VİZESİZ
  • Bakü Turu Anadolujet Havayolları ile 3 Gece GYD GYD: BAKÜ (3)
  • Bakü Turu Anadolujet Havayolları ile 3 Gece GYD GYD: BAKÜ (3)
  • Bakü Turu Anadolujet Havayolları ile 3 Gece GYD GYD: BAKÜ (3)
  • Anadolujet Havayolları ile
  • 4* Oteller
  • 3 Gece 4 Gün
  • GYD GYD
BAKÜ (3)

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İSTANBUL – BAKÜ 1. gün programını görmek için tıklayınız

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali AnadoluJet Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 08:00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından AnadoluJet Hava Yolları TK 5570 sayılı tarifeli seferi ile saat 11:00’da Bakü’ye uçuş. Yerel saat ile 14:40’da varış. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket. Dönme Dolap, Venedik Parkı, Flame Towers, Türk Şehitliği, Bayrak Kale, Milli Meclis Meydanı ve Azerbaycan Şehitler Sokağı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

2.

Gün
BAKÜ 2. gün programını görmek için tıklayınız

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Abşeron Yarımadası Turu [Ataşgah ve Yanar Dağ] (50 USD)’na katılabilirler. Üç Mecusi Tapınağı’ndan biri olan ve ismi “ateş mabedi” anlamına gelen Ateşgah Mimari Kompleksi’ni ziyaret etmek için Abşeron Yarımadası’na hareket ediyoruz. “Sönmeyen Ateş” tabiriyle bilinen bu yapı, Zerdüşt inancına göre önemli Haç yerlerinden birisidir. Ardından ünlü seyyah Marco Polo’nun “Ateş Ülkesi” olarak adlandırdığı Yanar Dağ’ı gezeceğiz. 1950’li yıllarda tesadüfen keşfedilen, 65 hektarlık bir alanda yer altından çıkan doğalgazın etkisiyle yüzyıllardan beri sönmeden yanmaya devam eden bu Yanar Dağ sizleri her açıdan büyüleyecek. Turumuzun bitimiyle birlikte otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

3.

Gün
BAKÜ 3. gün programını görmek için tıklayınız

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Gobustan & Çamur Volkanları ve Haydar Aliyev Kültür Merkezi Turu (60 USD)’na katılabilir. Turumuzda ilk olarak UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Bakü’nün yaklaşık 70 km. dışında bulunan ve Arkeolojik eserler bakımından en ünlü bölgesi olan Gobustan’a doğru yola çıkıyoruz. Eski Şirvan yolu üzerinde ve Hazar Denizi yakınlarında bulunan Gobustan aynı zamanda bir açık hava müzesi olarak adlandırılmaktadır. Gobustan oyma kayalıkları ve resimli taşları ile Ortaçağ dönemine ilişkin çok önemli izler taşımaktadır. Bir sonraki durağımız Çamur Volkanları Bölgesi. Bu bölge dünyada bulunan 700’den fazla Çamur Volkanları’nın yarısına sahip olmakla birlikte en büyük olanlarına sahip olmasıyla bilinmektedir. Ardından sizlerle birlikte canlı volkan hareketlerini gözlemliyoruz. Buradaki turumuzun ardından Haydar Aliyev Kültür Merkezi ziyareti için Bakü’ye doğru yola çıkıyoruz. Azerbaycan mitolojisinde Hazar Denizi’nin yükselişini yansıtan, ünlü mimar Zaha Hadid’in özel tasarımı olan bu bina yaklaşık 3,5 yılda inşa edildi. Azerbaycan’ın en önemli yapıtları arasında gösterilen bu bina, futuristik ve modern mimarisi ile Azeri toplumunun geleceğe yönelik yaklaşımlarının da bir sembolü olarak kabul ediliyor. Merkez içerisinde sergilerin yanı sıra Arkeolojik bulgular, Etnografya bölümü ve Haydar Aliyev’e ilişkin kişisel eşyalar yer almaktadır. Turumuzun ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde. 

4.

Gün
BAKÜ – İSTANBUL 4. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Bakü Havalimanı’na transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından AnadoluJet Hava Yolları’nın TK 5571 sayılı tarifeli seferi ile saat 15:45’de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 17:45’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

DAHİL OLANLAR:
 AnadoluJet Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (SAW) – Bakü (GYD) – İstanbul (SAW) parkurlarında ekonomi sınıfı uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 4* otellerde 3 gece kahvaltı dâhil konaklama
 Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 Panoramik Bakü şehir turu
 Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri


HARİÇ OLANLAR:
 Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
 Covid-19 Sağlık Sigortası
 Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 Ekstra turlar
 Müze ve ören yerleri giriş ücretleri


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Otel Kategorisi 4* Oteller

Bakü 4* Teatro Hotel vb.

• Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.

• Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.

• Şehirlerde oluşabilecek fuar, kongre, etkinlik vb. durumlarda taahhüt edilen mesafe ve bölge dışında konaklama yapılabilir. Böyle bir durumda otel bölgesi, tur hareketinden en az 30 gün önce acentelerimize yazılı olarak bilgi verilecektir.

• Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından ACENTE kesinlikle sorumlu değildir.

• Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.

• ACENTE, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde ACENTE den tazminat hakkı yoktur.

• ACENTE, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.

• Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

• Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.

• Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan ACENTE sorumlu tutulamaz.

• Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden ACENTE sorumlu değildir.

• Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

• Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, ACENTE’nin sorumluluğunda değildir.

• Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

• Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.

• Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.

• Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

• Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.

• Fuar, kongre, seminer gibi yoğun dönemlerde ki otel konaklamaları şehir dışında yapılabilir.

• Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACENTE sorumlu tutulamaz.

• Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.

• ACENTE, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

• Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.

• 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. .

• Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.

• Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.

• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.

• İptal ve değişiklik durumunda “ACENTE SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#ZONE
LOKASYON:
Bakü (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

599$

4 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Bakü Turu Anadolujet Havayolları... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.