Bakü Şahdağ Kayak Turu Türk Havayolları ile 5 Gece GYD GYD

VİZESİZ
 • Bakü Şahdağ Kayak Turu Türk Havayolları ile 5 Gece GYD GYD: BAKÜ & ŞAHDAĞ
 • Bakü Şahdağ Kayak Turu Türk Havayolları ile 5 Gece GYD GYD: BAKÜ & ŞAHDAĞ
 • Bakü Şahdağ Kayak Turu Türk Havayolları ile 5 Gece GYD GYD: BAKÜ & ŞAHDAĞ
 • Bakü Şahdağ Kayak Turu Türk Havayolları ile 5 Gece GYD GYD: BAKÜ & ŞAHDAĞ
 • Bakü Şahdağ Kayak Turu Türk Havayolları ile 5 Gece GYD GYD: BAKÜ & ŞAHDAĞ
 • Bakü Şahdağ Kayak Turu Türk Havayolları ile 5 Gece GYD GYD: BAKÜ & ŞAHDAĞ
 • Türk Havayolları ile
 • 4* 5* Oteller
 • 5 Gece 7 Gün
 • TZ-BKS5TK-GYD
 • GYD GYD
BAKÜ & ŞAHDAĞ

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İSTANBUL – BAKÜ – ŞAHDAĞ 1 gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 05:50’de buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 332 sayılı tarifeli seferi ile saat 08:50’de Bakü’ye uçuş. Yerel saat ile 12:45’de varış. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Şahdağ’a transfer oluyoruz. Güzergah 235 Km yaklaşık 3 saat kadar sürmektedir. Varışımızın ardından otele yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeğini önceden yarım pansiyon olarak rezerve edip konaklayan misafirler için otelimizin restaurantı 19:00 itibarıyla açıktır. Konaklama otelimizde.

2.

Gün
ŞAHDAĞ 2 gün programını görmek için tıklayınız

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ve ardından tüm gün Şahdağ’da kayak keyfi yapabilmeniz için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Şahdağ resort kompleksi içerisinde bulunan kayak ve snowboard dışındaki ücretli aktivitelerden faydalanabilirler. Zipline , Shahdag Tren ve atıcılık gibi bir çok zevkli ve heyecanlı aktiviteler ile zamanınızı değerlendirebilirsiniz. Akşam yemeğini önceden yarım pansiyon olarak rezerve edip konaklayan misafirler için otelimizin restaurantı 19:00 itibarıyla açıktır. Konaklama otelimizde.

3.

Gün
ŞAHDAĞ 3 gün programını görmek için tıklayınız

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ve ardından tüm gün Şahdağ’da kayak keyfi yapabilmeniz için serbest zaman. Arzu eden misafirler için ekstra olarak düzenleyeceği Kırmızı Kasaba ekstra turu (70 USD). Azerbaycan'ın Kuba Rayonu'nda yer alan bir köy ve belediyedir. 3.598 kişilik bir nüfusa sahiptir ve İsrail ve Amerika Birleşik Devletleri dışında dünyanın tek Yahudi kasabası olduğuna inanılmaktadır. Köy, daha büyük olan Kuba kasabasından Kudiyalçay (veya Kudyal) Nehri'nin karşısında yer almaktadır. Yaklaşık 4.000 kişilik nüfusu oluşturan Azerbaycan'ın yayla nüfusunun veya Dağ Yahudilerinin birincil yerleşim yeridir. Kırmızı Kasaba dünyanın hayatta kalan shtetli son olarak kabul edilir. Muhtemelen çatıların çoğunda kullanılan kırmızı kiremit nedeniyle "Kızıl Kasaba" veya "Kızıl Köy" olarak anılır. Akşam yemeğini önceden yarım pansiyon olarak rezerve edip konaklayan misafirler için otelimizin restaurantı 19:00 itibarıyla açıktır. Konaklama otelimizde.

4.

Gün
ŞAHDAĞ 4 gün programını görmek için tıklayınız

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ve ardından tüm gün Şahdağ’da kayak keyfi yapabilmeniz için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Şahdağ resort kompleksi içerisinde bulunan kayak ve snowboard dışındaki ücretli aktivitelerden faydalanabilirler. Zipline , Shahdag Tren ve atıcılık gibi bir çok zevkli ve heyecanlı aktiviteler ile zamanınızı değerlendirebilirsiniz. Akşam yemeğini önceden yarım pansiyon olarak rezerve edip konaklayan misafirler için otelimizin restaurantı 19:00 itibarıyla açıktır. Konaklama otelimizde.

5.

Gün
ŞAHDAĞ – BAKÜ 5 gün programını görmek için tıklayınız

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ve ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirerek Bakü’ye doğru yola çıkıyoruz. Varışımız ile birlikte panoramik şehir turu için hareket. Eski şehir , Dönme Dolap, Venedik Parkı, Flame Towers, Türk Şehitliği, Bayrak Kale, Milli Meclis Meydanı ve Azerbaycan Şehitler Sokağı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otele transfer oluyoruz. Akşam arzu eden misafirler için ekstra olarak düzenlenecek aynı zamanda müze olan Şirvanşahlar restoranında müzikli ve Azerbeycan milli yemeklerinden oluşan muhteşem bir gece bizi bekliyor (60 USD). Konaklama otelimizde.

6.

Gün
BAKÜ – İSTANBUL 6 gün programını görmek için tıklayınız

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ve 12:00’de otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Haydar Aliyev Otomobil Müzesi ve Kültür Merkezi Turu (40 USD)’na katılabilir. Azerbaycan mitolojisinde Hazar Denizi’nin yükselişini yansıtan, ünlü mimar Zaha Hadid’in özel tasarımı olan bu bina yaklaşık 3,5 yılda inşa edildi. Azerbaycan’ın en önemli yapıtları arasında gösterilen bu bina, futuristik ve modern mimarisi ile Azeri toplumunun geleceğe yönelik yaklaşımlarının da bir sembolü olarak kabul ediliyor. Otomobil Müzesi içerisinde Haydar Aliyev’in otomobillerine ilişkin birbirinden güzel otomobilleri görme fırsatı bulacaksınız. Merkez içerisinde isesergilerin yanı sıra Arkeolojik bulgular, Etnografya bölümü ve Haydar Aliyev’e ilişkin kişisel eşyalar yer almaktadır. Turumuzun ardından Bakü Havalimanı’na transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yolları TK 335 sayılı tarifeli seferi ile saat 21:55’de İstanbul'a hareket. 

7.

Gün
İSTANBUL 7 gün programını görmek için tıklayınız

Yerel saat ile 00:10’da İstanbul'a varış ve turumuzun sonu

DAHİL OLANLAR:
 Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) – Bakü (GYD) – İstanbul (IST) parkurlarında ekonomi sınıfı uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 Belirtilen otellerde 5 gece oda-kahvaltı konaklama
 Tüm şehirlerarası transferler ve kişisel kayak malzemelerinin araçlarda taşınması
 Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 Panoramik Bakü şehir turu
 Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri


HARİÇ OLANLAR:
 Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
 Konaklanan otellerdeki tüm içecekler
 Covid-19 Sağlık Sigortası
 Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 Ekstra turlar
 Müze ve ören yerleri giriş ücretleri


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

OTELLER VE FİYAT TABLOSU

Oteller : 5* PIK PALACE HOTEL SHAHDAG VEYA 5* PARK CHALET SHAHDAG // 4* COURTYARD BY MARRIOTT BAKU VB

Aile odaları veya bazı özel odalar haricindeki odalarda yapılacak 2+2 veya 3+1 konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve verilen ilave yataklar sabit yatak konforunda olmayabilir.

Yarım pansiyon farkı sadece Şahdağ Pik Palace veya Park Chalet Hotellerinde geçerlidir. Bakü deki konaklamada geçerli değildir.

SKI PASSES FİYATLARI

                             Yetişkin             Çocuk (6-11 yaş arası)

Yarım Gün             32₼                     28₼

1 Tam Gün             42₼                    32₼

2 Gün                     67₼                     50₼

3 Gün                     98₼                     76₼

4 Gün                     112₼                   88₼

5 Gün                     126₼                 105₼

6 Gün                     141₼                 118₼

7 Gün                     155₼                 134₼

7 Gün ile 10 Gün arası 195₼ 165₼

YAYA OLARAK FİYATLAR

Lift ve Gondol fiyatları         Yetişkin        Çocuk (6-11 yaş arası)

LIFT № 2, 3                             18₼                         12₼

GONDOLA LIFT № 1, 5         20₼                         15₼

Pasaport olmayan misafirlerimiz TC Kimlik kartı yeni çipli olanlar ile seyahat edebilirler.

Antik buzulların, derin vadilerin ve nefes kesici dağ göllerinin beklediği Şahdağ'ın büyüleyici güzelliğini keşfedin! Kendinizi çok çeşitli bitki ve hayvan yaşamıyla dolu ekolojik bir cennete bırakın! Azerbaycan'ın Gusar şehrine sadece 29 km mesafede yer alan Shahdag Mountain Resort, adını deniz seviyesinden 4243 metre yükseklikte yükselen görkemli Shahdag Dağı'ndan almaktadır. Bu çarpıcı zirve, muhteşem Büyük Kafkasya silsilesinin bir parçasıdır.

Şahdağ Milli Parkı yakınındaki stratejik konumuyla kış ve yaz dönemi için dizayn edilmiş tatil köyü kompleksi, Azerbaycan'da kayak ve çok çeşitli kış ve yaz sporları için benzersiz fırsatlar sunmaktadır. Buradaki tesisler Şahdağ yamaçlarının heyecan verici maceralara ve unutulmaz deneyimlere açılan bir kapı görevi görür. Etkileyici 1.435 ila 2.525 metre rakım aralığıyla kayakçılar ve snowboard meraklıları için mükemmel bir oyun alanı sunmaktadır. Shahdağ kış tesisleri saatte 25.000 kayakçıyı ağırlama kapasitesiyle yamaçlara hızlı ve rahat erişim sağlayan 17 adet teleferik ağı 30 kilometrelik el değmemiş bir araziye yayılmıştır. Shahdag, yeni başlayanlardan deneyimli profesyonellere kadar tüm uzmanlık seviyelerine hitap eden 26 pistten oluşan her türlü kayak seviyesi için geniş bir yelpazeye sahiptir. Kafkas Dağları'nın en iyi tesisleridir.

Şahdağ Milli Parkı ve Kayak Tesis Bilgileri Azerbaycan'ın kuzeydoğu köşesi, yüzyıllar boyunca Avrupa ile Orta Doğu arasında bir geçit görevi görmüştür. Burada, görkemli Kafkas Dağları'nın gölgesinde, anlatılmamış doğal güzellikler gizlidir. Bozulmamış buzullar ve derin vadiler, çarpıcı dağ gölleri ve kanyonlar, bitki ve hayvanlardan oluşan ekolojik bir hazine. Burası tüm ihtişamıyla Şahdağ'dır. Yıl boyunca spor ve eğlenceyi destekleyen bir iklime sahip olan Şahdağ, -20°C'lik kış düşüklerinden 20°C'lik keyifli yaz akşamlarına kadar değişmektedir. Dünyanın en büyük milli parklarından biri için eşsiz bir konum ve içinde bölgenin en büyük kayak merkezlerinden biri. Nefes kesici güzellikte, zamandan saklı bir cennet olan Şahdağ, kısa sürede unutulmayacak bir deneyimdir.

Şahdağ Zirvenin deniz seviyesinden yüksekliği 4,243 metredir. Dağın tabanında 9.000 yılı aşkın bir süredir yerleşim olduğunu gösteren tarih öncesi mağara konutları keşfedilmiştir. İlk olarak 1892 yılında Rus dağcı ve topograf Andrei Pastukhov tarafından tırmanılmıştır.

Yükseklik farkı : - 1 435 - 2 525 m

Yolcu kapasitesi: - 25 000 kayakçı/saat

Kayılabilir alan:

- 108 Ha

- 30 km kayak yapılabilir

17 Asansör:

- 8 kişilik 2 gondol

- Her biri 4 koltuklu 8 adet ayrılabilir tutamaklı telesiyej

- 2 tabak kaldırma

- 5 sihirli halı

26 Pist:

- 6 yeşil eğim (kolay seviye)

- 12 mavi eğim (zor seviye)

- 6 kırmızı eğim (çok zor seviye)

- 2 siyah yamaç (uzman seviyesi)

Üretilen kar: : - 449 kar tabancası, tesisin kayak yapılabilir alanının %100'ünü garanti eder

Kayak Okulu: Ulusal ve uluslararası eğitmenlere sahip 3 Kayak ve Dağ okulu bulunmaktadır

- Zirve Otel

- Shahdag Hotel & Spa

- Pik Palace

Çocuk Kulübü:  Anaokulu / Çocuk Kulübü

- Zirve Otel

- Shahdag Hotel & Spa

- Park Chalet

Kurtarma ve tıbbi hizmet

Tüm pistlerde bir kurtarma hizmeti ve Zirve Otel'de bir Tıp Merkezi bulunmaktadır

Kış etkinlikleri: Zirve Otel'de Segway, Snowmobile, Zipline, çocuklar için Quadlar vb. dahil olmak üzere Kış Aktiviteleri Alanı bulunmaktadır.

Mağaza ve Kiralama: - Zirve Otel / - Shahdag Hotel & Spa / - Pik Palace Otel

Oteller: Shahdag Mountain Resort'deki Otel yatakları: // - Shahdag Hotel & Spa (346 yatak) // - Pik Palace (334 yatak) // - Park Chalet (328 beds)

Restoranlar: 24 Restoranlar, kafeler ve barlar

SPA ve Wellness: 3 SPA, Wellness ve Fitness Merkezi: / - Shahdag Hotel & Spa: Ovdan & Fitness Merkezi (3.000 m2) / - Pik Palace: SPA, Fitness Merkezi (1.700 m2) / - Park Chalet: SPA, Fitness Merkezi (543 m2)

Konferans Merkezleri

İçinde 3 Konferans Merkezi bulunmaktadır:

- Shahdag Hotel & Spa

- Pik Palace

ÖNEMLİ NOTLAR

• Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.

• Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.

• Şehirlerde oluşabilecek fuar, kongre, etkinlik vb. durumlarda taahhüt edilen mesafe ve bölge dışında konaklama yapılabilir. Böyle bir durumda otel bölgesi, tur hareketinden en az 30 gün önce acentelerimize yazılı olarak bilgi verilecektir.

• Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından ACENTE kesinlikle sorumlu değildir.

• Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.

• ACENTE, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde ACENTE den tazminat hakkı yoktur.

• ACENTE, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.

• Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

• Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.

• Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan ACENTE sorumlu tutulamaz.

• Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden ACENTE sorumlu değildir.

• Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

• Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, ACENTE’nin sorumluluğunda değildir.

• Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

• Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.

• Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.

• Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

• Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.

• Fuar, kongre, seminer gibi yoğun dönemlerde ki otel konaklamaları şehir dışında yapılabilir.

• Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACENTE sorumlu tutulamaz.

• Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.

• ACENTE, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

• Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır.

• 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. .

• Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.

• Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.

• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.

• İptal ve değişiklik durumunda “ACENTE SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#ZONE
LOKASYON:
Bakü (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları
EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.
EK HİZMET VE SERVİSLER
200 USD
Shahdag 5* Otel Yarım Pansiyon Farkı 200 usd ()

TARİH VE FİYATLAR

699

7 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Bakü Şahdağ Kayak Turu Türk Havayolları... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.