarisi ile zengin bir tarihsel geçmişe sahiptir. 1912'den 1930'lara kadar Fransız himayesi altında tasarlanan ve inşa edilen, kraliyet ve idari alanlar, konut ve ticari gelişmeler ve botanik ve zevk bahçeleri (Jardins d’Essais) dahil olmak üzere batı modernliğine geçişi de yansıtan yeni şehri içerir. Limanı geleneksel balıkçı tekneleriyle dolu Rabat’ın Bouregreg nehrinin karşı kıyısında, Robinson Crusoe'nun Brezilya'ya son kaçışından önce köleleştirildiği Rabat'ın ikiz kasabası Sale bulunmaktadır. Rabat‘ın Palmiye ağaçları ile çevrili, 12. Yüzyıla dayanan anıtlar ve heykellerle dolu caddelerinde panoramik gezi düzenliyor ve serbest zaman sunuyoruz. Gezimize ilk olarak Muhammed V Mozalesi (dileyen misafirlerimiz serbest zaman dahilinde müsaitliğe bağlı olarak ücretsiz olarak ziyaret edebilirler) ve kurucusu 1199'da öldüğünde yarım kalan büyük minaresiyle Orta Çağ Mağribi dünyasının bir harikası, o zamanlar dünyanın en yüksek binası olmak üzere inşaa edilen Hasan Kulesi, Kraliyet sarayı panoramik olarak görülecektir. Okyanus kenarında ve kale içinde bulunan Kasbah Udayas lokal mahallesinde sunulacak serbest zaman sonrasında eski kent merkezi Medina ‘nın ana caddesi Rue Souika ‘da kurulan ve çeşitli süs eşyalarının, şalların, kıyafetlerin satıldığı rengarenk tezgâhları ziyaret ederek hem alışveriş hem de pazarlık keyfini yaşayabileceğimiz, yerel sokak lezzetlerinin tadına bakabileceğimiz gece pazarları turumuzu düzenliyoruz. Tur bitimi Kazablanka Havalimanı ‘na doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. 

9.

Gün
KAZABLANKA – İSTANBUL 9 gün programını görmek için tıklayınız

Bagaj teslim, check-in ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının PC652 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 01.10‘da İstanbul‘a uçuyoruz. TSİ 07.55‘de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı‘na varış ve turumuzun sonu.

DAHİL OLANLAR:
· Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile S. Gökçen HL – Casablanca HL – S. Gökçen HL parkurunda uçak bileti,
· Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
· 3 Sup. ve 4* otellerde toplam 7 gece konaklamalar ve sabah kahvaltıları
· Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
· Kazablanka, Meknes, Şafşavan, Tanca ve Cebelitarık Boğazı (Cap Spartel) panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri,
· Türkçe ve Lokal rehberlik hizmetleri.
· TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası


HARİÇ OLANLAR:
· Yurt dışı çıkış harcı bedeli
· Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
· Programda belirtilen/belirtilmeyen isteğe bağlı ekstra tur ve geziler,
· Uçak içi ikramlar,
· Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve 7 gece toplam 25 Euro tutarında ücretlerdir)
· Zorunlu Lokal Rehberlik (Kişi başı 10 Euro)
· İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
· İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (20 Euro)
· Kazablanka Hasan II. Camii giriş ücreti (12 Euro / namaz saatlerinde ücretsizdir)

Avantajlı Ekstra Tur -A- Paketi: 230 Euro yerine 195 Euro!
· Avantajlı ekstra tur paketlerinde dahil olarak belirtilen müze & ören yeri giriş ücretleri
· Marakeş Gece Turu (35 Euro)
· Marakeş ve Şaheserleri Turu (75 Euro)
· Fes Turu (55 Euro)
· Rabat Şaheserleri ve Medina Gece Pazarları Turu (65 Euro)
Avantajlı ekstra tur -A- paketinde 0-2 yaş ücretsiz olup, 03-12 yaş 150 Euro ‘dur.

VE / VEYA (Not : Dileyen misafirler her 2 paketi de satın alabilirler)

Avantajlı Ekstra Tur -B- Paketi: 215 Euro yerine 155 Euro!
• Avantajlı ekstra tur paketlerinde dahil olarak belirtilen müze & ören yeri giriş ücretleri
• Akşam Yemeği ve Chez Ali Fantasia Show Turu (55 Euro)
• Öğle Yemekli Agadir Turu (75 Euro)
• Öğle Yemekli Essaouira Turu (85 Euro)
Avantajlı ekstra tur -B- paketinde 0-2 yaş ücretsiz olup, 03-12 yaş 125 Euro ‘dur.


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

*** Tanca konaklamaları Tanca, Tetuan veya Assilah bölgelerinden birinde sunulacaktır.

*** İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir.

***Bağlantılarımız 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.

GENEL ŞARTLAR

1. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

2. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Jojo Tatil gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Jojo Tatil’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Jojo Tatil’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Jojo Tatil tarafından iptal edilmesi durumunda Jojo Tatil’ dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Jojo Tatil sorumlu tutulamaz.

3. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde Jojo Tatil iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

İptal ve değişiklik

4. Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Jojo Tatil’a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Jojo Tatil ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

Rehberlik Hizmetleri ve Ekstra Turlar

5. Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 15 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları ve içerikleri değişiklik gösterebilir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.

6. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, bu ekstra turu satın alan misafirlerin kullanımı içindir.

7. Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Jojo Tatil sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

8. Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

9. Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

Uçuşlar Hakkında

10. Jojo Tatil hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.

11. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Jojo Tatil, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

12. 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.

13. Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.

14. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

15. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.

16. Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan Jojo Tatil sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

17. Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, Jojo Tatil’un sorumluluğunda değildir.

18. Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.

19. Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

Diğer Hususlar

20. Jojo Tatil misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Jojo Tatil’un iptal koşulları geçerli olacaktır.

21. Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire Jojo Tatil tarafından bildirilecektir.

22. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Jojo Tatil tarafından bilgi verilecektir.

23. Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

24. Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.

25. Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.

26. Jojo Tatil tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Jojo Tatil tarafından garanti edilemez.

27. Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

28. Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.

29. Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.

30. Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.

31. Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).

32. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

33. Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.

34. 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

35. Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.

36. Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

37. Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

38. Jojo Tatil zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

39. Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Jojo Tatil sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

40. Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

41. Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Jojo Tatil’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

Vize ve Pasaport

42. T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır.

43. Misafirlerimizin pasaportlarının seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

44. Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

45. Bu turdaki ülkelere giriş için vizeden muaf olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Jojo Tatil sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

46. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Jojo Tatil sorumlu olmayacaktır.

47. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

48. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#STY
LOKASYON:
Fas (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları
EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.
EK HİZMET VE SERVİSLER
155 EUR
Avantajlı Ekstra Tur -B- Paketi: 215 Euro yerine 155 Euro!:• Avantajlı ekstra tur paketlerinde dahil olarak belirtilen müze & ören yeri giriş ücretleri • Akşam Yemeği ve Chez Ali Fantasia Show Turu (55 Euro) • Öğle Yemekli Agadir Turu (75 E (Avantajlı ekstra tur -B- paketinde 0-2 yaş ücretsiz olup, 03-12 yaş 125 Euro ‘dur.)
195 EUR
Avantajlı Ekstra Tur -A- Paketi: 230 Euro yerine 195 Euro! :· Avantajlı ekstra tur paketlerinde dahil olarak belirtilen müze & ören yeri giriş ücretleri · Marakeş Gece Turu (35 Euro) · Marakeş ve Şaheserleri Turu (75 Euro) · Fes Turu (55 Euro) · Rab (Avantajlı ekstra tur -A- paketinde 0-2 yaş ücretsiz olup, 03-12 yaş 150 Euro ‘dur.)

TARİH VE FİYATLAR

599

9 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Çöl Safari Dahil Mega Fas turu... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.