Alsace'nin Masal Köyleri Turu Pegasus Havayolları ile 4 Gece BSL BSL

İYİ SEÇİM!
 • Alsace'nin Masal Köyleri Turu Pegasus Havayolları ile 4 Gece BSL BSL:
 • Alsace'nin Masal Köyleri Turu Pegasus Havayolları ile 4 Gece BSL BSL:
 • Alsace'nin Masal Köyleri Turu Pegasus Havayolları ile 4 Gece BSL BSL:
 • Alsace'nin Masal Köyleri Turu Pegasus Havayolları ile 4 Gece BSL BSL:
 • Alsace'nin Masal Köyleri Turu Pegasus Havayolları ile 4 Gece BSL BSL:
 • Alsace'nin Masal Köyleri Turu Pegasus Havayolları ile 4 Gece BSL BSL:
 • Alsace'nin Masal Köyleri Turu Pegasus Havayolları ile 4 Gece BSL BSL:
 • Alsace'nin Masal Köyleri Turu Pegasus Havayolları ile 4 Gece BSL BSL:
 • Pegasus Hava Yolları
 • 3* 4* Oteller
 • 4 Gece 5 Gün
 • BSL-BSL

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Istanbul – Basel – Strasbourg 1 gün programını görmek için tıklayınız

Siz değerli misafirlerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde buluşma. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 939 sefer sayılı uçuşu ile 10:10’da Basel’e hareket. Yerel saat ile 12.20’de şehre varış. Ardından Strasbourg’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın ikinci siyasi başkenti Strasburg. Orta Çağ’dan kalma Alsace evlerin arasındaki Strasbourg’un en çok fotoğrafları çekilen bölgesi Petit France (Küçük Fransa), Petit France in başlangıcındaki 14. yüzyılın başında inşa edilmiş kapalı köprüler Ponts Couverts. Pont Couverts bölgesinin çok güzel fotoğraflarını çekebileceğiniz 17. yüzyılın başlarında yapılmış Vauban Barajı, tarihi yapıları, Arnavut kaldırımlı dar sokakları ile Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Strasbourg’un merkezi diyebileceğimiz Grande ile turumuza devam ediyoruz. Sonrasında dünyanın en yüksek 6. kilisesi ve gotik mimarinin en güzel eseri kabul edilen Notre Dame, şehrin en ünlü yapılarından Kammerzelli Evi, nehir kenarında modern tarzıyla dikkat çeken Avrupa Parlamentosu, gerek sosyal hayat gerekse alışveriş olanakları bakımından zengin bir profil sergileyen günün her saati hareketli kent merkezindeki en büyük meydan Place Kleber, Strasburg gezimiz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


2.

Gün
Strasbourg 2 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Baden Baden & Heidelberg Turu için otelden hareket. (60 EUR) Kara ormanların incisi Baden-Baden’e hareket. Baden-Baden, yemyeşil doğası, termalleri, tarihi yapıları, sessiz ortamı ve casinoları ile keyif düşkünlerinin Avrupa’da ki en önemli merkezlerinden biridir. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğun ardından kente vardığımızda Ren Nehri ve Murg Vadisi manzaraları eşliğinde Dostoyevski’nin Kumarbaz isimli romanının konusunun geçtiği bu güzel şehri keşfediyoruz. Turumuzun ardından Goethe’nin ideal şehir dediği, dingin, şık, nezih ve derin bir şehir olan Heidelberg sizi mimari ve doğasının uyumuyla karşılayacak. Varışımızla beraber yapacağımız turda Hauptstrasse, Marktplatz Meydanı, Eski köprü, Panoramik Heidelberg Kalesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.


3.

Gün
Strasbourg – Colmar 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız sabah Kahvaltımızın ardından Colmar’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üstünde dileyen misafirlerimiz için Alsace Turu fırsatı. (30 EUR) Alsace bölgesi, üzüm bağları ve leylekleri ile ünlenmiş bir bölgedir. Bu muhteşem üzüm bağları 170 km uzunluğunda 100’e yakın köy ve kasabanın bulunduğu dünyanın en güzel rotalarından biridir. Muhteşem manzaralara, renkli köy ve kasabalara ev sahipliği yapan gizli kalmış cennet diye de anılan bir bölgedir. Turumuzun ardından Alsace bölgesinin Colmar şehrine doğru devam ediyoruz ve Colmar gezimize başlıyoruz. Colmar gezimizde; Rhein Nehri boyunca 1200’lü yıllardan kalmış pencere ve balkonlarından çiçekler sarkan rengarenk tarihi binalar, etkileyici Saint Martin Kilisesi, mısır çarşısına benzer oldukça ilgi çekici kapalı çarşı Marche Couvert ve küçük Venedik olarak adlandırılan Petit Venice gözülecek yerler arasındadır. Ardından rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Equisheim turuna katılabilirler. (35 EUR) Alsace’ın şirin kasabalarından Eguisheim’ın dar ve şirin sokaklarında, ahşap pencerelerinden ve balkonlarından güzel renkli sardunyalar sarkan evlerin arasında dolaşırken geçmiş zaman hikâyeleri arasında kaybolmaya başlayacaksınız. 2003 yılından bu yana “Fransa’nın en güzel köyleri” arasında gösterilen Eguisheim, “2013’te Fransızların favori köyü” seçilmiştir. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


4.

Gün
Colmar 4 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Riquewihr & Ribeaville & Kayserberg turuna katılabilirler. (70 EUR) Turumuzun ilk durağı Alsas bölgesinin ünlü köylerinden Riquewihr. Alsas’ın diğer köylerine göre çok daha fazla alışveriş ve hediyelik dükkanlarını barındıran bir yer. Bazı ünlü içecek markaları da buraya aittir. Pastel renkli Ribeaville, hem Fransa hem de Almanya’nın etkisini yoğun bir şekilde görebileceğiniz ahşap evleriyle Avrupa’nın ortasında kurulmuş Alsas mimarisini bizlere tam anlamıyla yaşatan, tarihi çeşmeleri, kuleleri ve Ortaçağ dönemine yolculuğa çıkaran yapılarıyla kendine hayran bırakacak.

Bir sonraki durağımız Fransa’nın en çok ziyaret edilen ikinci Alsas kasabası olan Kaysersberg. “Alice Harikalar Diyarında masalındaki gibi…” Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla, rengarenk yarı ahşap renk renk evleriyle, kasabayı çevreleyen Orta çağdan kalma kale surlarıyla, nehrin iki yakasını birbirine bağlayan zincir köprüsüyle sizleri büyüleyecek.

Turumuzun ardından otelimize transfer geceleme otelimizde.

5.

Gün
Colmar -Basel- Istanbul 5 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltımızın ardından Basel’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden yapacağımız şehir turunda Basel Manastırı, Hotel Les Trois Roi ve Pazar yeri görülecek yerler arasından. Basel Manastırı, İsviçre Ulusal Miras Listesi’nde yer alan ünlü bir tarihi yapıdır. Hotel Les Trois Roi ulusal miras kriterlerine göre 1844 yılında restore edilerek hizmete açılmıştır. Basel Pazar Yeri ise Basel’in en önemli meydanı olan Marktplatz, taptaze ürünlerin satışa sunulduğu pazarı ile şehrin en popüler alışveriş noktasıdır. Turumuzun ardından Basel Havalimanı’na hareket ediyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Pegasus Hava Yolları PC 942 sefer sayılı uçuşu ile saat 17.50’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Ardından 21.40’da varış ve turumuzun sonu. Eve hoş geldiniz!


DAHİL OLANLAR:
Pegasus Havayolları ile IST–BSL / BSL–IST parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar,
Havalimanı vergileri,
3* ve 4* otellerde 4 gece oda+kahvaltı konaklama,
Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
Tüm şehirlerarası transferler,
Türkçe rehberlik hizmetleri
Programda belirtilen panoramik şehir turları


HARİÇ OLANLAR:
Yurtdışı çıkış harcı bedeli
Otel vergileri
Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar
Şoför ve rehber bahşişleri (isteğe bağlıdır)
Vize bedeli


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

• Yurtdışı gezilerinde en az 6 (altı) ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 (on) yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir. Bu tür pasaportların tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamaz.

• Jojo Tatil, havayolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Jojo Tatil, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu, saat değişmesi riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş aralığındaki çocuklar için alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödenmez.

• Jojo Tatil, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.

• Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 (kırk) kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 (yirmi bir) gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

• Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün/günlerde yapılabilir.

• Fiyatlara dahil olan ve olmayan (ekstra) turların özel durumlardan dolayı yapılamaması halinde yerine alternatif turlar düzenlenir.

• Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 (yirmi) kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir. Daha az sayıda katılım olduğu takdirde turlar rehberin inisiyatifinde ve gerekli olursa fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Jojo Tatil sorumlu tutulamaz.

• Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup bu tip odalarda üçüncü kişiye tahsis edilen yatak, standart yataklardan küçüktür. Üç kişilik odalar bir büyük yatak ve bir ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan türdedir; tur katılımcısı üçüncü kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiğini beyan etmiş sayılır. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir.

• Vize başvurusu için en az 6 (altı) ay geçerli pasaportun ve acentelerimizden temin edilebilecek “vize için gerekli evraklar listesi”nde belirtilen belgelerin tur hareket tarihinden minimum 1 (bir) ay önce yazılı onay ile eksiksiz olarak acenteye teslim edilmesi gerekmektedir.

• Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası gibi faal dönemlerde, belirtilen lokasyonlardan veya mesafelerden daha uzaktaki oteller kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 (on beş) gün önce katılımcıya acente tarafından bilgi verilecektir.

• Tur programında fiyata dâhil olan hizmetler arasında yer alan “otelde yapılan kahvaltılar”, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde “kontinental kahvaltı” denilen “tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahve”den oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

• Panoramik şehir turları maksimum 2 (iki) saat süren, otobüs içerisinden yapılan, şehrin önemli noktalarının ziyaret edildiği turlardır.

• Tekne turları minimum 25 (yirmi beş) kişinin katılımıyla yapılmaktadır.

• Yemekli turlarda mönü “başlangıç tabağı, ana yemek ve tatlı” içermekte olup içecekler hariçtir.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#EXP
LOKASYON:
Avrupa (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

699

5 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Alsace'nin Masal Köyleri Turu... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.