VİZESİZ
  • Arnavutluk Makedonya Kosova Rotası Pegasus Havayolları ile 3 Gece: Üsküp - Ohrid - Priştine - Tiran
  • Arnavutluk Makedonya Kosova Rotası Pegasus Havayolları ile 3 Gece: Üsküp - Ohrid - Priştine - Tiran
  • Arnavutluk Makedonya Kosova Rotası Pegasus Havayolları ile 3 Gece: Üsküp - Ohrid - Priştine - Tiran
  • Pegasus Havayolları ile
  • 4* Oteller
  • 3 Gece 4 Gün
  • TIA-PRN
Üsküp - Ohrid - Priştine - Tiran

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İstanbul (Saw) - Tiran - Ohrid (28.06.2023 Ça) 1. gün programını görmek için tıklayınız

NOT: İLGİLİ TURUMUZUN, SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI BULUŞMA TARİHİ 27 HAZİRAN 2023, SAAT 23:30’DUR. HAREKET TARİHİ 28 HAZİRAN 2023’TÜR. BU TURUMUZUN BULUŞMASI İÇİN 27 HAZİRAN 2023 AKŞAMI SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI’NA DOĞRU YOLA ÇIKILMALIDIR. Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar kontuarında Pegasus Havayolları check-in kontuarı önünde buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Havayolları’na ait PC283 tarifeli sefer ile 00:35’de Tiran‘a hareket. Saat 01:20’de varış. Varışımızla beraber gümrük ve pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Tiran’da konaklayacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz. Geceleme Tiran otelimizde. Sabah kahvaltımız ardından otelden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz ve Tiran şehir turumuza başlıyoruz. Arnavutluk’un başkenti Tiran’da yapacağımız panoramik turda Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Turumuz ardından Ohrid’e hareket ediyoruz ve Ohrid şehir turumuza başlıyoruz. Ohrid Şehir Turumuz esnasında; Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleimon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi, Aziz Bakire Meryem Kilisesi, 13. yüzyıl Doğu Hıristiyanlığı’nın en görkemli mabedlerinden Aziz Bogorodica Perivleptos, Samoil Kalesi, Çınar Meydanı, Ohrid Pazarı ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro gibi yerler görülecektir. Ardından Ohrid otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

2.

Gün
Bitola (Manastır) - Kalkandelen (Tetova) - Matka Kanyonu - Üsküp (2 2. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz ve Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde ilk olarak, Bitola’yı ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından, Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, Makedonya’nın 2.büyük şehri olan ve bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese ve şehir merkezi görülecek yerler arasındadır. Sonrasında eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonunu ziyaret ediyoruz ve Üsküp’e hareket. Üsküp şehir turumuzda, Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Ardından Üsküp oteline transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.

Gün
Üsküp - Prizren - Priştine (30.06.2023 Cu) 3. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan, dünyanın en genç devletlerinden olan Kosova’ya doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Prizren gezimizi gerçekleştiriyoruz. Balkanların belki de en şirin şehirlerinden biri olan Prizren’de yapacağımız tur esnasında 17. yy.’dan kalma Türk Hamamı, 1615’de yapılmış Sinan Paşa Camii, Prizren Kalesi, Ortodoks Kilisesi, Christ Saviour Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Ve ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Ardından başkent Priştine’ye doğru hareket. Varışımızla beraber Priştine şehir turumuza başlıyoruz. Çok yakın bir zaman önce bir insanlık dramının yaşandığı eski Osmanlı topraklarında, duygu yüklü bir gün geçireceğiz. Göreceğimiz yerler arasında, Çarşı, 15. yy.’da Sultan Beyazıt tarafından yaptırılmış Çarşı Camii, 19.yy.’da halka namaz saatlerini hatırlatabilmek üzere yapılmış saat kulesi, 1461 yılında II. Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılmış Sultan Murad Camii, 19. yy.’dan kalma hamam, 16.yy.’da inşasına başlanıp 19.yy.’da tamamlanabilmiş Yaşar Paşa Camii, Kosova Bilim ve Sanat Akademisi olarak kullanılan 19. yy.’dan kalma Osmanlı konağı var. Şehir turumuz ardından rehberimizin belirleyeceği restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Transfer saatine kadar serbest zaman. Ardından Priştine Havalimanı’na doğru 23:30’da hareket ediyoruz.

4.

Gün
Priştine - İstanbul (Saw) (01.07.2023 Ct) 4. gün programını görmek için tıklayınız

Varışımızla beraber Pegasus Havayolları’na ait PC342 nolu sefer ile 02:55’de İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz ve turumuzun sonu.

DAHİL OLANLAR:
• Pegasus Havayolları ile Istanbul – Tiran / Pristine – Istanbul Ekonomi Sınıf Uçuş Biletleri
• Yerel Ulaşım Hizmetleri
• Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
• 4* Otellerde 1 Gece Tiran, 1 Gece Ohrid , 1 Gece Üsküp’te Oda Kahvaltı konaklama
• 3 akşam yemeği dahil
• Tiran , Ohrid , Üsküp , Pristine Panoramik şehir turları
• Matka Kanyonu gezisi dahil
• Tetova ve Kalkandelen gezileri dahil
• Bitola (Manastır) gezisi dahil
• Prizren gezisi dahil
• Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
• Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
• Şehir Vergileri
• Gümrük Vergileri
• Programda belirtilen panoramik şehir turları
• Havalimanı vergileri ve servis bedelleri
• Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)


HARİÇ OLANLAR:
• Müze ve ören yeri giris ücretleri
• Otelde alınan ekstralar
• Tüm kişisel harcamalar
• Ekstra turlar
• Öğle yemekleri
• Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar
• İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri
• Yurtdışı çıkış harcı 300 TL
• Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

NOT: İLGİLİ TURUMUZUN, SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI BULUŞMA TARİHİ 27 HAZİRAN 2023, SAAT 23:30’DUR. HAREKET TARİHİ 28 HAZİRAN 2023’TÜR. BU TURUMUZUN BULUŞMASI İÇİN 27 HAZİRAN 2023 AKŞAMI SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI’NA DOĞRU YOLA ÇIKILMALIDIR.

KATILIM ŞARTI Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE Umumi Pasaport - Vize gerekli değil // Yeşil Pasaport - Vize gerekli değil // Hizmet Pasaportu - Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

SAĞLIK Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca opsiyonel turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

KONAKLAMA Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

SAAT DİLİMİ Balkanlar, Türkiye ile yaz saat diliminde aynı saat diliminde, kış saat diliminde 1 saat geridedir. Örneğin, Kışın Türkiye’de saat 18:30 iken Balkanlar’da 17:30’dur.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#BIN
LOKASYON:
Balkanlar (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

949

4 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Arnavutluk Makedonya Kosova Rotası... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.