Baştanbaşa Gizemli Çin Turu Türk Havayolları ile 8 Gece PKX PVG

İYİ SEÇİM!
  • Baştanbaşa Gizemli Çin Turu Türk Havayolları ile 8 Gece PKX PVG: PEKİN (3) XİAN (1) HANGZHOU (1) SUZHOU (1) SHANGAİ (2)
  • Baştanbaşa Gizemli Çin Turu Türk Havayolları ile 8 Gece PKX PVG: PEKİN (3) XİAN (1) HANGZHOU (1) SUZHOU (1) SHANGAİ (2)
  • Baştanbaşa Gizemli Çin Turu Türk Havayolları ile 8 Gece PKX PVG: PEKİN (3) XİAN (1) HANGZHOU (1) SUZHOU (1) SHANGAİ (2)
  • Baştanbaşa Gizemli Çin Turu Türk Havayolları ile 8 Gece PKX PVG: PEKİN (3) XİAN (1) HANGZHOU (1) SUZHOU (1) SHANGAİ (2)
  • Baştanbaşa Gizemli Çin Turu Türk Havayolları ile 8 Gece PKX PVG: PEKİN (3) XİAN (1) HANGZHOU (1) SUZHOU (1) SHANGAİ (2)
  • Türk Havayolları ile
  • 4* 5* Oteller
  • 8 Gece 9 Gün
  • Tüm turlar, sabah-öğle-akşam yemekleri DAHİL
  • PKX PVG
PEKİN (3) XİAN (1) HANGZHOU (1) SUZHOU (1) SHANGAİ (2)

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İstanbul – Pekin 1. gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımız ile 22.00’da buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk havayolları TK88 sefer sayılı uçuşu ile 02.10’da Pekin’e hareket. Yerel saat ile 16.15’de Pekin havalimanına varışın ardından özel otobüsümüz ile havalimanından hareketle akşam yemeği için yerel restoranta transfer. Akşam yemeği sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2.

Gün
Pekin 2. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınacak kahvaltımızın ardından Pekin şehir turu. Bu turumuzda öncelikle Çin tarihinde önemli protesto ve olayların yaşandığı, Mao’nun Çin Halk Cumhuriyeti’ni ilan ettiği ünlü Tiananmen Meydanını, Unesco Dünya mirası listesindeki 980 binalı Forbidden City ‘Yasak Şehir’i gezeceğiz. Öğle yemeğimizi lokal restoranta alıyoruz. Adeta büyüleneceğiniz bu turumuzda rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman ve daha sonra sırasıyla Cennet Tapınağı ve Hutong’u çekçek bisikletle gezerek son derece keyifli anlar yaşayacağız. Akşam yemeğimiz ünlü Quanjude restoranda Pekin ördeği olacak. Akşam yemeği sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.

Gün
Pekin 3. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınacak kahvaltımızın ardından Yazlık Saray bahçelerini ve Dünyaca ünlü Çin Seddini ziyaret edeceğiz.

Kunming Gölü kıyısında yer alan Muhteşem Yazlık Saray Bahçeleri gezildikten sonra dilerseniz uygun fiyata inci alma şansınız da olacak. Gezimizin ardından ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, kuzeyden gelen istilalarını engellemek amacı ile veya bir diğer görüşe göre Çin’den Kuzeye göçleri engellemek amacıyla milattan önce 220 yılında yapımına başlanan Çin Seddi gezisi yapılacaktır. Öğle yemeğimizi lokal restoranta alıyoruz. Bu muazzam yapıyı gezdikten sonra Çin’e özgü inci yetiştiriciliğine tanıklık edeceğimiz İnci Üretim Merkezi’ni ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


4.

Gün
Pekin-Xian 4. gün programını görmek için tıklayınız

Otelden alacağımız kahvaltı paketlerimizle tren istasyonuna transfer. Xian’a gideceğimiz hızlı trenimize biniyoruz ve yolculuğumuz başlıyor. Varışımıza istinaden otelimize transfer. Daha sonra öğle yemekli Terra Cota turumuzu gerçekleştireceğiz. Öğle yemeğimizi lokal restoranta alıyoruz. Çin'in ilk imparatoru Shihuan’ın mezarını korumak için yapılmış, 20.YY’da ortaya çıkarılan en önemli arkeolojik kazılardan birisi olan Terra Cota Savaşçıları olarak bilinen ‘’ Yeraltı Heykel Ordusu’’ müzesini gezeceğiz. “Pişmiş Toprak” anlamına gelen ‘’ Terra Cota’’ müzesinde göreceğiniz mezar ve heykeller 1987 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası Listesine alınmıştır. Tur bitimi otele transfer ve serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte akşam yemekli Tang Dynasty Show’una katılacağız. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.     

5.

Gün
Xian-Hangzhou 5. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınacak kahvaltımızın ardından Xian şehir turu. Bu turumuzda Big wild goose tapınağı, Şehir surları, Müslüman mahallesi ve Büyük Cami görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi lokal restoranta alıyoruz. Rehberinizin anlatımlarıyla şehirde serbest zaman ve Xian havalimanına transfer. Akşam geç uçuş ile Hangzhou’ya uçuyoruz. Akşam yemeğimizi uçakta alıyoruz. Varışın ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6.

Gün
Hangzhou-Suzhou 6. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınacak kahvaltımızın ardından Hangzhou şehir turu. Bu turumuza Ünlü Xihu Gölü'nde (Batı Gölü) yapacağımız tekne gezisi ile başlıyoruz. Batı Gölü; şehir merkezinin hemen yakınında yer alan 60 km2 bir alan üzerine kurulu tapınak, bahçe ve mesire alanlarından oluşmaktadır. 2011 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi kapsamına alınan bu dev açık hava parkının, 5,6 kilometrekaresini bölgeye de adını veren Batı Gölü kaplamaktadır. Kendinizi adeta cennette hissedeceksiniz. Tur esnasında yerel restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra Suzhou’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Suzhou’ya varışımızın ardından Otelimize check-in gerçekleştiriyoruz. Yerel restaurantta akşam yemeğimiz sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.      

7.

Gün
Suzhou-Shangai 7. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınacak kahvaltımızın ardından Suzhou şehir turu. İpek cenneti olarak bilinen Suzhou güzel taş köprüleri, pagodaları, Çin bahçeleri ve İpek endüstrisi ile ünlüdür. 900'lü yıllardan bu yana Çin İpek endüstrisinin en önemli merkezlerinden biri olan Suzhou 2500 yıllık bir tarihe sahiptir. Lingering bahçeleri, golden rooster gezilerimizi sonrası muhteşem manzaralara sahip bir göl ve kanal turumuzu tamamlayacağız. Öğle yemeğimizin ardından Çin'in en büyük şehri ve en önemli limanı olan Şangay’a hareket ediyoruz. Şangay’a varışımızın ardından otelimize check-in gerçekleştiriyoruz. Yerel restaurantta akşam yemeğimiz sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde      

8.

Gün
Shangai 8. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınacak kahvaltımızın ardından Shangai şehir turu. Bu turumuzda kolonyal dönemde inşa edilen binaların, modern gökdelenlerle yan yana sahil boyunca sıralandığı The Bund bölgesini gezip keşfedeceğiz. Tur esnasında yerel restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Sonrasında Fransız mimarisinin bulunduğu Fransız bölgesi ile Asya’nın en yüksek, dünyanın ise en yüksek üçüncü televizyon binası olan Oriental Pearl TV Binasını dışarıdan panoramik olarak göreceğiz. Shanghai’ın önemli dini yapıtlarından biri olan Jade Buddha Tapınağı’na (Zümrüt Buda Tapınağı) hareket ediyoruz. Ardından Çin Bahçelerine çok güzel bir örnek olan Yu Garden’a gidiyoruz. Sonrasında Huangpu Nehri Tekne Gezisine gerçekleştireceğiz. Kentin simgesi olan 13 milyon nüfusa sahip bu büyük metropolün su ihtiyacını karşılayan Huangpu Nehrinde, tekne ile ışıklar altındaki Şangay’ı görecek keyifli vakit geçireceğiz. Akşam yemeğini tur esnasında yerel restoranda aldıktan sonra otelimize transferimiz gerçekleşecek. Rehberinizin bilgilendireceği saatte meşhur akrobasi Show’una katılacağız. Geceleme otelimizde      

9.

Gün
Shangai-İstanbul 9. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınacak kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması. Nanjing Road ve Taobaocheng caddesinde alışveriş ve gezmek için serbest zaman. Daha sonra Geleneksel özelliğini korumuş Çin’in Venedik’i olarak bilinen ‘’Su Köyü’’ Zhujiajiao'da geçmişi 1700 sene öncesine dayanan şehrin merkezinde iç içe geçmiş kanallarında tur yaparken geleneksel Çin hayatına yakından tanık olacaksınız. Gezi sırasında öğle yemeğimizi yerel restoranda alıp sonrasında havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk havayolları TK27 sefer sayılı uçuşu ile 23.05’de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 06.15’de varış ve turumuzun sonu.

DAHİL OLANLAR:
• Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul-Pekin/Shangai-İstanbul arası uçak bileti,
• Havalimanı vergileri,
• 4*/5* otellerde 8 gece konaklama,
• Sabah kahvaltıları,
• Öğle yemekleri,
• Akşam yemekleri,
• Alan - Otel- Alan transferleri,
• Tüm şehirlerarası transferler,
• Pekin – Xian hızlı tren bileti ücreti,
• Xian – Hangzhou iç hat uçuş ücreti,
• Yazlık Saray ve Çin Seddi turu öğle yemekli,
• Terra Cotta Turu öğle yemekli,
• Xihu Gölü tekne gezisi,
• Huangpu Nehri Tekne Gezisi,
• Jade Buddha Tapınaği gezisi,
• Tang Dynasty Show akşam yemekli turu,
• Zhujiajiao Turu öğle yemekli,
• Tüm şehir turları ve programdaki tüm turlar,
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
• Profesyonel yerel rehberlik hizmetleri,
• Profesyonel yerel acente hizmetleri,


HARİÇ OLANLAR:
• Vize Ücreti, 180 USD
• Seyahat sağlık ve vize sigortası,
• Yurtdışı Çıkış Harcı,
• Tüm otel ekstraları,
• Şehir turist vergileri, geçiş ücretleri, şoför servis ve yerel hizmet ücretlerini kapsayan 120 USD zorunlu tutar rehber tarafından tur hareket etmeden önce toplanacaktır.


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

1. Bu turumuzda Çin Vizesi alınmaktadır.

2. Sivil Havacılık kanunları (Lahey kanunları) çerçevesinde havayolları uçuş saatlerinde ve kullanacağı havalimanında güncelleme yapabilir. Uçuş saatlerinin 48 saat önce misafirlerimiz tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat ve havalimanı değişiklikleri ve olası rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

3. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden ve aksamalardan acentemiz sorumlu değildir.

4. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz ve kullanılmayan bacak için iade yapılamaz.

5. Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, acentemiz sorumluluğunda değildir.

6. Rezervasyon için kişilerin isim ve soyisim, doğum tarihi, T.C. kimlik numarası ve Pasaport numarası detaylarının seyahate çıkacağı pasaporttaki şekliyle acentemize yazılı olarak bildirmesi gerekmektedir. Tüm rezervasyonlar, bu detaylar doğrultusunda yapıldığından olası herhangi bir iptal yâda değişiklikte karşılaşılabilecek cezai tutar kişilere yansıtılacaktır.

7. 8 Gece 9 günlük bu turumuzun otel kategorileri 4&5* otellerdir. Otellerin merkeze uzaklık mesafesi maksimum 5-10 km'dir.

8. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan daha uzak mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

9. Otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak servis edilmektedir ve genelde kontinental olarak servis edilen kahvaltı; tereyağı, reçel (marmelat), ekmek, çay, kahve ve meşrubattan oluşan bir menüyü kapsamaktadır. Otellerin yoğunluk durumlarına göre grup kahvaltıları ayrı salonlarda verilebilir.

10. Tur boyunca araçta sıcak - soğuk içecek ve ikram bulunmamaktadır. Ancak araç içinde kaptan ve yardımcısı tarafından satışı yapılmaktadır.

11. 12 Yaş altı çocuk fiyatı; 2 yetişkinle aynı odada kalındığı takdirde geçerlidir. Üç kişilik odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir. Diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.

12. 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar açılır - kapanır yataklar olduğundan tur katılımcısı 3. kişi ve / veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

13. Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını, içerik aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

14. Otel isimleri "ve benzeri" şeklinde verilmektedir. Konaklamanın yapılacağı otel bilgisi tur hareketinden 2 - 3 gün önce verilmektedir.

15. Panoramik şehir turları; şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen rehber anlatımı ile araçtan inmeden veya şehrin yapısına göre yürüyerek yapılan müze ve ören yeri girişlerinin dâhil olmadığı turlardır.

16. Turların, acentemiz dışında kalan sebeplerden (yolların kapalı olması, hava koşulları, yerel otoriteler tarafından girişe ve gezilmeye izin verilmemesi, sınır geçişlerindeki yoğunluk vb.) ötürü aynı gün ve saatte gerçekleşmemesinden acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

17. Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18. Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup, vizenin herhangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. İptal durumunda zaman fark etmeksizin vize ve sigorta ücretleri iade edilmemektedir.

19. Vizenin en çok konaklama yapılan ülkenin konsolosluğundan alınması gerekmektedir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

20. Ziyaret edilecek ülkeye sorunsuz giriş yapılabilmesi için vize alınan pasaportun veya çıkış yapılacak olan pasaportun yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribatlara uğramamış olması gerekmektedir. Aksi takdirde pasaport polisinin sizi ülkeye almama hakkı mevcuttur ve bundan acentemiz sorumlu değildir.

21. Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz, aksi takdirde kaybolan eşyalardan acentemiz ya da diğer servis sağlayıcılar (yerel acente, otel, otobüs firması vb.) sorumlu değildir.

22. Reşit olmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.

23. Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir. Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda Acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

24. Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

 Tur Grubuna Katılacak Kişilerin Hazırlaması Gerekli Belgeler

1. Pasaport :Başvuru tarihi itibari ile en az 6 ay süresi ve iki boş vize sayfası olan yeni tip çipli pasaportun aslı. Eski tip lacivert pasaportlara vize verilmemektedir.

2. Fotoğraf: 2 Adet arka fonu beyaz, önden çekilmiş, mat kağıda basılmış, beyaz kıyafetli olmayan ve gözlük kullanılmayan fotoğraf. Fotoğraf boyutları ve özellikleri için yandaki fotoğrafa tıklayınız.

3. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Fotokopi renkli veya yazı ve fotoğrafların net olduğu siyah beyaz fotokopi olmalıdır.

4. Gruptaki kişi öğrenci ise öğrenci belgesi, arşivli sabıka kaydı, seyahat giderleri karşılayacak kadar banka hesabı,vukuatlı nüfus kayıt örneği

5. Gruptaki kişi evhanımı ise arşivli sabıka kaydı, seyahat giderleri karşılayacak kadar banka hesabı, vukuatlı nüfus kayıt örneği

6. Gruptaki kişi çalışan ise sgk hizmet dökümü ve sabıka kaydı, vukuatlı nüfus kayıt örneği ,şirket evrakları olarak;

A) Antetli kağıdına dilekçe

B) Şirketin faaliyet belgesinin aslı. ( Son 6 aya ait olmalıdır.)

C) Şirketin vergi levhası fotokopisi(2022 yılı)—imza sirküleri—Sicil gazetesi

7. Gruptaki kişi emekli ise emeklilik belgesi, sabıka kaydı, seyahat giderleri karşılayacak kadar banka hesabı,vukuatlı nüfus kayıt örneği

 Ankara başvuruları için ek olarak,İkametgah belgesi ve kişinin ilk pasaportu ise yada eski pasaportları sunamıyorsa protokol yazısı eklenmelidir.Ayrıca yurt dışı giriş cıkıs belgesi sunulmalıdır


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#ANTL
LOKASYON:
Çin (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

3.499

9 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Baştanbaşa Gizemli Çin Turu Türk... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.