Baştanbaşa Balkanlar Anadolujet Havayolları ile 7 Gece PRN PRN

VİZESİZ
  • Baştanbaşa Balkanlar Anadolujet Havayolları ile 7 Gece PRN PRN: Üsküp (2 gece) Belgrad (1 gece) Saraybosna (1 gece) Medzugorje (1 gece) İşkodra (1 gece) Ohrid (1 gece)
  • Baştanbaşa Balkanlar Anadolujet Havayolları ile 7 Gece PRN PRN: Üsküp (2 gece) Belgrad (1 gece) Saraybosna (1 gece) Medzugorje (1 gece) İşkodra (1 gece) Ohrid (1 gece)
  • Baştanbaşa Balkanlar Anadolujet Havayolları ile 7 Gece PRN PRN: Üsküp (2 gece) Belgrad (1 gece) Saraybosna (1 gece) Medzugorje (1 gece) İşkodra (1 gece) Ohrid (1 gece)
  • Anadolujet Havayolları ile
  • 4* Oteller
  • 7 Gece 8 Gün
  • Vizesiz
  • TÜM ŞEHİR TURLARI DAHİL
  • PRN PRN
Üsküp (2 gece) Belgrad (1 gece) Saraybosna (1 gece) Medzugorje (1 gece) İşkodra (1 gece) Ohrid (1 gece)

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İSTANBUL  PRİŞTİNE  PRİZREN  ÜSKÜP Pazar 1 gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminali AnadoluJet kontuarı önünde saat 10.00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında AnadoluJet Hava Yolları’nın TK7876 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.50’de Priştine’ye uçuş. Yerel saat ile 13.35’te Priştine’ye iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile mimari silueti, minarelerinden yükselen ezan sesleri, yol ve dükkân levhalarındaki Türkçe ibareleri ile ilk görüşte tipik bir Anadolu kenti intibasını veren Prizren'e hareket ediyoruz. Varışımızla panoramik Prizren Şehir Turuna Sinan Paşa Camii, Halveti Tekkesi, Bayraklı Camii, Mehmet Paşa Hamamı’nı görerek başlıyoruz. Verilecek serbest zamanın ardından Üsküp’e hareket. Varışımızla beraber panoramik Üsküp Şehir Turuna başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Sultan Murad Camii, Saat Kulesi, İsa Bey Camii, Kurşunlu Han, Sulu Han, Çifte Hamam, Kapan Han, Davut Paşa Hamamı, II Filip heykeli bulunmaktadır. Taş Köprü üzerinden geçerek Makedonya Meydanı’na varıyoruz. Büyük İskender’in heykelinin de bulunduğu bu güzel meydanın ardından turumuzu Rahibe Teresa’nın evinde sonlandırıyoruz. Tur bitimi ile otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Üsküp’deki otelimizde. (A)

2.

Gün
ÜSKÜP  BELGRAD Pazartesi 2 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Sırbistan yolculuğumuza başlıyoruz. Sınıra varışımızla pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlıyoruz. Niş şehri yakınlarında vereceğimiz molanın sonrası, Belgrad’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızla yürüyerek yapacağımız panoramik Belgrad Şehir Turuna başlıyoruz. Şehir turumuzda Dört Yol bölgesi, Bayraklı Camii, Kale Meydan, Leopod Kapı, Zindan Kapı, Despod Kapı, muhteşem manzarasıyla Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği nokta, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kapı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Karacorceva Kapı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzu kafeleri ve restoranlarıyla ünlü Knez Mihailova caddesinde sonlandırıyoruz. Rehberimizin bildireceği saatte otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Belgrad’daki otelimizde. (K, A)

3.

Gün
BELGRAD  SARAYBOSNA Salı 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Bosna ve Hersek yolculuğumuza başlıyoruz. Sınıra varışımızla pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlıyoruz. Yol üstü vereceğimiz molanın sonrası, Saraybosna’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızla birlikte panoramik Saraybosna Şehir Turuna başlıyoruz. Şehir turumuzda şehrin simge yapılarından olan Merkez Kütüphane, hikayesine çok şaşıracağınız Inat Kuca, Osmanlı döneminde inşa edilmiş Latin Köprüsü ve 1.Dünya Savaşı'nın çıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan arşidükü Franz Ferdinand ve eşinin vurulması olayının yaşandığı noktayı gördükten sonra şehrin kalbi Başçarşı'ya doğru devam ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nda bir gelenek olan sebili ve adını bu eserden alan Sebil Meydanı ile devam eden turumuz, tarihi yapısını halen korumuş Başçarşı sokaklarını keşfederek devam edecek. Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camii ve Saat Kulesi göreceğimiz diğer eserler. Şehrin en popüler caddesi Ferhadija'da Avusturya-Macaristan İmparatorluğu dönem mimarisini yansıtan binalar, Katolik Katedrali, Markale Pazarı, kapalı pazar yeri ile devam edecek olan turumuz 2.Dünya Savaşı kurbanları anısına yapılan Sönmeyen Ateş Anıtı'nda sona erecek. Burada serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilir, Moriça Han’ın tarihi atmosferinde Türk çayı ve Boşnak kahvesini yudumlayabilirsiniz. Rehberimizin bildireceği saatte otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Saraybosna’daki otelimizde. (K, A)

4.

Gün
SARAYBOSNA  MOSTAR  BLAGAJ  POÇİTEL  MEDZUGORJE Çarşamba 4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Mostar’a hareket ediyoruz. Varışın ardından yürüyerek yapacağımız panoramik Mostar Şehir Turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında inşa edilen köprü, Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992-1995 yılları arasında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı. Köprü, Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Ardından Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Sonrasında Blagaj’a hareket ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz. Bosna Hersek’te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları göreceğiz. Tur bitimi ile Katolikler için kutsal sayılan Medzugorje’ye hareket ediyoruz. Varışımızla check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Medzugorje’deki otelimizde. (K, A)

5.

Gün
: MEDZUGORJE  TREBINJE  KOTOR  BUDVA  İŞKODRA Perşembe 5 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, otelimizden ayrılıyoruz. Trebinje üzerinden geçerek, dünyanın en genç devletlerinden Karadağ sınırına varıyoruz. Sınırdaki pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından ilk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor olacak. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız panoramik Kotor Şehir Turunda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanların en ünlü tatil merkezlerinden Budva’yı ziyaret edeceğiz. Yürüyerek yapacağımız panoramik Budva Şehir Turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi göreceğiz. Öğle yemeği için serbest zaman. Rehberimizin bildireceği saatte hareket. Yolumuzun üzerinde zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılan muhteşem St Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola vereceğiz. Sonrasında İşkodrada’da konaklayacağımız otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz İşkodra’daki otelimizde. (K, A)

6.

Gün
İŞKODRA  TİRAN  OHRİD Cuma 6 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Arnavutluk’un başkenti Tiran’a hareket ediyoruz. Panoramik Tiran Şehir Turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Şehir turu bitimiyle kısa bir yolculuğun ardından, Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi yaptırdıktan sonra Ohrid Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Ohrid’e varışımızla yürüyerek yapacağımız panoramik Ohrid Şehir Turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz. Şehir turunun ardından otelimize transfer. Akşam yemeğini Makedon müzikleri ve dansları eşliğinde yerel restoranda aldıktan sonra, otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Gecelememiz Ohrid’deki otelimizde. (K, A)

7.

Gün
OHRİD  RESNE  MANASTIR  KALKANDELEN  ÜSKÜP Cumartesi 7 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Manastır’a (Bitola) hareket ediyoruz. Resne üzerinden geçerek, Manastır’a varışımızla Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camii’ni, Yeni Camii’yi ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağımız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Buradan sonra yolculuğumuz Kalkandelen’e doğru devam edecek. Mavrova milli parkında vereceğimiz molanın ardından Kalkandelene varışımızla 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati Baba Tekkesi’ni ve bir mimari şaheser olan Alaca Camii’yi ziyaret ediyoruz. Turumuzun sonunda ardından Üsküp’e hareket. Panoramik Üsküp Şehir Turunun ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve gecelememiz Üsküp’deki otelimizde. (K, A)

8.

Gün
ÜSKÜP  PRİŞTİNE  İSTANBUL Pazar 8 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Priştine’ye hareket ediyoruz. Varışımızla 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda şehit edilmiş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesi ve müzeyi ziyaret ettikten sonra, Priştine havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, AnadoluJet Hava Yolları’nın TK7877 sefer sayılı uçuşu ile saat 14:40’ta İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 17:10’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz. (K)

DAHİL OLANLAR:
 AnadoluJet Hava Yolları tarifeli seferleri ile SAW-PRN-SAW parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 Belirtilen veya benzeri otellerde 7 gece konaklama
 Programda belirtilen sabah kahvaltıları
 Programda belirtilen akşam yemekleri
 Programda belirtilen panoramik şehir turları
 Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 Türkçe rehberlik hizmeti
 Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen mesleki sorumluluk sigortasıdır)


HARİÇ OLANLAR:
 Yurtdışı Çıkış Harcı (güncel 150 TL)
 Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
 Ekstra Turlar
 Kişisel harcamalar
 Seyahat sağlık sigortası
 Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilemiş tüm servisler
 Covid-19 ile ilgili testler ve sigortalar

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

K: Kahvaltı / A: Akşam Yemeği / Ö: Öğle Yemeği

AnadoluJet TK050 SAW-PRN 12.50 13.35 // AnadoluJet TK199 PRN-SAW 14.40 17.10

• Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 30 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, operasyon departmanı aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.

• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.

• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

• Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Jojo Tatil’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check-in sitesi var ise, check-in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

• Jojo Tatil; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında aynı odada kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından birisi veya ikiside olmadan tura katıldığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin tüm seyahat süresince kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Jojo Tatil sorumlu tutulamaz.

• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

• Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail olarak yapılacaktır.

• Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

• Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmamaktadır. Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Pasaport polisi geçerli vizesi olsa dahi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda tüm mali ve hukuki sorumluluk yolcuya aittir. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

• Pasaport polisi Türkiye sınır kapılarından çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Jojo Tatil’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

• Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.

• Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir. 15 kişi altında sayı olması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir.

• Şehir turu ilk gün rötar vs nedeniyle hava karanlığına denk gelirse farklı günde gerçekleşebilir.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#SKY
LOKASYON:
Balkanlar (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

697

8 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Baştanbaşa Balkanlar Anadolujet... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.